Стаття 55.

Конституція України (ЗМІСТ) Конституція України
 • 15464

  Переглядів

 • 15464

  Переглядів

 • Додати в обране

  Права і свободи людини і громадянина захищаються судом.

  {Офіційне тлумачення частини першої статті 55 див. в Рішенні Конституційного Суду № 9-зп від 25.12.97 }

  Кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

  {Офіційне тлумачення частини другої статті 55 див. в Рішеннях Конституційного Суду № 6-зп від 25.11.97 , № 19-рп/2011 від 14.12.2011 }

  Кожен має право звертатися за захистом своїх прав до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

  Кожному гарантується право звернутись із конституційною скаргою до Конституційного Суду України з підстав, установлених цією Конституцією, та у порядку, визначеному законом.

  {Статтю 55 доповнено новою частиною згідно із Законом № 1401-VIII від 02.06.2016 }

  Кожен має право після використання всіх національних засобів юридичного захисту звертатися за захистом своїх прав і свобод до відповідних міжнародних судових установ чи до відповідних органів міжнародних організацій, членом або учасником яких є Україна.

  {Частина п'ята статті 55 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1401-VIII від 02.06.2016 }

  Кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.

  Попередня

  55/166

  Наступна
  Додати в обране
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст