Головна Сервіси для юристів ... Закони Про виконавче провадження Стаття 57. Визначення вартості майна боржника. Оцінка майна боржника Стаття 57. Визначення вартості майна боржника. Оці...

Стаття 57. Визначення вартості майна боржника. Оцінка майна боржника

Про виконавче провадження (ЗМІСТ) Інші закони
  • 5604

    Переглядів

  • 5604

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Визначення вартості майна боржника здійснюється за взаємною згодою сторонами виконавчого провадження.

    2. У разі якщо сторони виконавчого провадження, а також заставодержатель у 10-денний строк з дня винесення виконавцем постанови про арешт майна боржника не досягли згоди щодо вартості майна та письмово не повідомили виконавця про визначену ними вартість майна, виконавець самостійно визначає вартість майна боржника.

    Звіт про оцінку майна має бути складений не раніше дати винесення постанови про арешт такого майна.

    3. У разі якщо сторони виконавчого провадження не дійшли згоди щодо визначення вартості майна, визначення вартості майна боржника здійснюється виконавцем за ринковими цінами, що діють на день визначення вартості майна.

    Для проведення оцінки за регульованими цінами, оцінки нерухомого майна, об’єктів незавершеного будівництва, майбутніх об’єктів нерухомості, транспортних засобів, повітряних, морських та річкових суден виконавець залучає суб’єкта оціночної діяльності - суб’єкта господарювання.

    {Абзац другий частини третьої статті 57 в редакції Закону № 2518-IX від 15.08.2022 }

    4. У разі якщо визначити вартість майна (окремих предметів) складно, виконавець має право залучити суб’єкта оціночної діяльності - суб’єкта господарювання для проведення оцінки майна.

    Під час здійснення виконавчого провадження, за яким стягувачем виступає банк, тимчасова адміністрація або ліквідація якого здійснюється відповідно до Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", для проведення оцінки майна (активів) виконавець зобов’язаний залучити суб’єкта оціночної діяльності з переліку, який визначений Фондом гарантування вкладів фізичних осіб у порядку, передбаченому нормативно-правовими актами Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

    {Частину четверту статті 57 доповнено абзацом другим згідно із Законом № 1588-IX від 30.06.2021 }

    У разі заперечення однією із сторін проти результатів оцінки майна, проведеної суб’єктом оціночної діяльності, який визначений Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, під час здійснення виконавчого провадження, за яким стягувачем виступає банк, тимчасова адміністрація або ліквідація якого здійснюється відповідно до Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", виконавець призначає рецензування звіту про оцінку майна іншому суб’єкту оціночної діяльності з переліку, який визначений Фондом гарантування вкладів фізичних осіб у порядку, передбаченому нормативно-правовими актами Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

    {Частину четверту статті 57 доповнено абзацом третім згідно із Законом № 1588-IX від 30.06.2021 }

    5. Виконавець повідомляє про результати визначення вартості чи оцінки майна сторонам не пізніше наступного робочого дня після дня визначення вартості чи отримання звіту про оцінку. У разі якщо сторони не згодні з результатами визначення вартості чи оцінки майна, вони мають право оскаржити їх у судовому порядку в 10-денний строк з дня отримання відповідного повідомлення. Сторона вважається ознайомленою з результатами визначення вартості чи оцінки арештованого майна, якщо їй надіслано повідомлення про результати визначення вартості чи оцінки майна за адресою, зазначеною у виконавчому документі, або за місцем фактичного проживання чи перебування такої сторони, достовірно встановленим виконавцем.

    Оскарження в судовому порядку результатів визначення вартості чи оцінки майна не зупиняє передачі майна на реалізацію, крім випадків зупинення передачі майна на реалізацію судом.

    6. Звіт про оцінку майна у виконавчому провадженні є дійсним протягом шести місяців з дня його підписання суб’єктом оціночної діяльності - суб’єктом господарювання. Після закінчення цього строку оцінка майна проводиться повторно.

    Якщо строк дійсності звіту про оцінку майна закінчився після передачі майна на реалізацію, повторна оцінка такого майна не проводиться.

    Попередня

    58/80

    Наступна
    Додати в обране
    КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

    Аналізуйте судовий акт: Для оцінки нерухомого майна у ВП, вирішальним є факт обізнаності оцінювача з усіма характеристиками об'єкта оцінки, а формальні недоліки, якщо такі не вплинули на об'єктивне визначення вартості - значення не мають (ВС КГС справа № 911/1850/18 від 16.02.2023 р.)
     Судами було звернуто стягнення на предмет іпотеки. В свою чергу, приватний виконавець відкрив виконавче провадження, наклав арешт на майно та призначив суб`єкта оціночної діяльності для визначення вартості нерухомого майна, на підставі чого останній надав звіт про оцінку майна.

    Водночас, звіт про оцінку майна не влаштував боржника, який вважав його виконаним з порушенням, а результат звіту - таким що не відповідає дійсній вартості майна. Тому боржник звернувся до суду з заявою про визнання неправомірними дії щодо визначення вартості нерухомого майна, недійсною оцінку нерухомого майна, недійсною та скасування постанови про опис та арешт майна та недійсним та скасування акту про опис та арешт майна.

    Скаржник вважав, що: 1) постанова про залучення суб`єкта оціночної діяльності винесена до спливу визначеного законом строку для узгодження вартості майна сторонами виконавчого провадження, 2) суб`єкт оціночної діяльності не здійснив ознайомлення та безпосереднього особистого огляду об`єкта оцінки, 3) звіт про оцінку майна складений на трьох аркушах та не містить фотографічних і аналітичних матеріалів, необхідних для визначення ринкової вартості майна, 4) зазначена у звіті вартість предмета іпотеки є заниженою, недостовірною та не відповідає ринковій вартості.

    І суд першої інстанції задовольнив його вимоги щодо скасування оцінки майна. Суд апеляційної інстанції, натомість, рішення у цій частині скасував та ухвалив нове рішення про повну відмову у задоволенні вимог боржника. Читати повністю

    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст