Головна Сервіси для юристів ... Закони Кодекс України про адміністративні правопорушення Стаття 247. Обставини, що виключають провадження в справі про адміністративне правопорушення Стаття 247. Обставини, що виключають провадження в...

Стаття 247. Обставини, що виключають провадження в справі про адміністративне правопорушення

Кодекс України про адміністративні правопорушення (ЗМІСТ) Інши кодекси
 • 1875

  Переглядів

 • 1875

  Переглядів

 • Додати в обране

  Провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин:

  1) відсутність події і складу адміністративного правопорушення;

  2) недосягнення особою на момент вчинення адміністративного правопорушення шістнадцятирічного віку;

  3) неосудність особи, яка вчинила протиправну дію чи бездіяльність;

  4) вчинення дії особою в стані крайньої необхідності або необхідної оборони;

  5) видання акта амністії, якщо він усуває застосування адміністративного стягнення;

  6) скасування акта, який встановлює адміністративну відповідальність;

  7) закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу;

  8) наявність по тому самому факту щодо особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, постанови компетентного органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення, або нескасованої постанови про закриття справи про адміністративне правопорушення, а також повідомлення про підозру особі у кримінальному провадженні по даному факту;

  9) смерть особи, щодо якої було розпочато провадження в справі.

  {Стаття 247 із змінами, внесеними згідно із Законами № 2342-III від 05.04.2001 , № 4652-VI від 13.04.2012 }

  Попередня

  1247/1368

  Наступна
  Додати в обране
  КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

  Аналізуйте судовий акт: Якщо стороною буде документально доведено, що нею понесено витрати на правову допомогу, то у суду відсутні підстави для відмови у стягненні таких витрат стороні, на користь якої ухвалено судове рішення. (ВС КЦС № 370/463/21 від 06.12.2023 р.)
   Водій звернувся до суду з позовом до Держави Україна в особі Департаменту патрульної поліції, третя особа - Державна казначейська служба України, де просив суд стягнути з відповідача відшкодування майнової шкоди 11 900,00 грн. та моральної шкоди у розмірі 2 000 000,00 грн. Справа в тім, що проти нього було складено протокол про адміністративне правопорушення, де звинувачено його у здійснені ДТП, але в подальшому постановою суду справу було закрито на підставі пункту 1 частини першої статті 247 КУпАП за відсутності в його діях складу адміністративного правопорушення. Постанова не оскаржувалась та набрала законної сили. Тому - перша сума - 11900,00 грн. стягувалась ним як витрати на правову допомогу, а друга - 2 млн. грн. - як моральна шкода за завдані відкриттям проти нього справи моральні страждання.

  Скасовуючи рішення суду першої та апеляційної інстанції, які доводи водія не прийняли, бо: протокол, не є рішенням суб`єкта владних повноважень, неправомірність дій патрульних поліцейських при складанні протоколу в справі про адміністративне правопорушення не встановлено, тому відсутні підстави для відшкодування державою Україна моральної шкоди, а щодо правової допомоги це не є шкодою - ВС КЦС зазначив:

  Відповідно до пункту 2 частини першої статті 1 Закону України «Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури і суду» в особи виникає право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок незаконного накладення штрафу.

  Пунктом 4 частини першої статті 2 Закону України «Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури і суду» передбачено, що право на відшкодування шкоди в розмірах і в порядку, передбачених цим Законом, виникає у випадку, зокрема, закриття справи про адміністративне правопорушення. Читати повністю

  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст