Главная Сервисы для юристов ... Законы Господарський кодекс України Стаття 63. Види та організаційні форми підприємств Стаття 63. Види та організаційні форми підприємств...

Стаття 63. Види та організаційні форми підприємств

Господарський кодекс України (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие кодексы
  • 7134

    Просмотров

  • 7134

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    1. Залежно від форм власності, передбачених законом, в Україні можуть діяти підприємства таких видів:

    приватне підприємство, що діє на основі приватної власності громадян чи суб'єкта господарювання (юридичної особи);

    підприємство, що діє на основі колективної власності (підприємство колективної власності);

    комунальне підприємство, що діє на основі комунальної власності територіальної громади;

    державне підприємство, що діє на основі державної власності;

    підприємство, засноване на змішаній формі власності (на базі об'єднання майна різних форм власності);

    спільне комунальне підприємство, що діє на договірних засадах спільного фінансування (утримання) відповідними територіальними громадами - суб’єктами співробітництва.

    {Частину першу статті 63 доповнено новим абзацом згідно із Законом № 1508-VII від 17.06.2014 }

    В Україні можуть діяти також інші види підприємств, передбачені законом.

    2. У разі якщо в статутному капіталі підприємства іноземна інвестиція становить не менш як десять відсотків, воно визнається підприємством з іноземними інвестиціями. Підприємство, в статутному капіталі якого іноземна інвестиція становить сто відсотків, вважається іноземним підприємством.

    3. Залежно від способу утворення (заснування) та формування статутного капіталу в Україні діють підприємства унітарні та корпоративні.

    4. Унітарне підприємство створюється одним засновником, який виділяє необхідне для того майно, формує відповідно до закону статутний капітал, не поділений на частки (паї), затверджує статут, розподіляє доходи, безпосередньо або через керівника, який призначається (обирається) засновником (наглядовою радою такого підприємства у разі її утворення), керує підприємством і формує його трудовий колектив на засадах трудового найму, вирішує питання реорганізації та ліквідації підприємства. Унітарними є підприємства державні, комунальні, підприємства, засновані на власності об'єднання громадян, релігійної організації або на приватній власності засновника.

    {Частина четверта статті 63 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1405-VIII від 02.06.2016 }

    5. Корпоративне підприємство утворюється, як правило, двома або більше засновниками за їх спільним рішенням (договором), діє на основі об'єднання майна та/або підприємницької чи трудової діяльності засновників (учасників), їх спільного управління справами, на основі корпоративних прав, у тому числі через органи, що ними створюються, участі засновників (учасників) у розподілі доходів та ризиків підприємства. Корпоративними є кооперативні підприємства, підприємства, що створюються у формі господарського товариства, а також інші підприємства, в тому числі засновані на приватній власності двох або більше осіб.

    6. Особливості правового статусу унітарних і корпоративних підприємств встановлюються цим Кодексом, іншими законодавчими актами.

    {Частину сьому статті 63 виключено на підставі Закону № 4618-VI від 22.03.2012 }

    8. У випадках існування залежності від іншого підприємства, передбачених статтею 126 цього Кодексу, підприємство визнається дочірнім.

    9. Для підприємств певного виду та організаційних форм законами можуть встановлюватися особливості господарювання.

    Предыдущая

    66/429

    Следующая
    Добавить в избраное
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати