Главная Сервисы для юристов ... Законы Сімейний кодекс України Стаття 164. Підстави позбавлення батьківських прав Стаття 164. Підстави позбавлення батьківських прав...

Стаття 164. Підстави позбавлення батьківських прав

Сімейний кодекс України (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие кодексы
 • 8962

  Просмотров

 • 8962

  Просмотров

 • Добавить в избраное

  1. Мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він:

  1) не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування;

  2) ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти;

  {Пункт 2 частини першої статті 164 в редакції Закону № 463-IX від 16.01.2020 }

  3) жорстоко поводяться з дитиною;

  4) є хронічними алкоголіками або наркоманами;

  5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва;

  6) засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини.

  {Пункт 6 частини першої статті 164 із змінами, внесеними згідно із Законом № 245-VII від 16.05.2013 }

  2. Мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав з підстав, встановлених пунктами 2, 4 і 5 частини першої цієї статті, лише у разі досягнення ними повноліття.

  3. Мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав щодо усіх своїх дітей або когось із них.

  4. Під час ухвалення рішення про позбавлення батьківських прав суд бере до уваги інформацію про здійснення соціального супроводу сім’ї (особи) у разі здійснення такого супроводу.

  {Статтю 164 доповнено новою частиною згідно із Законом № 668-VIII від 03.09.2015 }

  5. Якщо суд при розгляді справи про позбавлення батьківських прав виявить у діях батьків або одного з них ознаки кримінального правопорушення, він письмово повідомляє про це орган досудового розслідування, який в порядку, передбаченому Кримінальним процесуальним кодексом України, розпочинає досудове розслідування.

  {Частина статті 164 із змінами, внесеними згідно із Законом № 4652-VI від 13.04.2012 }

  6. Рішення суду про позбавлення батьківських прав після набрання ним законної сили суд надсилає органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем реєстрації народження дитини.

  {Статтю 164 доповнено частиною згідно із Законом № 2710-IV від 23.06.2005 }

  Предыдущая

  164/300

  Следующая
  Добавить в избраное
  КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ":

  Аналізуйте судовий акт: Суд врахував бажання батька спілкуватись із дитиною, конфлікт із матір’ю і - для забезпечення якнайкращих інтересів дитини, зокрема права на спілкування з обома батьками - відмовив у позбавленні батька батьківських прав. (ВС КЦС, справа №215/3495/21 від 13.03.2023 р.)
   ВС у своїй практиці неодноразово звертався до того, що позбавлення батьківських прав можливе лише внаслідок винних дій батьків, умисного ухилення від виконання батьківських прав. У численних рішеннях застосовано висновок, що це є “крайнім заходом” що застосовується судами. Проте осіб, бажаючих позбавити батьківських прав з матеріальних, особистісних або інших - іноді надуманих підстав - це не зупиняє. На жаль, при цьому, суть інституту “позбавлення батьківських прав”, перетворюється з серйозного захисного інструменту на спосіб “наказати” іншого з батьків, адже не несе ні користі дитині, ні користі батькам.  

  Позивачказвернулася до суду з позовом до батька дитини, свого колишнього чоловіка, з позовом про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів. Аргументувала, що після розірвання шлюбу у 2020 і від’їзду батька в інше місце він дитину не утримує, не спілкується, лише одного дав 500 грн. Якщо у задоволенні вимоги про стягнення аліментів сумнівів не виникало - то що суд першої інстанції, що апеляційний суд у задоволенні позову в частині позбавлення батьківських прав - відмовили.

  Так, суд першої інстанції виходив із недоведеності таких підстав позивачкою, оскільки відсутні достатні докази умисного ухилення відповідача, який проживає за межами м. Кривого Рогу, від виконання батьківських обов'язків і втрати зв'язків між ним та дитиною. Надані позивачкою докази суд вважав такими, що підтверджують лише факт ненадання відповідачем матеріальної допомоги дитині, що саме по собі не може бути підставою для позбавлення батьківських прав.При цьому судом ураховано, що батько має намір спілкуватись з дитиною і зобов`язався належним чином виконувати свої батьківські обов`язки. Суд вважав за доцільне попередити відповідача про необхідність змінити ставлення до виховання дитини. Суд апеляційної інстанції врахував, що батько приїздив до доньки, однак не зміг з нею поспілкуватись з підстав, зазначених його колишньою дружиною (дитина відпочиває) - тому правильним є висновок суду про відсутність підстав для застосування до відповідача такого крайнього заходу впливу, як позбавлення батьківських прав. 

  На цьому справа не завершилась і позивачка подала касаційну скаргу. ВС КЦС розглядаючи її скаргу відмовив їй у задоволенні і вкотре пояснив суворість такого заходу і відсутність підстав для його застосування до батька дитини. ВС КЦС вказав: Читати повністю

  Аналізуйте судовий акт: Думка дитини НЕ врахована при вирішенні питання про позбавлення батьківських прав (КЦС/ВС у справі № 686/16892/20 від 29.07.2021)
   Судова практика щодо позбавлення батьківських прав зводиться до того, що позбавлення є крайнім заходом, коли батька/матір неможливо виправити. При цьому враховуються різні обставини.

  Підставами такого кроку у ст. 164 СК України законодавство визначає грубе та систематичне невиконання батьками своїх батьківських обов`язків, а саме, батько/матір: не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров`я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування; ухиляються від виконання своїх обов`язків по вихованню дитини; жорстоко поводяться з дитиною; є хронічними алкоголіками або наркоманами; вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва; засуджені за вчинення умисного злочину щодо дитини.

  У цій справі до суду звернулася матір дитини, яка вказала, що з часу розлучення батько практично не займався вихованням дитини та не бажав з нею спілкуватися. Донька лише декілька разів спілкувалася з батьком по телефону.

  Крім того, матір зазначила, що у її чоловіка є бажання подати заяву про усиновлення її дитини, оскільки дитина вже 8 років росте в повноцінній сім`ї і вважає свого вітчима батьком. Читати повністю

  Аналізуйте судовий акт: Факту несплати аліментів та відсутність спілкування з донькою недостатньо для позбавлення батьківських прав (КЦС/ВС у справі № 466/9380/17 від 17 червня 2021 року)
   Процедура позбавлення батьківських прав є доволі нелегкою. Перш за все, у цій категорії справ важливим є наявність висновку органу опіки та піклування про доцільність позбавлення батьківських прав.

  Підставами такого кроку у ст. 164 СК України законодавство визначає грубе та систематичне невиконання батьками своїх батьківських обов`язків, а саме, батько/матір: не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров`я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування; ухиляються від виконання своїх обов`язків по вихованню дитини; жорстоко поводяться з дитиною; є хронічними алкоголіками або наркоманами; вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва; засуджені за вчинення умисного злочину щодо дитини.

  У цій справі матір намагалася позбавити батьківських прав батька з тієї підстави, що останній не сплачував аліменти та не приймав участі у її вихованні. Цікаво, що й орган опіки та піклування підтримав позицію матері.

  Суд  першої інстанції погодився з позивачкою та позов задовольнив. Читати повністю

  Аналізуйте судовий акт: Відсутність участі у вихованні дитини через проживання одного з батьків на окупованій території не може свідчити злісне ухилення від виховання дитини (ВС/КЦС у справі № 420/1075/17 від 23.04.2020)

  Судові справи, пов’язані з позбавленням одного з батьків батьківських прав на перший погляд здаються такими, що не є проблемними. Але ж при більш детальному аналізі судових рішень, які постановляються за результатами розгляду таких справ можна дійти до висновку, що судам доводиться детально досліджувати докази, які свідчать саме про злісне ухилення від виховання дитини, свідоме та систематичне нехтування своїми батьківськими обов’язками, з’ясовувати причини та умови, що сприяли цьому зважаючи на об’єктивність підстав з яких такі обов’язки не виконувались.

  У даній справі мати дитини звернулась до суду із позовом про позбавлення свого колишнього чоловіка батьківських прав на їх спільну дитину з підстав того, що батько дитини не сплачує аліменти, а також не піклується про фізичний і духовний розвиток дитини, що свідчить про ухилення від виховання дитини.

  Рішенням суду першої інстанції позов задоволено. На думку суду позовні вимоги обґрунтовані та підтверджено факт свідомого ухилення відповідача від виконання своїх батьківських обов`язків відносно неповнолітньої дитини, покладених на нього статтею 150 Сімейного кодексу України.

  Натомість як апеляційний так і касаційний суди із такими висновками районного суду не погодились.

  Так, переглядаючи рішення районного та апеляційного судів за апеляційною скаргою позивача Касаційний цивільний суд вказав, що відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 СК України мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти.

  Аналіз вказаної норми дає підстави стверджувати, що ухилення від виконання своїх батьківських обов`язків по вихованню дитини може бути підставою для позбавлення батьківських прав лише за умови винної поведінки батьків, свідомого нехтування ними своїми обов`язками.

  При цьому позбавлення батьківських прав допускається лише тоді, коли змінити поведінку батьків у кращу сторону неможливо, і лише при наявності вини у діях батьків.

  У даній справі відповідач проживає на окупованій території України (в Луганській області), даний факт позивачем не оспорюється, що об`єктивно ускладнює спілкування та участь у вихованні сина.

  Таким чином, утруднення в поїздок на територію підконтрольну українській владі є об’єктивною перепоною у здійсненні батьком свої батьківських обов’язків.

  Аналізуйте судовий акт: Несплата аліментів батьком НЕ є доказом ухилення від участі у вихованні дитини і підставою для позбавлення батьківських прав на підставі ст. 164 СК України (ВССУ від 01 листопада 2017р. у справі № 299/3019/16-ц)

  Якщо по суті, то суд каже: «Це звісно погано, але цього недостатньо».  Для позбавлення особи батьківських прав на підставі пункту 2, ст. 164 СК України у справі повинні бути інші докази, ніж документи, які підтверджують заборгованість по сплаті аліментів. При цьому сам по собі факт такої несплати, нехай і систематичної, не є злісним ухиленням від участі у вихованні дитини.  

  В реальному житті все може бути так як зазначила позивачка у позові, тобто: з часу розірвання шлюбу батько сина не відвідує, його життям та здоров'ям не цікавиться, жодної участі у вихованні та матеріальному забезпеченні дитини не приймає, перешкоджає у можливості виїзду з дитиною на лікування та відпочинок. Проте це бездоказово, і в цьому проблема. 

  Описуючи, якими можуть бути докази для позбавлення батьківських прав особи, суд посилається на Постанову Пленуму ВСУ від 30 березня 2007р. № 3 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав», зокрема на п.16: «ухилення батьків від виконання своїх обов'язків має місце, коли вони не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема: не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає на її фізичний розвиток як складову виховання; не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення; не надають дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей; не сприяють засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі; не виявляють інтересу до її внутрішнього світу; не створюють умов для отримання нею освіти. Зазначені фактори, як кожен окремо, так і в сукупності, можна розцінювати як ухилення від виховання дитини лише за умови винної поведінки батьків, свідомого нехтування ними своїми обов'язками.»

  Практика

  касаційний цивільний суд верховного судуПостанова КЦС ВП від 31.05.2023 року у справі №756/8758/21 СУДДЯ : Осіян Олексій Миколайович ДАТА : 31.05.2023
  касаційний цивільний суд верховного судуПостанова КЦС ВП від 30.09.2022 року у справі №211/2091/20 СУДДЯ : Мартєв Сергій Юрійович ДАТА : 30.09.2022
  касаційний цивільний суд верховного судуПостанова КЦС ВП від 27.04.2022 року у справі №221/9049/19 СУДДЯ : Бурлаков Сергій Юрійович ДАТА : 19.01.2023
  касаційний цивільний суд верховного судуПостанова КЦС ВП від 27.04.2022 року у справі №753/73/20 СУДДЯ : Литвиненко Ірина Вікторівна ДАТА : 19.01.2023
  касаційний цивільний суд верховного судуПостанова КЦС ВП від 27.02.2023 року у справі №443/643/21 СУДДЯ : Гулько Борис Іванович ДАТА : 27.02.2023
  касаційний цивільний суд верховного судуПостанова КЦС ВП від 26.04.2023 року у справі №520/17217/13-ц СУДДЯ : Литвиненко Ірина Вікторівна ДАТА : 26.04.2023
  касаційний цивільний суд верховного судуПостанова КЦС ВП від 24.08.2022 року у справі №640/13989/19 СУДДЯ : Погрібний Сергій Олексійович ДАТА : 24.08.2022
  касаційний цивільний суд верховного судуПостанова КЦС ВП від 23.11.2022 року у справі №149/2510/21 СУДДЯ : Погрібний Сергій Олексійович ДАТА : 23.11.2022
  касаційний цивільний суд верховного судуПостанова КЦС ВП від 23.05.2022 року у справі №752/26176/18 СУДДЯ : Сакара Наталія Юріївна ДАТА : 23.05.2022
  касаційний цивільний суд верховного судуПостанова КЦС ВП від 21.06.2023 року у справі №127/10585/21 СУДДЯ : Русинчук Микола Миколайович ДАТА : 21.06.2023
  касаційний цивільний суд верховного судуПостанова КЦС ВП від 21.04.2022 року у справі №756/15048/20 СУДДЯ : Білоконь Олена Валеріївна ДАТА : 21.04.2022
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 04.08.2020 року у справі №638/2254/18 СУДДЯ : Висоцька В. С.,Фаловська І. М. ДАТА : 11.07.2022
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 15.01.2020 року у справі №523/16358/18 СУДДЯ : Сакара Наталія Юріївна ДАТА : 25.10.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 01.01.2020 року у справі №755/16097/18 СУДДЯ : Коротенко Євген Васильович ДАТА : 05.11.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 22.04.2019 року у справі №757/72415/17-ц СУДДЯ : Штелик Світлана Павлівна ДАТА : 05.11.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 24.06.2018 року у справі №638/1496/17 СУДДЯ : Сакара Наталія Юріївна ДАТА : 04.11.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 25.03.2020 року у справі №382/264/19 СУДДЯ : Бурлаков Сергій Юрійович ДАТА : 02.11.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 14.08.2019 року у справі №138/2103/18 СУДДЯ : Шипович Владислав Володимирович ДАТА : 29.10.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 03.09.2019 року у справі №739/2159/18 СУДДЯ : Осіян Олексій Миколайович ДАТА : 28.10.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 18.03.2020 року у справі №664/993/18 СУДДЯ : Русинчук Микола Миколайович ДАТА : 27.10.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 05.09.2018 року у справі №511/2786/16-ц СУДДЯ : Дундар Ірина Олександрівна ДАТА : 25.10.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 18.09.2019 року у справі №215/5867/17 СУДДЯ : Жданова Валентина Сергіївна ДАТА : 22.10.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 24.11.2019 року у справі №635/8626/18 СУДДЯ : Коротенко Євген Васильович ДАТА : 21.10.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 22.01.2020 року у справі №753/2025/19 СУДДЯ : Бурлаков Сергій Юрійович ДАТА : 21.10.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 09.08.2018 року у справі №682/410/17 СУДДЯ : Синельников Євген Володимирович ДАТА : 19.10.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 22.04.2019 року у справі №643/16271/16-ц СУДДЯ : Мартєв Сергій Юрійович ДАТА : 18.10.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 18.03.2019 року у справі №643/5002/17 СУДДЯ : Карпенко Світлана Олексіївна ДАТА : 18.10.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 17.09.2019 року у справі №320/508/17 СУДДЯ : Русинчук Микола Миколайович ДАТА : 28.09.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 02.02.2020 року у справі №372/2988/18 СУДДЯ : Петров Євген Вікторович ДАТА : 15.10.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 10.03.2019 року у справі №564/1128/18 СУДДЯ : Штелик Світлана Павлівна ДАТА : 16.10.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 14.05.2019 року у справі №760/468/18 СУДДЯ : Журавель Валентина Іванівна ДАТА : 13.10.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 05.12.2019 року у справі №148/523/18 СУДДЯ : Лідовець Руслан Анатолійович ДАТА : 14.10.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 15.01.2020 року у справі №205/1621/18 СУДДЯ : Висоцька Валентина Степанівна ДАТА : 15.10.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 01.10.2019 року у справі №755/3670/18 СУДДЯ : Хопта Сергій Федорович ДАТА : 15.10.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 05.09.2018 року у справі №577/519/18 СУДДЯ : Краснощоков Євгеній Віталійович ДАТА : 17.10.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 19.11.2019 року у справі №645/731/18 СУДДЯ : Білоконь Олена Валеріївна ДАТА : 14.10.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 22.12.2019 року у справі №756/17024/18 СУДДЯ : Краснощоков Євгеній Віталійович ДАТА : 14.10.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 15.08.2019 року у справі №566/960/16-ц СУДДЯ : Сердюк Валентин Васильович ДАТА : 06.10.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 25.12.2019 року у справі №473/1555/19 СУДДЯ : Луспеник Дмитро Дмитрович ДАТА : 14.10.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 02.01.2019 року у справі №607/5437/17 СУДДЯ : Хопта Сергій Федорович ДАТА : 06.10.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 17.02.2020 року у справі №722/1128/18 СУДДЯ : Гулько Борис Іванович ДАТА : 06.10.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 15.08.2019 року у справі №442/7256/17 СУДДЯ : Лідовець Руслан Анатолійович ДАТА : 05.10.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 05.03.2019 року у справі №161/8507/18 СУДДЯ : Антоненко Наталія Олександрівна ДАТА : 05.10.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 01.08.2019 року у справі №492/1091/18 СУДДЯ : Лідовець Руслан Анатолійович ДАТА : 12.09.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 17.09.2019 року у справі №756/2653/18 СУДДЯ : Коротенко Євген Васильович ДАТА : 03.10.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 28.10.2018 року у справі №673/1477/17 СУДДЯ : Стрільчук Віктор Андрійович ДАТА : 01.10.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 01.01.2020 року у справі №711/1826/17 СУДДЯ : Олійник Алла Сергіївна ДАТА : 14.09.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 16.12.2019 року у справі №127/31288/18 СУДДЯ : Фаловська Ірина Миколаївна ДАТА : 14.09.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 02.06.2019 року у справі №610/1093/18 СУДДЯ : Тітов Максим Юрійович ДАТА : 11.09.2020
  СУДДЯ : ДАТА : 01.01.1970
  СУДДЯ : ДАТА : 01.01.1970
  СУДДЯ : ДАТА : 01.01.1970
  СУДДЯ : ДАТА : 01.01.1970
  СУДДЯ : ДАТА : 01.01.1970
  СУДДЯ : ДАТА : 01.01.1970
  СУДДЯ : ДАТА : 01.01.1970
  СУДДЯ : ДАТА : 01.01.1970
  СУДДЯ : ДАТА : 01.01.1970
  СУДДЯ : ДАТА : 01.01.1970
  СУДДЯ : ДАТА : 01.01.1970
  СУДДЯ : ДАТА : 01.01.1970
  касаційний адміністративний суд верховного судуУхвала КАС ВП від 17.09.2020 року у справі №160/1448/20 СУДДЯ : Білоус О. В.,Желтобрюх І. Л. ДАТА : 21.07.2022
  СУДДЯ : ДАТА : 01.01.1970
  СУДДЯ : ДАТА : 01.01.1970
  СУДДЯ : ДАТА : 01.01.1970
  СУДДЯ : ДАТА : 01.01.1970
  СУДДЯ : ДАТА : 01.01.1970
  СУДДЯ : ДАТА : 01.01.1970
  СУДДЯ : ДАТА : 01.01.1970
  СУДДЯ : ДАТА : 01.01.1970
  СУДДЯ : ДАТА : 01.01.1970
  СУДДЯ : ДАТА : 01.01.1970
  касаційний цивільний суд верховного судуПостанова КЦС ВП від 13.07.2022 року у справі №705/3040/18 СУДДЯ : Усик Григорій Іванович ДАТА : 13.07.2022
  касаційний цивільний суд верховного судуПостанова КЦС ВП від 09.11.2022 року у справі №750/4304/21 СУДДЯ : Воробйова Ірина Анатоліївна ДАТА : 09.11.2022
  касаційний цивільний суд верховного судуПостанова КЦС ВП від 08.06.2022 року у справі №362/4847/20 СУДДЯ : Лідовець Руслан Анатолійович ДАТА : 08.06.2022
  касаційний цивільний суд верховного судуПостанова КЦС ВП від 07.12.2022 року у справі №562/2695/20 СУДДЯ : Лідовець Руслан Анатолійович ДАТА : 07.12.2022
  касаційний цивільний суд верховного судуПостанова КЦС ВП від 05.10.2022 року у справі №358/371/21 СУДДЯ : Шипович Владислав Володимирович ДАТА : 05.10.2022
  касаційний цивільний суд верховного судуПостанова КЦС ВП від 05.09.2022 року у справі №216/5400/20 СУДДЯ : Петров Євген Вікторович ДАТА : 20.01.2023
  касаційний цивільний суд верховного судуПостанова КЦС ВП від 03.08.2022 року у справі №306/7/20 СУДДЯ : Антоненко Наталія Олександрівна ДАТА : 03.08.2022
  касаційний цивільний суд верховного судуПостанова КЦС ВП від 03.05.2022 року у справі №308/12188/18 СУДДЯ : Гулько Борис Іванович ДАТА : 03.05.2022
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 17.07.2018 року у справі №607/16396/14-ц СУДДЯ : Гулько Борис Іванович ДАТА : 08.06.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуПостанова КЦС ВП від 20.08.2018 року у справі №299/1051/16-ц СУДДЯ : Антоненко Наталія Олександрівна ДАТА : 05.06.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуПостанова КЦС ВП від 27.02.2019 року у справі №729/1265/16-ц СУДДЯ : Білоконь Олена Валеріївна ДАТА : 08.08.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуПостанова КЦС ВП від 16.05.2018 року у справі №521/3378/15-ц СУДДЯ : Ступак Ольга В`Ячеславівна ДАТА : 31.05.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 01.02.2018 року у справі №209/2821/15 СУДДЯ : Штелик Світлана Павлівна ДАТА : 28.05.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуПостанова КЦС ВП від 07.01.2019 року у справі №558/410/16-ц СУДДЯ : Стрільчук Віктор Андрійович ДАТА : 11.06.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 26.02.2018 року у справі №756/1696/16-ц СУДДЯ : Журавель Валентина Іванівна ДАТА : 30.05.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуПостанова КЦС ВП від 29.05.2018 року у справі №336/5845/16-ц СУДДЯ : Крат Василь Іванович ДАТА : 01.06.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуПостанова КЦС ВП від 17.07.2019 року у справі №336/9218/14 СУДДЯ : Усик Григорій Іванович ДАТА : 28.08.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 18.06.2019 року у справі №666/7121/14-ц СУДДЯ : Ступак Ольга В`Ячеславівна ДАТА : 26.08.2020
  верховний суд україниПостанова ВСУ від 05.02.2014 року у справі №6-154ц13 СУДДЯ : Ярема А.Г. ДАТА : 27.02.2017
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 05.03.2018 року у справі №711/2289/16ц СУДДЯ : Луспеник Дмитро Дмитрович ДАТА : 31.05.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 08.07.2018 року у справі №357/6198/17 СУДДЯ : Ступак Ольга В`Ячеславівна ДАТА : 09.08.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 05.08.2018 року у справі №726/1361/17 СУДДЯ : Усик Григорій Іванович ДАТА : 10.08.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 26.07.2018 року у справі №461/1522/17 СУДДЯ : Кузнєцов Віктор Олексійович ДАТА : 11.06.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуПостанова КЦС ВП від 26.06.2019 року у справі №654/2403/14-ц СУДДЯ : Крат Василь Іванович ДАТА : 25.08.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 11.04.2018 року у справі №569/9569/14-ц СУДДЯ : Антоненко Наталія Олександрівна ДАТА : 06.06.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 24.06.2018 року у справі №619/4027/16-ц СУДДЯ : Черняк Юлія Валеріївна ДАТА : 08.08.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуПостанова КЦС ВП від 03.06.2018 року у справі №205/8321/16-ц СУДДЯ : Гулько Борис Іванович ДАТА : 01.06.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 26.02.2018 року у справі №361/1484/16-ц СУДДЯ : Погрібний Сергій Олексійович ДАТА : 27.08.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 17.11.2019 року у справі №654/1409/19 СУДДЯ : Коротун Вадим Михайлович ДАТА : 09.09.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 23.10.2019 року у справі №199/2353/18 СУДДЯ : Журавель Валентина Іванівна ДАТА : 08.09.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 22.06.2018 року у справі №631/2406/15-ц СУДДЯ : Червинська Марина Євгенівна ДАТА : 08.08.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуПостанова КЦС ВП від 02.03.2018 року у справі №501/4237/15-ц СУДДЯ : Білоконь Олена Валеріївна ДАТА : 29.05.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 15.08.2018 року у справі №766/7027/17 СУДДЯ : Антоненко Наталія Олександрівна ДАТА : 06.06.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 12.06.2018 року у справі №521/17605/16-ц СУДДЯ : Висоцька Валентина Степанівна ДАТА : 09.08.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 13.03.2019 року у справі №409/1865/17 СУДДЯ : Гулько Борис Іванович ДАТА : 10.08.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 27.08.2018 року у справі №723/3608/17 СУДДЯ : Крат Василь Іванович ДАТА : 08.06.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуПостанова КЦС ВП від 26.02.2018 року у справі №710/1444/15-ц СУДДЯ : Мартєв Сергій Юрійович ДАТА : 27.05.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 06.09.2018 року у справі №443/1578/15-ц СУДДЯ : Мартєв Сергій Юрійович ДАТА : 22.08.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуПостанова КЦС ВП від 02.07.2019 року у справі №127/1904/17 СУДДЯ : Воробйова Ірина Анатоліївна ДАТА : 26.08.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 26.02.2018 року у справі №761/9974/16 СУДДЯ : Мартєв Сергій Юрійович ДАТА : 01.06.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 07.11.2018 року у справі №336/4777/17 СУДДЯ : Висоцька Валентина Степанівна ДАТА : 11.06.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуПостанова КЦС ВП від 26.11.2018 року у справі №522/7992/15-ц СУДДЯ : Червинська Марина Євгенівна ДАТА : 08.06.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 08.07.2018 року у справі №520/14355/15-ц СУДДЯ : Гулько Борис Іванович ДАТА : 07.06.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 10.01.2019 року у справі №465/3694/14-ц СУДДЯ : Висоцька Валентина Степанівна ДАТА : 11.06.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуПостанова КЦС ВП від 02.03.2018 року у справі №501/4237/15-ц СУДДЯ : Білоконь Олена Валеріївна ДАТА : 29.05.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуПостанова КЦС ВП від 03.01.2019 року у справі №583/1259/15-ц СУДДЯ : Ступак Ольга В`Ячеславівна ДАТА : 11.06.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 15.04.2019 року у справі №325/946/18-ц СУДДЯ : Антоненко Наталія Олександрівна ДАТА : 09.09.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 22.02.2018 року у справі №285/1807/17 СУДДЯ : Олійник Алла Сергіївна ДАТА : 04.06.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 04.06.2018 року у справі №679/1413/14-ц СУДДЯ : Крат Василь Іванович ДАТА : 03.06.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 25.04.2019 року у справі №638/16622/17 СУДДЯ : Висоцька Валентина Степанівна ДАТА : 10.08.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 05.08.2018 року у справі №404/6391/16-ц СУДДЯ : Погрібний Сергій Олексійович ДАТА : 11.06.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуПостанова КЦС ВП від 23.06.2019 року у справі №263/9314/16-ц СУДДЯ : Крат Василь Іванович ДАТА : 24.08.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 21.12.2018 року у справі №361/5100/17 СУДДЯ : Коротун Вадим Михайлович ДАТА : 22.08.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 18.03.2019 року у справі №559/401/18 СУДДЯ : Синельников Євген Володимирович ДАТА : 10.08.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуПостанова КЦС ВП від 18.06.2018 року у справі №640/20235/15-ц СУДДЯ : Коротун Вадим Михайлович ДАТА : 02.06.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуПостанова КЦС ВП від 26.02.2018 року у справі №450/3232/15 СУДДЯ : Фаловська Ірина Миколаївна ДАТА : 26.05.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 02.01.2019 року у справі №761/39515/17 СУДДЯ : Луспеник Дмитро Дмитрович ДАТА : 09.08.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 30.05.2018 року у справі №642/2774/17ц СУДДЯ : Штелик Світлана Павлівна ДАТА : 06.06.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуПостанова КЦС ВП від 06.06.2019 року у справі №604/471/17 СУДДЯ : Карпенко Світлана Олексіївна ДАТА : 10.08.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 05.03.2018 року у справі №637/159/17 СУДДЯ : Пророк Віктор Васильович ДАТА : 08.08.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуПостанова КЦС ВП від 01.02.2018 року у справі №487/3646/16-ц СУДДЯ : Антоненко Наталія Олександрівна ДАТА : 26.05.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуПостанова КЦС ВП від 26.02.2018 року у справі №591/4820/15 СУДДЯ : Висоцька Валентина Степанівна ДАТА : 26.05.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 22.06.2018 року у справі №761/2855/17 СУДДЯ : Червинська Марина Євгенівна ДАТА : 08.06.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 09.06.2019 року у справі №607/13501/17 СУДДЯ : Литвиненко Ірина Вікторівна ДАТА : 30.08.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуПостанова КЦС ВП від 06.11.2018 року у справі №465/6356/15-ц СУДДЯ : Стрільчук Віктор Андрійович ДАТА : 08.06.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуПостанова КЦС ВП від 10.06.2018 року у справі №553/2563/15-ц СУДДЯ : Крат Василь Іванович ДАТА : 02.06.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 12.03.2019 року у справі №341/1193/17 СУДДЯ : Гулько Борис Іванович ДАТА : 10.08.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 16.08.2018 року у справі №766/16801/16-ц СУДДЯ : Крат Василь Іванович ДАТА : 10.06.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 26.02.2018 року у справі №523/16045/16-ц СУДДЯ : Кузнєцов Віктор Олексійович ДАТА : 11.06.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 05.11.2018 року у справі №739/1957/17 СУДДЯ : Олійник Алла Сергіївна ДАТА : 09.08.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 03.06.2019 року у справі №263/9598/18 СУДДЯ : Грушицький Андрій Ігорович ДАТА : 25.08.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 05.08.2018 року у справі №642/2754/17 СУДДЯ : Черняк Юлія Валеріївна ДАТА : 28.08.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуПостанова КЦС ВП від 13.12.2018 року у справі №686/5138/17 СУДДЯ : Гулько Борис Іванович ДАТА : 10.06.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 01.08.2019 року у справі №428/364/18 СУДДЯ : Олійник Алла Сергіївна ДАТА : 09.08.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 10.07.2019 року у справі №661/4038/17 СУДДЯ : Воробйова Ірина Анатоліївна ДАТА : 02.09.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 06.09.2018 року у справі №332/3504/16-ц СУДДЯ : Білоконь Олена Валеріївна ДАТА : 09.08.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуПостанова КЦС ВП від 09.04.2019 року у справі №607/18843/14-ц СУДДЯ : Олійник Алла Сергіївна ДАТА : 09.08.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуПостанова КЦС ВП від 04.07.2019 року у справі №311/2292/16-ц СУДДЯ : Коротенко Євген Васильович ДАТА : 26.08.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуПостанова КЦС ВП від 19.07.2018 року у справі №752/16443/16-ц СУДДЯ : Синельников Євген Володимирович ДАТА : 04.06.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуПостанова КЦС ВП від 29.07.2019 року у справі №664/1059/16-ц СУДДЯ : Карпенко Світлана Олексіївна ДАТА : 09.08.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 08.04.2019 року у справі №208/441/13 СУДДЯ : Антоненко Наталія Олександрівна ДАТА : 08.09.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 26.11.2018 року у справі №661/2532/17 СУДДЯ : Пророк Віктор Васильович ДАТА : 10.08.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуПостанова КЦС ВП від 07.10.2018 року у справі №617/122/17 СУДДЯ : Олійник Алла Сергіївна ДАТА : 07.06.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 27.11.2018 року у справі №404/7139/16-ц СУДДЯ : Луспеник Дмитро Дмитрович ДАТА : 10.06.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуПостанова КЦС ВП від 25.06.2018 року у справі №663/830/16-ц СУДДЯ : Лесько Алла Олексіївна ДАТА : 03.06.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 25.03.2018 року у справі №634/402/17 СУДДЯ : Гулько Борис Іванович ДАТА : 30.05.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 19.12.2018 року у справі №520/13963/17 СУДДЯ : Ступак Ольга В`Ячеславівна ДАТА : 10.08.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 17.04.2018 року у справі №758/727/16-ц СУДДЯ : Журавель Валентина Іванівна ДАТА : 01.06.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 12.06.2018 року у справі №522/16967/17 СУДДЯ : Стрільчук Віктор Андрійович ДАТА : 08.06.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 15.04.2018 року у справі №686/24929/16-ц СУДДЯ : Черняк Юлія Валеріївна ДАТА : 10.06.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 05.09.2018 року у справі №638/6877/16-ц СУДДЯ : Білоконь Олена Валеріївна ДАТА : 27.08.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуПостанова КЦС ВП від 18.06.2018 року у справі №754/10521/16-ц СУДДЯ : Коротун Вадим Михайлович ДАТА : 02.06.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 27.01.2019 року у справі №753/6759/17 СУДДЯ : Курило Валентина Панасівна ДАТА : 08.08.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 04.11.2018 року у справі №750/2395/17 СУДДЯ : Антоненко Наталія Олександрівна ДАТА : 09.08.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 11.03.2019 року у справі №686/4123/18 СУДДЯ : Коротун Вадим Михайлович ДАТА : 23.08.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 09.07.2018 року у справі №206/3044/16-ц СУДДЯ : Синельников Євген Володимирович ДАТА : 04.06.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 18.03.2018 року у справі №234/16726/16-ц СУДДЯ : Стрільчук Віктор Андрійович ДАТА : 08.06.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуПостанова КЦС ВП від 04.07.2019 року у справі №219/75/17 СУДДЯ : Висоцька Валентина Степанівна ДАТА : 26.08.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 21.02.2018 року у справі №214/1048/15-ц? СУДДЯ : Крат Василь Іванович ДАТА : 31.05.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 09.12.2018 року у справі №756/15416/17 СУДДЯ : Сімоненко Валентина Миколаївна ДАТА : 08.08.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 26.07.2018 року у справі №619/3764/17-ц СУДДЯ : Олійник Алла Сергіївна ДАТА : 08.06.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 04.07.2018 року у справі №760/8076/15-ц СУДДЯ : Штелик Світлана Павлівна ДАТА : 09.08.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 03.12.2018 року у справі №705/6741/16-ц СУДДЯ : Сімоненко Валентина Миколаївна ДАТА : 22.08.2020
  велика палата верховного судуПостанова ВП ВС від 13.03.2019 року у справі №331/6927/16-ц СУДДЯ : Ситнік Олена Миколаївна ДАТА : 08.08.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 05.09.2018 року у справі №643/7567/16-ц СУДДЯ : Луспеник Дмитро Дмитрович ДАТА : 07.08.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 25.04.2018 року у справі №161/13190/17 СУДДЯ : Ступак Ольга В`Ячеславівна ДАТА : 11.06.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 19.07.2018 року у справі №490/10338/15-ц СУДДЯ : Олійник Алла Сергіївна ДАТА : 21.08.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуПостанова КЦС ВП від 18.04.2018 року у справі №702/1617/15-ц СУДДЯ : Курило Валентина Панасівна ДАТА : 30.05.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 24.03.2019 року у справі №701/932/18 СУДДЯ : Висоцька Валентина Степанівна ДАТА : 26.08.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуПостанова КЦС ВП від 13.12.2018 року у справі №212/8867/15-ц СУДДЯ : Пророк Віктор Васильович ДАТА : 10.06.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуПостанова КЦС ВП від 26.06.2018 року у справі №759/16869/15-ц СУДДЯ : Курило Валентина Панасівна ДАТА : 03.06.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 03.06.2018 року у справі №461/3165/17 СУДДЯ : Мартєв Сергій Юрійович ДАТА : 06.06.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 23.07.2018 року у справі №242/5027/16-ц СУДДЯ : Синельников Євген Володимирович ДАТА : 10.08.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 10.03.2019 року у справі №348/2282/17 СУДДЯ : Журавель Валентина Іванівна ДАТА : 09.08.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 20.12.2018 року у справі №755/5890/17 СУДДЯ : Гулько Борис Іванович ДАТА : 07.08.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 11.04.2018 року у справі №229/838/17 СУДДЯ : Висоцька Валентина Степанівна ДАТА : 01.06.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 16.05.2018 року у справі №442/59/14-ц СУДДЯ : Курило Валентина Панасівна ДАТА : 05.06.2020
  касаційний цивільний суд верховного судуУхвала КЦС ВП від 17.09.2018 року у справі №554/2354/16-ц СУДДЯ : Журавель Валентина Іванівна ДАТА : 07.06.2020
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст