Стаття 39. Порушення дисциплінарної справи

Про адвокатуру та адвокатську діяльність (ЗМІСТ) Інші закони
 • 2259

  Переглядів

 • 2259

  Переглядів

 • Додати в обране

  1. За результатами розгляду заяви (скарги) про дисциплінарний проступок адвоката, довідки та матеріалів перевірки дисциплінарна палата кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури більшістю голосів членів палати, які беруть участь у її засіданні, вирішує питання про порушення або відмову в порушенні дисциплінарної справи стосовно адвоката.

  2. Рішення про порушення дисциплінарної справи з визначенням місця, дня і часу її розгляду чи про відмову в порушенні дисциплінарної справи надсилається або вручається під розписку адвокату та особі, яка ініціювала питання про дисциплінарну відповідальність адвоката, протягом трьох днів з дня прийняття такого рішення. До рішення про порушення дисциплінарної справи, яке надсилається або вручається адвокату, додається довідка члена дисциплінарної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, складена за результатами перевірки.

  3. Рішення про порушення дисциплінарної справи або про відмову в порушенні дисциплінарної справи може бути оскаржено протягом тридцяти днів з дня його прийняття до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури або до суду.

  Попередня

  39/61

  Наступна
  Додати в обране
  КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

  Аналізуйте судовий актЦе виключна компетенція КДКА та ВКДКА! Суд не має права зобов’язувати «притягнути адвоката до дисциплінарної відповідальності» чи у відношенні нього «відкрити дисциплінарне провадження» (ВС/КАС у справі №641/463/16-а від 20 червня 2019р.)

  Статті 3334 ЗУ «Про адвокатура та адвокатську діяльність» передбачають, що адвокат може бути притягнутий до дисциплінарної відповідальності компетентним органом в порядку, передбаченому цим законом, за вчинення саме дисциплінарного проступку. При цьому стаття 34 передбачає перелік дисциплінарних проступків.

  Ініціювати ж притягнення шляхом відповідного звернення відповідно ст. 36 ЗУ «Про адвокатура та адвокатську діяльність» може будь-яка особа. Проте, якщо звернення не містить ознак САМЕ дисциплінарного проступку адвоката, а містить інформацію про адміністративні, кримінальні, цивільні правопорушення, тощо, то дисциплінарне провадження на підставі ст. 39 ЗУ "Про адвокатура та адвокатську" діяльність навіть НЕ відкривається.

  В цій історії були дві заяви та дві відмови про відкриття дисциплінарного провадження з боку КДКА та ВКДКА. Після цього позивач спробувала отримати судове рішення про встановлення факту подання ним КДКА та ВКДКА достатніх доказів на підтвердження в діях адвоката ознак дисциплінарного проступку.

  Одначе суди першої, апеляційної та касаційної інстанцій однозначно підтвердили, що виключною компетенцією КДКА та ВКДКА є вирішення не тільки питання про притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності, а і питання про відкриття дисциплінарного провадження у відношенні адвоката. Суд не вправі зобов’язувати КДКА та ВКДКА приймати будь-яке рішення чи вчиняти дії у дисциплінарному провадженні.

  В принципі гарна новина для адвокатів. Клієнт або будь-хто інший обурений діями адвоката може помститися йому на професійному поприще лише звертаючись до КДКА чи ВКДКА, суд тут «не при делах

  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст