1. Адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правничої допомоги.
Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правничої допомоги, можуть бути:
1) договір про надання правничої допомоги;
2) довіреність;
3) ордер;
4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правничої допомоги.
2. Ордер - письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правничої допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об’єднанням та повинен містити підпис адвоката. Рада адвокатів України затверджує типову форму ордера.
3. Повноваження адвоката як захисника або представника в господарському, цивільному, адміністративному судочинстві, кримінальному провадженні, розгляді справ про адміністративні правопорушення, а також як уповноваженого за дорученням у конституційному судочинстві підтверджуються в порядку, встановленому законом.
4. Адвокат зобов’язаний діяти в межах повноважень, наданих йому клієнтом, у тому числі з урахуванням обмежень щодо вчинення окремих процесуальних дій.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.
Аналізуйте судовий акт: В ордері потрібно зазначати конкретну назву судового органу, у якому надається правова допомога (КАС/ВС у справі № 554/213/19 від 24.02.2021)
Питання того, чи потрібно в ордері зазначати конкретний орган, в якому надається правова допомога вже неодноразово виникало у судовій практиці.
Зокрема, нами було проаналізовано рішення ВС, де зазначалася позиція, згідно з якою конкретний суд, в якому надається правова допомога вказувати не потрібно, а вказівка на право адвоката представляти інтереси клієнта в будь-яких судах України, не вимагає уточнення/зазначення територіальної, інстанційної, предметної та суб’єктної юрисдикції судів.
У цій справі суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що апеляційна скарга підлягає поверненню, оскільки її підписано особою без належних повноважень.
Позивач подав касаційну скаргу, де вказав, що в матеріалах справи наявні інші документи, що підтверджують його повноваження подавати апеляційні та касаційні скарги (копія свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю, договір про надання правової допомоги), а повернення апеляційної скарги з формальних підстав унеможливило його право на доступ до правосуддя.
ВС вказав, що згідно ст. 26 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: договір про надання правової допомоги; довіреність; ордер; доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.
Ордером є письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги.
Пп. 15.4 п. 15 Положення про ордер на надання правової допомоги ордер повинен містити конкретну назву органу, у якому надається правова допомога адвокатом із зазначенням, у випадку необхідності, виду адвокатської діяльності, відповідно до ст. 19 Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».
Звернення до суду з використанням правничої допомоги інших осіб, зокрема адвоката, передбачає надання до суду належних доказів дійсної волі особи, що є учасником справи, на уповноваження іншої особи на право надання правничої допомоги. Такі докази повинні виключати будь-які сумніви стосовно справжності та чинності такого уповноваження на момент вчинення певної процесуальної дії.
Аналізуйте судовий акт: АДВОКАТИ! ACHTUNG! В ордері конкретний суд можна не зазначати (ВС/КГС № 910/1669/19 від 14.11.2019)
Повноваження адвоката… Скільки вже рішень було, скільки думок… І знову отримуємо рішення Касаційного господарського суду, яке, на мої сподівання, вже поставить крапки над «і».
У цій справі апеляційним судом апеляційну скаргу адвоката було повернуто із підстав того, що у ордері не вказано назви судового органу, у якому надається правова допомога апелянту. Натомість у останньому зазначено про те, що адвокату надано право на представництво інтересів підприємства у «будь-яких судах України, правоохоронних органах, підприємствах всіх форм власності».
Таке рішення стало підставою для його оскарження в касаційному порядку.
Касаційний господарський суд став на бік адвоката та у своєму рішенні вказав, що згідно ст. 26 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: договір про надання правової допомоги; довіреність; ордер; доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги. Ордером є письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги.
При цьому відповідно до Положення про ордер на надання правової допомоги та порядок ведення реєстру ордерів вказівка у ордері у графі «Назва органу, в якому надається правова допомога» про те, що правова допомога надається в будь-яких судах України є достатнім та необхідним підтвердженням того, що адвокат уповноважений надавати правову допомогу клієнту та представляти його інтереси в будь-яких судах України, а тому не вимагає уточнення/зазначення територіальної, інстанційної, предметної та суб`єктної юрисдикції судів.