Головна Сервіси для юристів ... Закони Земельний кодекс України Стаття 148-1. Перехід права власності на земельні ділянки, що перебувають у користуванні Стаття 148-1. Перехід права власності на земельні ...

Стаття 148-1. Перехід права власності на земельні ділянки, що перебувають у користуванні

Земельний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 3160

    Переглядів

  • 3160

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. До особи, яка набула право власності на земельну ділянку, що перебуває у користуванні іншої особи, з моменту переходу права власності на земельну ділянку переходять права та обов’язки попереднього власника земельної ділянки за чинними договорами оренди, суперфіцію, емфітевзису, земельного сервітуту щодо такої земельної ділянки.

    2. У разі переходу права власності на земельну ділянку, що перебуває у постійному користуванні, від держави до територіальної громади або від територіальної громади до держави до набувача земельної ділянки переходять права та обов’язки власника земельної ділянки за правовідносинами постійного користування нею.

    3. Особа, яка набула право власності на земельну ділянку, протягом одного місяця з дня набуття права власності на неї зобов’язана повідомити про це її користувачів із зазначенням:

    кадастрового номера (за наявності), місця розташування та площі земельної ділянки;

    найменування (для юридичних осіб), прізвища, ім’я, по батькові (для фізичних осіб) нового власника;

    місця проживання (знаходження) нового власника, його поштової адреси;

    платіжних реквізитів (у разі, якщо законом або договором передбачена плата за користування земельною ділянкою у грошовій формі).

    Повідомлення надсилається користувачу земельної ділянки рекомендованим листом з повідомленням про вручення або вручається йому особисто під розписку.

    Повідомлення про перехід права власності від держави до територіальної громади або навпаки підлягає опублікуванню у друкованих медіа місцевої сфери розповсюдження із зазначенням кадастрового номера, місця розташування та площі земельної ділянки.

    4. Внесення змін до договорів оренди, суперфіцію, емфітевзису, земельного сервітуту чи застави із зазначенням нового власника земельної ділянки не вимагається і здійснюється лише за згодою сторін договору.

    {Частина четверта статті 148 - 1 в редакції Закону № 1423-IX від 28.04.2021 }

    5. Вимоги цієї статті поширюються на випадки переходу повноважень з розпорядження земельними ділянками державної власності від одного органу до іншого, а також при переході права власності на земельні ділянки від держави до територіальної громади і навпаки та при переході права власності на земельні ділянки від однієї територіальної громади до іншої.

    {Частина п'ята статті 148 - 1 в редакції Закону № 1423-IX від 28.04.2021 }

    {Кодекс доповнено статтею 148 - 1 згідно із Законом № 5245-VI від 06.09.2012 }

    Попередня

    169/235

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати