Головна Сервіси для юристів ... Закони Кодекс України про адміністративні правопорушення Стаття 172-15. Недбале ставлення до військової служби Стаття 172-15. Недбале ставлення до військової слу...

Стаття 172-15. Недбале ставлення до військової служби

Кодекс України про адміністративні правопорушення (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 32090

    Переглядів

  • 32090

    Переглядів

  • Додати в обране

    Недбале ставлення військової службової особи до військової служби -

    тягне за собою накладення штрафу від ста до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт з утриманням на гауптвахті на строк до десяти діб.

    Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, вчинене в умовах особливого періоду, -

    тягне за собою накладення штрафу від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт з утриманням на гауптвахті на строк від десяти до п’ятнадцяти діб.

    {Стаття 172 - 15 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2839-IX від 13.12.2022 }

    Попередня

    387/1592

    Наступна
    Додати в обране
    КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

    Аналізуйте судовий акт: На начальника ТЦК СП було накладено 17000 гривень штрафу за мобілізацію чоловіка з неправдивими анкетними даними, який виявився військовослужбовцем що самовільно залишив військову частину (СЗЧ).  (Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області №350/1671/25 від 12.11.2025 р.)
     Тимчасово виконуючий обов'язки начальника ТЦК СП був притягнений до відповідальності за правопорушення, передбачене частиною другою статті 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме за недбале ставлення до військової служби, в умовах особливого періоду, при наступних обставинах.

    За встановлених у ході розгляду фактів, тимчасово виконуючий обов'язки начальника ТЦК СП, лейтенант - не переконався у достовірності даних, не встановив особу, яку мобілізував - здійснив заходи щодо повторної мобілізації чоловіка, який до цього самовільно залишив військову частину (СЗЧ-шника, простими словами).  Що ж - очевидні наслідки “алгоритмів мобілізації нашвидкоруч”, які зараз повсякчас, на жаль, використовуються.

    Так, у цій справі - представниками Національної поліції України спільно із посадовими особами ТЦК СП до адміністративного приміщення ТЦК СП було доставлено особу чоловічої статі, який не маючи жодного документа, що посвідчує особу, представився неправдивим ім’ям. Далі - ніхто розбиратись не став (жодних дій щодо встановлення доставленої до відділу особи не було) - і фігурантом цієї справи було вирішено направити чоловіка для проходження військово-лікарської комісії.

    За результатами ВЛК, звісно, чоловіка було визнано придатним до військової служби та сформовано пакет документів для призову на військову службу, зокрема до АІТС «ОБЕРІГ» внесено інформацію щодо особи, видано військовий квиток, сформовано поіменний список для призначення його в команду для направлення в розпорядження командира військової частини. Читати повністю

    Аналізуйте судовий акт: Працівник ТЦК був оштрафований на 17000 гривень за неувімкнену бодікамру (як за недбале ставлення військової службової особи до військової служби, вчинене в умовах особливого періоду). (Суд у справі №671/1999/25 від 30.10.2025 р.)
     Всі, напевно, чули новину, що з 1 вересня цього року, всі представники ТЦК були зобов’язані носити та вмикати свої бодікамери під час перевікри документів та вручення повісток. Так ось, молодший сержант - у складі ТЦК - який відповідно до наказу начальника був визначений старшим групи оповіщення, в ході здійснення заходів оповіщення, не здійснив відеозапис під час спілкування із затриманим.

    За це його було визнано таким, що порушив вимоги пунктів 4, 5 Розділу ІІ, пункту 2 розділу ІІІ Інструкції із застосування територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки технічних приладів і технічних засобів, що мають функцію фото- та відео фіксації, затвердженої наказом Міністерства оборони України від 06 серпня 2024 року № 532. В судовому засіданні працівник ТЦК свою вину у вчиненні правопорушення визнав та щиро розкаявся.

    Отже у цій справі:

    Суд прийшов до висновку, що він вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-15 КУпАП. Диспозицією ч. 2 ст. 172-15 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за недбале ставлення військової службової особи до військової служби, вчинене в умовах особливого періоду. Читати повністю

    Порушення правил застосування засобів вимірювальної техніки, на які поширюється державний метрологічний нагляд, - тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності від трьох до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    1. Об'єктом даного адміністративного проступку с суспільні відносини у сфері забезпечення єдності вимірювань в Україні (див. Закон України "Про метрологію та метрологічну діяльність").

    2. Об'єктивна сторона правопорушення виражається у порушенні правил застосування засобів вимірювальної техніки, на які поширюється державний метрологічний нагляд (формальний склад).

    Відповідно до Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність", об'єктами державного метрологічного контролю і нагляду є: засоби вимірювальної техніки; методики виконання вимірювань; кількість фасованого товару в упаковках. Державний метрологічний контроль і нагляд стосовно засобів вимірювальної техніки та методик виконання вимірювань поширюється на вимірювання, результати яких використовуються під час: робіт із забезпечення охорони здоров'я; робіт із забезпечення захисту життя та здоров'я громадян; контролю якості та безпеки продуктів харчування і лікарських засобів; контролю стану навколишнього природного середовища; контролю безпеки умов праці; геодезичних і гідрометеорологічних робіт; торговельно-комерційних операцій і розрахунків між покупцем (споживачем) і продавцем (постачальником, виробником, виконавцем), у тому числі у сферах побутових і комунальних послуг, телекомунікаційних послуг і послуг поштового зв'язку; податкових, банківських і митних операцій; обліку енергетичних і матеріальних ресурсів (електричної і теплової енергії, газу, води, нафтопродуктів тощо), за винятком внутрішнього обліку, який ведеться підприємствами, організаціями та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності; робіт, пов'язаних з державною реєстрацією земельних ділянок і нерухомого майна; робіт із забезпечення технічного захисту інформації, необхідність якого визначена законодавством; робіт, що виконуються за дорученням органів прокуратури та правосуддя; робіт з оцінки відповідності продукції, процесів, послуг; реєстрації національних і міжнародних спортивних рекордів.

    3. Суб'єкт адміністративного проступку - посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, громадяни - суб'єкти підприємницької діяльності.

    4. Суб'єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини як у формі умислу, так й у формі необережності.

    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати