Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Стаття 301. Ввезення, виготовлення, збут і розповсюдження порнографічних предметів

1. Ввезення в Україну творів, зображень або інших предметів порнографічного характеру з метою збуту чи розповсюдження або їх виготовлення, зберігання, перевезення чи інше переміщення з тією самою метою, або їх збут чи розповсюдження, а також примушування до участі в їх створенні -

караються штрафом від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

2. Ті самі дії, вчинені щодо кіно- та відеопродукції, комп'ютерних програм порнографічного характеру, а також збут неповнолітнім чи розповсюдження серед них творів, зображень або інших предметів порнографічного характеру, -

караються штрафом від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або з отриманням доходу у великому розмірі, -

караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

4. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені щодо творів, зображень або інших предметів порнографічного характеру, що містять дитячу порнографію, або примушування неповнолітніх до участі у створенні творів, зображень або кіно- та відеопродукції, комп'ютерних програм порнографічного характеру -

караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

5. Дії, передбачені частиною четвертою цієї статті, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або з отриманням доходу у великому розмірі, -

караються позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Примітка. Отримання доходу у великому розмірі має місце, коли його сума у двісті і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

{Стаття 301 із змінами, внесеними згідно із Законами № 1520-VI від 11.06.2009, № 1819-VI від 20.01.2010, № 770-VIII від 10.11.2015}

КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ": 

Згадайте новину: Село Шишаки против порнографии. Украинцу впаяли штраф за Pornhub - решение суда

Ухвалено вирок особі (301 стаття КК), яка розповсюджувала порнографічне відео через соцмережі

Аналізуйте судовий акт: Продаж диску з порно – кримінальна відповідальність (Лановецький райсуд Тернопільської області від 22.09.2021 у справі № 602/941/20)

Гонитва за показниками є перманентною хворобою правоохоронців. Якщо керівництво ставить задачу виявити злочини тієї чи іншої категорії – підлеглі усіма правдами і неправдами такий злочин знайдуть, розкриють, розслідують на до суду направлять.

Ось і маємо ми вироки за надсилання «дікпік» на сайтах знайомств, за ведення еротичних стримів на вебкам сайтах тощо.

Хоча якщо порівняти суспільну небезпеку таких злочинів з вартістю їх розслідування, то таке порівняння свідчить далеко не на користь правоохоронних органів.

У даній справі особу було засуджено, зокрема, за ч. 1 ст. 301 КК України за те, що вона взявши із собою 5 DVD дисків із записами порнографічних роликів на вулиці продала один із дисків своєму знайомому за 50 грн.

Справу було розглянуто у «спрощеному» порядку, обвинувачений свою вину у вчиненні злчину визнав та й отримав покарання у вигляді 2 років обмеження волі. Втім гуманний суд звільнив його від відбування покарання з випробуванням та іспитовим строком на 1 рік.

0
Комментариев
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.

Популярные судебные решения
Популярные события
ЕСПЧ
Название события
Загрузка основного изображения
Выбрать изображение
Текст описание события:
1