Головна Сервіси для юристів ... Закони Про адвокатуру та адвокатську діяльність Стаття 36. Ініціювання питання про дисциплінарну відповідальність адвоката Стаття 36. Ініціювання питання про дисциплінарну в...

Стаття 36. Ініціювання питання про дисциплінарну відповідальність адвоката

Про адвокатуру та адвокатську діяльність (ЗМІСТ) Інші закони
 • 2457

  Переглядів

 • 2457

  Переглядів

 • Додати в обране

  1. Право на звернення до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури із заявою (скаргою) щодо поведінки адвоката, яка може бути підставою для дисциплінарної відповідальності, має кожен, кому відомі факти такої поведінки.

  2. Не допускається зловживання правом на звернення до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, у тому числі ініціювання питання про дисциплінарну відповідальність адвоката без достатніх підстав, і використання зазначеного права як засобу тиску на адвоката у зв’язку із здійсненням ним адвокатської діяльності.

  Дисциплінарну справу стосовно адвоката не може бути порушено за заявою (скаргою), що не містить відомостей про наявність ознак дисциплінарного проступку адвоката, а також за анонімною заявою (скаргою).

  Попередня

  36/61

  Наступна
  Додати в обране
  КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

  Аналізуйте судовий актЦе виключна компетенція КДКА та ВКДКА! Суд не має права зобов’язувати «притягнути адвоката до дисциплінарної відповідальності» чи у відношенні нього «відкрити дисциплінарне провадження» (ВС/КАС у справі №641/463/16-а від 20 червня 2019р.)

  Статті 3334 ЗУ «Про адвокатура та адвокатську діяльність» передбачають, що адвокат може бути притягнутий до дисциплінарної відповідальності компетентним органом в порядку, передбаченому цим законом, за вчинення саме дисциплінарного проступку. При цьому стаття 34 передбачає перелік дисциплінарних проступків.

  Ініціювати ж притягнення шляхом відповідного звернення відповідно ст. 36 ЗУ «Про адвокатура та адвокатську діяльність» може будь-яка особа. Проте, якщо звернення не містить ознак САМЕ дисциплінарного проступку адвоката, а містить інформацію про адміністративні, кримінальні, цивільні правопорушення, тощо, то дисциплінарне провадження на підставі ст. 39 ЗУ "Про адвокатура та адвокатську" діяльність навіть НЕ відкривається.

  В цій історії були дві заяви та дві відмови про відкриття дисциплінарного провадження з боку КДКА та ВКДКА. Після цього позивач спробувала отримати судове рішення про встановлення факту подання ним КДКА та ВКДКА достатніх доказів на підтвердження в діях адвоката ознак дисциплінарного проступку.

  Одначе суди першої, апеляційної та касаційної інстанцій однозначно підтвердили, що виключною компетенцією КДКА та ВКДКА є вирішення не тільки питання про притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності, а і питання про відкриття дисциплінарного провадження у відношенні адвоката. Суд не вправі зобов’язувати КДКА та ВКДКА приймати будь-яке рішення чи вчиняти дії у дисциплінарному провадженні.

  В принципі гарна новина для адвокатів. Клієнт або будь-хто інший обурений діями адвоката може помститися йому на професійному поприще лише звертаючись до КДКА чи ВКДКА, суд тут «не при делах

  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст