Стаття 233. Порядок ухвалення судових рішень

Господарський процесуальний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 3802

    Переглядів

  • 3802

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Суди ухвалюють рішення, постанови іменем України негайно після закінчення судового розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

    {Частина перша статті 233 в редакції Закону № 4173-IX від 19.12.2024 }

    2. Рішення та постанови ухвалюються, складаються і підписуються складом суду, який розглянув справу.

    {Частина друга статті 233 в редакції Закону № 4173-IX від 19.12.2024 }

    3. Якщо в одному провадженні об’єднані кілька взаємопов’язаних самостійних вимог, суд може ухвалити по будь-якій вимозі часткове рішення та продовжити провадження в частині невирішених вимог. Якщо за вимогами, об’єднаними в одне провадження, відповідачем є одна особа, ухвалення часткового рішення не допускається у разі обґрунтованих заперечень з боку відповідача.

    Суд може вирішити питання розподілу судових витрат у додатковому рішенні після ухвалення рішення за результатами розгляду справи по суті.

    4. Для постановлення ухвал, що оформлюються окремим документом, суд оголошує перерву.

    {Частина четверта статті 233 в редакції Закону № 4173-IX від 19.12.2024 }

    5. Ухвали суду, постановлені окремим документом, підписуються суддею (суддями) і приєднуються до справи. Ухвали, постановлені судом без оформлення окремого документа, зазначаються у протоколі судового засідання. Суд може оформити такі ухвали окремим документом після закінчення судового засідання.

    {Частина п'ята статті 233 в редакції Закону № 4173-IX від 19.12.2024 }

    6. У виняткових випадках залежно від складності справи складання повного рішення (постанови) суду може бути відкладено на строк не більш як на десять днів, а якщо справа розглянута у порядку спрощеного провадження - не більш як на п’ять днів з дня закінчення розгляду справи.

    Складання повної ухвали залежно від складності справи може бути відкладено на строк не більш як на п’ять днів з дня проголошення скороченої (вступної та резолютивної частин) ухвали.

    Скорочене (вступна та резолютивна частини) судове рішення має бути підписане всім складом суду і приєднане до справи.

    {Частина шоста статті 233 в редакції Закону № 4173-IX від 19.12.2024 }

    7. Виправлення в рішеннях і ухвалах повинні бути застережені перед підписом судді.

    8. Усі судові рішення викладаються письмово у паперовій та електронній формах.

    Судові рішення викладаються в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи, шляхом заповнення відповідних форм процесуальних документів, у порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів), та оприлюднюються в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів). На судове рішення, викладене в електронній формі, накладається кваліфікований електронний підпис судді (у разі колегіального розгляду - кваліфіковані електронні підписи всіх суддів, що входять до складу колегії).

    {Абзац другий частини восьмої статті 233 в редакції Закону № 2801-IX від 01.12.2022 }

    {Частина восьма статті 233 в редакції Закону № 1416-IX від 27.04.2021 }

    Попередня

    234/379

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати