1. Право земельного сервітуту - це право власника або землекористувача земельної ділянки чи іншої заінтересованої особи на обмежене платне або безоплатне користування чужою земельною ділянкою (ділянками).
{Частина перша статті 98 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2314-VIII від 01.03.2018 }
2. Земельні сервітути можуть бути постійними і строковими.
Строк дії земельного сервітуту, що встановлюється договором між особою, яка вимагає його встановлення, та землекористувачем, не може бути більшим за строк, на який така земельна ділянка передана у користування землекористувачу.
{Частину другу статті 98 доповнено абзацом другим згідно із Законом № 2498-VIII від 10.07.2018 }
3. Встановлення земельного сервітуту не веде до позбавлення власника земельної ділянки, щодо якої встановлений земельний сервітут, прав володіння, користування та розпорядження нею.
4. Земельний сервітут здійснюється способом, найменш обтяжливим для власника земельної ділянки, щодо якої він встановлений.
5. Положення частини четвертої цієї статті не застосовуються у разі встановлення земельних сервітутів на земельній ділянці державної, комунальної власності, що сформована відповідно до частини третьої статті 100 цього Кодексу з метою встановлення земельного сервітуту.
{Статтю 98 доповнено частиною п'ятою згідно із Законом № 1657-IX від 15.07.2021 }
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.
Аналізуйте судовий акт: Суд встановив на землях приватного власника сервітут для забезпечення доступу відвідувачів до новоствореного заказника місцевого значення "Протасів яр". (Північний апеляційний господарський суд, справа №910/6925/22 від 05.07.2023 р.)
У серпні 2022 року Київська міська рада (КМР) звернулася до Господарського суду міста Києва з позовом до ТОВ "Протасів Яр" про встановлення земельного сервітуту для забезпечення функціонування ландшафтного заказника місцевого значення "Протасів Яр", шляхом забезпечення доступу до території відвідувачів заказника місцевого значення "Протасів Яр".
Так, своїм рішенням від липня 2022 року, КМР, за клопотанням однієї громадської організації створила на території Протасового Яру ландшафтний заказник місцевого значення "Протасів Яр" і - без згоди на то ТОВ “Протасів Яр”, включило у цей ландшафтний парк, землі належні ТОВ на праві власності (приблизно в кварталі вул. Протасів Яр, Миколи Амосова та Солом`янської).
ТОВ-ка-землевласник подала зустрічний позов, де просила визнати недійсним рішення КМР, в частині включення її земель до ландшафтного парку, бо своєї згоди на це не давала. На погляд землевласника, було порушено визначений статтею 52 Закону України "Про природно-заповідний фонд України" порядок оголошення територій ландшафтним заказником місцевого значення, без отримання їх згоди та порушує їх право на мирне володіння своїм майном.
Так, рішенням суду першої інстанції у задоволенні первісних позовних вимог КМР щодо сервітуту відмовлено повністю, а ось зустрічні позовні вимоги ТОВ - задоволено повністю. Громадська організація - ініціатор створення заказника та КМР подали апеляційні скарги. І - Північний апеляційний господарський суд, попри незгоду землевласника, встановив на цій землі сервітут. Суд пояснив наступним: Читати повністю