Головна Сервіси для юристів ... Закони Кодекс України про адміністративні правопорушення Стаття 311. Органи, що виконують постанови про оплатне вилучення предмета Стаття 311. Органи, що виконують постанови про опл...

Стаття 311. Органи, що виконують постанови про оплатне вилучення предмета

Кодекс України про адміністративні правопорушення (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 1028

    Переглядів

  • 1028

    Переглядів

  • Додати в обране

    Постанова про оплатне вилучення предмета, який став знаряддям вчинення або безпосереднім об’єктом адміністративного правопорушення, виконується державним виконавцем.

    {Частину другу статті 311 виключено на підставі Закону № 148/96-ВР від 25.04.96 }

    {Стаття 311 із змінами, внесеними згідно із Законами № 148/96-ВР від 25.04.96 , № 2056-III від 19.10.2000 }

    Попередня

    2169/2198

    Наступна
    Додати в обране
    -10710" class="node odd full-node node-type-book">

    Постанова про оплатне вилучення предмета, який став знаряддям вчинення або безпосереднім об'єктом адміністративного правопорушення, виконується державним виконавцем.

    (Із змінами, внесеними згідно із законами України від 25.04.96 р. № 148/96-ВР, від

    1. р. № 2056-ІІІ)

    (1) Оплатне вилучення предмета як вид адміністративного стягнення передбачено статтею 28 цього Кодексу, Відповідно до норм вказаної статті, оплатне вилучення предмета, який став знаряддям вчинення або безпосереднім об'єктом адміністративного правопорушення, полягає в його примусовому вилученні за рішенням суду і наступній реалізації з передачею вирученої суми колишньому власникові з відрахуванням витрат по реалізації вилученого предмета.

    КУАП передбачає можливість застосування оплатного вилучення транспортних засобів за повторне протягом року керування ними в стані сп'яніння або ухилення від проходження огляду на наявність сп'яніння (ч. 2 ст. 130) і за повторне керування цими засобами, не зареєстрованими (перереєстрованими) у встановленому порядку, з підробленим номерним знаком чи з номерним знаком, який не належить цьому засобу, або з умисно прихованим номерним знаком (ч. 5 ст. 121), а також вогнепальної зброї та боєприпасів до неї за порушення правил їх зберігання чи перевезення (ч. 1 ст. 191) і за ухилення від реалізації зброї та боєприпасів громадянами, у яких органами внутрішніх справ анульовано дозвіл на їх зберігання (ст. 193).

    (2) Постанова про оплатне вилучення предмета, який став знаряддям вчинення або безпосереднім об'єктом адміністративного правопорушення, виконується державним виконавцем в порядку, визначеному Законом України "Про виконавче провадження".

    Предмет, вилучений на підставі постанови про його оплатне вилучення, здається державним виконавцем для реалізації в порядку, встановленому законом.

    Суми, виручені від реалізації о платно вилученого предмета, відповідно до статті 28 цього Кодексу перелаються колишньому власникові з відрахуванням витрат, пов'язаних з проведенням виконавчих дій.

    (У редакції Закону України від 19.10.2000 р. № 2056-ІІІ)

    (1) Предмет, вилучений на підставі постанови про його оплатне вилучення, здається державним виконавцем для реалізації в порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження".

    Відповідно до статті 62 ЗУ "Про виконавче провадження" реалізація майна здійснюється шляхом його продажу на прилюдних торгах, аукціонах або на комісійних умовах.

    Рухоме майно, вартість якого не перевищує сто п'ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, товари побутового вжитку, а також інше рухоме майно (у разі якщо стягувач не заперечує проти цього) реалізуються на комісійних умовах. Нерухоме майно, транспортні засоби, повітряні, морські та річкові судна реалізуються виключно на прилюдних торгах (аукціонах).

    Майно перелається на реалізацію за ціною та в порядку, визначеними статтею 58 ЗУ "Про виконавче провадження".

    Порядок реалізації майна, що включає ювелірні та інші побутові вироби із золота, срібла, платини і металів платинової групи, дорогоцінного каміння і перлів, а також лом і окремі частини таких виробів, визначається Міністерством фінансів України за погодженням з Національним банком України. Порядок реалізації цінних паперів визначається Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку за погодженням з Міністерством юстиції України, а іншого майна - Міністерством юстиції України.

    Не реалізоване на прилюдних торгах, аукціонах або на комісійних умовах протягом двох місяців майно підлягає уцінці державним виконавцем, що проводиться в десятиденний строк з дня визнання прилюдних торгів чи аукціону такими, що не відбулися, або закінчення двомісячного строку реалізації майна на комісійних умовах. Майно може бути уцінене не більш як на 30 відсотків. У разі нереалізації майна в місячний строк з дня проведення уцінки воно повторно уціняється в такому самому порядку, але не більш як на 50 відсотків початкової вартості майна.

    (2) Суми, виручені від реалізації оплатно вилученого предмета, передаються колишньому власникові з відрахуванням витрат, пов'язаних з проведенням виконавчих дій.

    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати