Стаття 19. Види адвокатської діяльності

Про адвокатуру та адвокатську діяльність (ЗМІСТ) Інші закони
 • 14229

  Переглядів

 • 14229

  Переглядів

 • Додати в обране

  1. Видами адвокатської діяльності є:

  1) надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань, правовий супровід діяльності юридичних і фізичних осіб, органів державної влади, органів місцевого самоврядування, держави;

  2) складення заяв, скарг, процесуальних та інших документів правового характеру;

  3) захист прав, свобод і законних інтересів підозрюваного, обвинуваченого, підсудного, засудженого, виправданого, особи, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів медичного чи виховного характеру або вирішується питання про їх застосування у кримінальному провадженні, особи, стосовно якої розглядається питання про видачу іноземній державі (екстрадицію), а також особи, яка притягається до адміністративної відповідальності під час розгляду справи про адміністративне правопорушення;

  4) надання правничої допомоги свідку у кримінальному провадженні;

  5) представництво інтересів потерпілого під час розгляду справи про адміністративне правопорушення, прав і обов’язків потерпілого, цивільного позивача, цивільного відповідача у кримінальному провадженні;

  6) представництво інтересів фізичних і юридичних осіб у судах під час здійснення цивільного, господарського, адміністративного та конституційного судочинства, а також в інших державних органах, перед фізичними та юридичними особами;

  7) представництво інтересів фізичних і юридичних осіб, держави, органів державної влади, органів місцевого самоврядування в іноземних, міжнародних судових органах, якщо інше не встановлено законодавством іноземних держав, статутними документами міжнародних судових органів та інших міжнародних організацій або міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України;

  8) надання правничої допомоги під час виконання та відбування кримінальних покарань;

  9) захист прав, свобод і законних інтересів викривача у зв’язку з повідомленням ним інформації про корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення.

  {Частину першу статті 19 доповнено пунктом 9 згідно із Законом № 198-IX від 17.10.2019 }

  Адвокат може здійснювати інші види адвокатської діяльності, не заборонені законом.

  Попередня

  19/61

  Наступна
  Додати в обране
  КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

  Аналізуйте судовий акт: І все ж таки в ордері необхідно зазначати КОНКРЕТНИЙ суд у якому адвокат буде представляти інтереси клієнта (ВС/КГС у справі № 911/2636/19 від 17.08.2020)

   Аналізуючи «сталу» судову практику касаційних судів я все більше і більше приходжу до думки, що доцільність повернення такого поняття як «керівні постанови Пленуму Верховного Суду» адже відстежити блискавичні зміни у трактуванні норм права вищих судів просто не вистачає ані часу ані натхнення.

  Свого часу мною аналізувалась постанова Касаційного господарського суду у справі № 910/1669/19 від 14.11.2019 у якій останній зробив висновок про те, що у оредрі про надання правової (правничої) допомоги назву конкретного суду можна не вказувати та обійтись лише посиланням на кшталт «в усіх судах України».

  Але все тече та все змінюється.

  У даній справі адвокатом було подано апеляційну скаргу в інтересах підприємства. Однак апеляційним судом вказану скаргу було повернуто у зв’язку із тим, що її підписано особою, яка не має права підпису (п. 1 ч. 5 ст. 260 ГПК України).

  Так у своїй ухвалі апеляційний суд зазначив, що копія ордеру доджаного до апеляційної скарги, не містить відомостей на підтвердження повноважень адвоката на представництво інтересів довірителя саме у Північному апеляційному господарському суді, а зазначення в ордері "в усіх судах України" не свідчить про дотримання вимог закону у частині зазначення такого обов`язкового реквізиту ордеру як назва органу, у якому надається правова допомога адвокатом.

  На таке рішення було подано касаційну скаргу, яку вмотивовано тим, що повернення апеляційної скарги з формальних підстав унеможливлює доступ скаржника до правосуддя для повного захисту своїх прав та інтересів шляхом судового розгляду справи.

  Однак КГС із такими твердженнями не погодився і своїй висновок обґпрунтував наступним.

  За нормами частини 2 статті 26 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» ордер - письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об`єднанням та повинен містити підпис адвоката. Рада адвокатів України затверджує типову форму ордера.

  Водночас ордер повинен містити, зокрема, назву органу, у якому надається правова допомога адвокатом із зазначенням, у випадку необхідності, виду адвокатської діяльності, відповідно до статті 19 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

  Проте, копія ордеру додана о апеляційної скарги ордер не містить відомостей на підтвердження повноважень адвоката на представництво інтересів клієнта у Північному апеляційному господарському суді, що не відповідає вимогам п. 15.4 Положення №36, а зазначення в ордері "в усіх судах України" не свідчить про дотримання вимог у частині зазначення такого обов`язкового реквізиту ордеру як назва органу, у якому надається правова допомога адвокатом.

  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст