Стаття 131-1.

Конституція України (ЗМІСТ) Конституція України
 • 7330

  Переглядів

 • 7330

  Переглядів

 • Додати в обране

  В Україні діє прокуратура, яка здійснює:

  1) підтримання публічного обвинувачення в суді;

  2) організацію і процесуальне керівництво досудовим розслідуванням, вирішення відповідно до закону інших питань під час кримінального провадження, нагляд за негласними та іншими слідчими і розшуковими діями органів правопорядку;

  3) представництво інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом.

  Організація та порядок діяльності прокуратури визначаються законом.

  Прокуратуру в Україні очолює Генеральний прокурор, якого призначає на посаду та звільняє з посади за згодою Верховної Ради України Президент України.

  Строк повноважень Генерального прокурора становить шість років. Одна й та ж особа не може обіймати посаду Генерального прокурора два строки поспіль.

  Дострокове звільнення з посади Генерального прокурора здійснюється виключно у випадках і з підстав, визначених цією Конституцією та законом.

  {Конституцію доповнено статтею 131 - 1 згідно із Законом № 1401-VIII від 02.06.2016 }

  Попередня

  131/166

  Наступна
  Додати в обране
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст