Стаття 26. Початок примусового виконання рішення
1. Виконавець розпочинає примусове виконання рішення на підставі виконавчого документа, зазначеного у статті 3 цього Закону:
1) за заявою стягувача про примусове виконання рішення;
2) за заявою прокурора у разі представництва інтересів громадянина або держави в суді;
3) якщо виконавчий документ надійшов від суду у випадках, передбачених законом;
4) якщо виконавчий документ надійшов від суду на підставі ухвали про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду (суду іноземної держави, інших компетентних органів іноземної держави, до повноважень яких належить розгляд цивільних чи господарських справ, іноземних чи міжнародних арбітражів) у порядку, встановленому законом;
5) у разі якщо виконавчий документ надійшов від Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.
2. {Положення частини другої статті 26 визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), згідно з Рішенням Конституційного Суду № 2-р(II)/2019 від 15.05.2019} До заяви про примусове виконання рішення стягувач додає квитанцію про сплату авансового внеску в розмірі 2 відсотків суми, що підлягає стягненню, але не більше 10 мінімальних розмірів заробітної плати, а за рішенням немайнового характеру та рішень про забезпечення позову - у розмірі одного мінімального розміру заробітної плати з боржника - фізичної особи та в розмірі двох мінімальних розмірів заробітної плати з боржника - юридичної особи.
{Абзац перший частини другої статті 26 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1798-VIII від 21.12.2016}
Від сплати авансового внеску звільняються стягувачі за рішеннями про:
стягнення заробітної плати, поновлення на роботі та за іншими вимогами, що випливають із трудових правовідносин;
обчислення, призначення, перерахунок, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг;
відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, а також смертю фізичної особи;
стягнення аліментів, заборгованості зі сплати аліментів, додаткових витрат на дитину, неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, суми індексації аліментів, встановлення побачення з дитиною або усунення перешкод у побаченні з дитиною;
{Абзац шостий частини другої статті 26 в редакції Закону № 2475-VIII від 03.07.2018}
відшкодування майнової та/або моральної шкоди, завданої внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Від сплати авансового внеску також звільняються державні органи, особи з інвалідністю внаслідок війни, особи з інвалідністю I та II груп, законні представники дітей з інвалідністю і недієздатних осіб з інвалідністю I та II груп, громадяни, віднесені до категорій 1 та 2 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, у разі їх звернення до органів державної виконавчої служби.
У разі виконання рішення Європейського суду з прав людини авансовий внесок не сплачується.
{Частину другу статті 26 доповнено абзацом дев’ятим згідно із Законом № 1798-VIII від 21.12.2016}
3. У заяві про примусове виконання рішення стягувач має право зазначити відомості, що ідентифікують боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню рішення (рахунок боржника, місце роботи чи отримання ним інших доходів, конкретне майно боржника та його місцезнаходження тощо), рахунки в банківських установах для отримання ним коштів, стягнутих з боржника, а також зазначає суму, яка частково сплачена боржником за виконавчим документом, за наявності часткової сплати.
4. Під час пред’явлення виконавчого документа до виконання подаються:
1) у разі виконання рішення про конфіскацію майна у кримінальному провадженні - копії опису майна і відповідного судового рішення. У разі відсутності у справі опису майна засудженого надсилається довідка про те, що опис майна не проводився;
2) у разі виконання рішення про конфіскацію майна згідно з постановою суду - копія протоколу вилучення майна, що підлягає конфіскації, або довідка про відсутність такого майна.
5. Виконавець не пізніше наступного робочого дня з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження, в якій зазначає про обов’язок боржника подати декларацію про доходи та майно боржника, попереджає боржника про відповідальність за неподання такої декларації або внесення до неї завідомо неправдивих відомостей.
У постанові про відкриття виконавчого провадження за рішенням, примусове виконання якого передбачає справляння виконавчого збору, державний виконавець зазначає про стягнення з боржника виконавчого збору в розмірі, встановленому статтею 27 цього Закону.
6. За рішенням немайнового характеру виконавець у постанові про відкриття виконавчого провадження зазначає про необхідність виконання боржником рішення протягом 10 робочих днів (крім рішень, що підлягають негайному виконанню, рішень про встановлення побачення з дитиною).
За рішенням про встановлення побачення з дитиною державний виконавець у постанові про відкриття виконавчого провадження зазначає про необхідність виконання боржником рішення шляхом забезпечення побачень стягувача з дитиною в порядку, визначеному рішенням.
{Частина шоста статті 26 в редакції Закону № 2475-VIII від 03.07.2018}
7. У разі якщо в заяві стягувача зазначено рахунки боржника у банках, інших фінансових установах, виконавець негайно після відкриття виконавчого провадження накладає арешт на кошти боржника.
У разі якщо в заяві стягувача зазначено конкретне майно боржника, виконавець негайно після відкриття виконавчого провадження перевіряє в електронних державних базах даних та реєстрах наявність права власності або іншого майнового права боржника на таке майно та накладає на нього арешт. На інше майно боржника виконавець накладає арешт в порядку, визначеному статтею 56 цього Закону.
8. У разі якщо при відкритті виконавчого провадження виконавцем накладено арешт на майно боржника, боржник за погодженням із стягувачем має право передати йому таке майно або реалізувати його та передати кошти від його реалізації стягувачу в рахунок повного або часткового погашення боргу за виконавчим документом. У разі продажу майна боржника покупець повинен внести кошти за придбане майно на рахунок органу державної виконавчої служби або приватного виконавця. Після передачі майна стягувачу або внесення покупцем коштів на рахунок органу державної виконавчої служби або приватного виконавця арешт з проданого майна боржника знімається за постановою виконавця.
{Щодо доповнення статті 26 після частини п’ятої двома новими частинами та перенумерації частин шостої - восьмої в частини восьму - десяту див. Закон № 2147-VIII від 03.10.2017. Щодо введення в дію зміни див. пункт 1 § 2 розділу 4 Закону № 2147-VIII від 03.10.2017}
11. Якщо у виконавчому документі про стягнення боргу зазначено про нарахування відсотків або пені до моменту виконання рішення, виконавець у постанові про відкриття виконавчого провадження розраховує остаточну суму відсотків (пені) за правилами, визначеними у виконавчому документі.
{Статтю 26 доповнено частиною одинадцятою згідно із Законом № 2147-VIII від 03.10.2017}
12. До закінчення виконавчого провадження виконавець за заявою стягувача перераховує розмір остаточної суми відсотків (пені), які підлягають стягненню з боржника, не пізніше наступного дня з дня надходження заяви стягувача про такий перерахунок, про що повідомляє боржника не пізніше наступного дня після здійснення перерахунку.
{Статтю 26 доповнено частиною дванадцятою згідно із Законом № 2147-VIII від 03.10.2017}
- Стаття 1. Виконавче провадження
- Стаття 2. Засади виконавчого провадження
- Стаття 3. Рішення, що підлягають примусовому виконанню. Виконавчі документи
- Стаття 4. Вимоги до виконавчого документа
- Стаття 5. Органи та особи, які здійснюють примусове виконання рішень
- Стаття 6. Виконання рішень іншими органами та установами
- Стаття 7. Добровільне виконання рішень про стягнення періодичних платежів
- Стаття 8. Автоматизована система виконавчого провадження
- Стаття 9. Єдиний реєстр боржників
- Стаття 10. Заходи примусового виконання рішень
- Стаття 11. Загальні строки у виконавчому провадженні
- Стаття 12. Строки пред’явлення виконавчих документів до виконання. Переривання строку давності пред’явлення виконавчого документа до виконання, поновлення пропущеного строку
- Стаття 13. Строки прийняття рішень виконавцями та вчинення виконавчих дій
- Стаття 14. Учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій
- Стаття 15. Сторони виконавчого провадження
- Стаття 16. Представництво сторін у виконавчому провадженні
- Стаття 17. Особи, які не можуть бути представниками у виконавчому провадженні
- Стаття 18. Обов’язки і права виконавців, обов’язковість вимог виконавців
- Стаття 19. Права і обов’язки сторін та інших учасників виконавчого провадження
- Стаття 20. Участь експерта, спеціаліста та суб’єкта оціночної діяльності-суб’єкта господарювання у виконавчому провадженні
- Стаття 21. Участь перекладача у виконавчому провадженні
- Стаття 22. Залучення понятих у виконавчому провадженні
- Стаття 23. Відводи у виконавчому провадженні
- Стаття 24. Місце виконання рішення
- Стаття 25. Особливості підвідомчості виконавчих проваджень органам державної виконавчої служби та утворення виконавчих груп
- Стаття 26. Початок примусового виконання рішення
- Стаття 27. Виконавчий збір
- Стаття 28. Надсилання документів виконавчого провадження
- Стаття 29. Час проведення виконавчих дій
- Стаття 30. Особливості виконання кількох рішень у разі надходження на виконання кількох виконавчих документів щодо одного боржника
- Стаття 31. Роз’яснення рішень, виконавчих документів, що підлягають примусовому виконанню
- Стаття 32. Відкладення проведення виконавчих дій
- Стаття 33. Відстрочка або розстрочка виконання, встановлення чи зміна способу і порядку виконання рішення
- Стаття 34. Зупинення вчинення виконавчих дій
- Стаття 35. Строки зупинення вчинення виконавчих дій
- Стаття 36. Розшук боржника, його майна, розшук дитини за виконавчим документом про відібрання дитини
- Стаття 37. Повернення виконавчого документа стягувачу
- Стаття 38. Зупинення виконавчого провадження у разі поновлення судом строку подання апеляційної скарги або прийняття такої апеляційної скарги до розгляду
- Стаття 39. Закінчення виконавчого провадження
- Стаття 40. Наслідки закінчення виконавчого провадження, повернення виконавчого документа
- Стаття 41. Відновлення виконавчого провадження
- Стаття 42. Кошти виконавчого провадження
- Стаття 43. Додаткове авансування витрат виконавчого провадження
- Стаття 44. Облік сум на рахунках органів державної виконавчої служби та приватних виконавців
- Стаття 45. Розподіл стягнутих з боржника грошових сум
- Стаття 46. Черговість задоволення вимог стягувачів у разі недостатності стягнутої суми для задоволення вимог стягувачів
- Стаття 47. Порядок виплати стягнутих грошових сум
- Стаття 48. Порядок звернення стягнення на кошти та інше майно боржника
- Стаття 49. Особливості звернення стягнення на кошти боржника в іноземній валюті та виконання рішень під час обчислення боргу в іноземній валюті
- Стаття 50. Звернення стягнення на об’єкти нерухомого майна фізичної особи
- Стаття 51. Звернення стягнення на заставлене майно
- Стаття 52. Особливості звернення стягнення на кошти та майно боржника-юридичної особи, фізичної особи-підприємця
- Стаття 53. Звернення стягнення на майно боржника, що перебуває в інших осіб
- Стаття 53-1. Особливості звернення стягнення на частку учасника товариства з обмеженою відповідальністю, учасника товариства з додатковою відповідальністю
- Стаття 54. Порядок виявлення дебіторської заборгованості боржника-юридичної особи, фізичної особи-підприємця
- Стаття 55. Майно, на яке не може бути звернено стягнення
- Стаття 56. Арешт і вилучення майна (коштів) боржника
- Стаття 57. Визначення вартості майна боржника. Оцінка майна боржника
- Стаття 58. Зберігання майна, на яке накладено арешт
- Стаття 59. Зняття арешту з майна
- Стаття 60. Передача стягувачу предметів, зазначених у виконавчому документі
- Стаття 61. Реалізація майна, на яке звернено стягнення
- Стаття 62. Виконання рішення про конфіскацію майна
- Стаття 63. Порядок виконання рішень, за якими боржник зобов’язаний вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення
- Стаття 64. Виконання рішення про відібрання дитини
- Стаття 64-1. Виконання рішення про встановлення побачення з дитиною, рішення про усунення перешкод у побаченні з дитиною
- Стаття 65. Виконання рішення про поновлення на роботі
- Стаття 66. Виконання рішення про виселення боржника
- Стаття 67. Виконання рішення про вселення стягувача
- Стаття 68. Умови звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника
- Стаття 69. Відрахування із заробітної плати, пенсії, стипендії та інших доходів боржника
- Стаття 70. Розмір відрахувань із заробітної плати, пенсії, стипендії та інших доходів боржника
- Стаття 71. Порядок стягнення аліментів
- Стаття 72. Звернення стягнення на допомогу з державного соціального страхування та соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства
- Стаття 73. Кошти, на які не може бути звернено стягнення
- Стаття 74. Оскарження рішень, дій або бездіяльності виконавців та посадових осіб органів державної виконавчої служби
- Стаття 75. Відповідальність за невиконання рішення, що зобов’язує боржника вчинити певні дії, та рішення про поновлення на роботі
- Стаття 76. Відповідальність за невиконання законних вимог виконавця та порушення вимог цього Закону
- Стаття 77. Виконання рішень стосовно іноземців, осіб без громадянства та іноземних юридичних осіб
- Стаття 78. Виконання рішень іноземних судів
- Прикінцеві та перехідні положення
Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.