Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Стаття 304. Втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність

1. Втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність, у пияцтво, у заняття жебрацтвом, азартними іграми -

карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

2. Ті самі дії, вчинені щодо малолітньої особи або батьком, матір'ю, вітчимом, мачухою, опікуном чи піклувальником, або особою, на яку покладено обов'язки щодо виховання потерпілого чи піклування про нього, -

караються позбавленням волі на строк від чотирьох до десяти років.

{Стаття 304 із змінами, внесеними згідно із Законом 616-VI від 01.10.2008}

КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ": 

Аналізуйте судовий акт: Суд призначив покарання у вигляді позбавлення волі на 4 роки - за втягнення неповнолітньої доньки у крадіжку квітів з місця поховання (Вирок Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області справа № 185/3471/21 від 16.06.2021 р.)

Неоднозначне із моральної точки зору рішення суду, який покарав матір, що не мала ні засобів для існування, ні житла, за втягнення своєї неповнолітньої доньки у крадіжку живих квітів з могили на кладовищі, з метою їх перепродажу.

Фабула судового акту: Матеріалами справи встановлено, що засуджена, перебуваючи разом із своєю неповнолітньою донькою на кладовищі, побачила живі квіти – троянди різних кольорів на одній із могил. Діючи з корисливих мотивів (як зазначається у вироку із чим складно погодитись - “зневажаючи моральні засади суспільства в частині поваги до померлих та місць їхнього поховання, усвідомлюючи суспільно-небезпечний та протиправний характер таких дій”), запропонувала своїй доньці, який ще не виповнилося 18 років, заволодіти цими квітами і потім їх перепродати. Поки донька забирала квіти, засуджена слідкувала за відсутністю інших осіб, свідків їх дій. Після заволодіння квітами, жінки зникли та розпорядилися ними на свій розсуд.

Було розпочато кримінальне провадження за фактом вчинення особою (матір’ю неповнолітньої) кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 297 (Наруга над могилою, іншим місцем поховання або над тілом померлого), ч. 2 ст. 304 (Втягнення неповнолітніх у протиправну діяльність) КК України.

У судовому засіданні засуджена визнала свою провину, заявила про щире каяття, давала показання. Вона навіть звернулась до суду з клопотанням допустити по справі застосування положень ч. 3 ст. 349 КПК України (тобто визнала недоцільним дослідження доказів щодо тих обставин, які ніким не оспорюються, погодившись на неможливість апеляційного оскарження таких обставин) - оскільки вона повністю визнає свою провину в скоєнні зазначених кримінальних правопорушень, не оспорю жодної із встановлених досудовим розслідуванням обставин вчинення нею злочинів, та вважає зібрані в справі докази її провини достовірними, допустимими та достатніми.

У зв’язку із цим суд підтримав обвинувачення, визнав особу винуватою у пред`явленому обвинуваченні за ч. 3 ст. 297, ч. 2 ст. 304 КК України та призначив покарання у виді позбавлення волі, строком 4 роки.

Отже, у цій справі: За втягнення неповнолітньої у заволодіння квітами на місці поховання, матір було засуджено до 4-х років позбавлення волі.

Аналізуючи це рішення, можна навіть не зупинятися на обґрунтованості вироку (зокрема в частині наявності у особи зневаги до померлих та місць їхнього поховання), а просто подивитись на санкції інкримінованих особі статей – зокрема ч.2 ст. 304 КК України, що може передбачати позбавлення строків аж на 10 років. І в той же час, поглянути на санкцію ч.3 ст. 286-1 КК України – яка передбачає 10 років, як максимальний строк позбавлення волі за керування авто у стані сп’яніння, що призвело до смерті потерпілого.

То чи може бути справедливим та логічним 4-х річне покарання у вигляді позбавлення (навіть не обмеження) волі за втягнення неповнолітньої у заволодіння квітів на могилі? Що це – непослідовність законодавця, чи відсутність належної уваги до процесу зі сторони захисту, або ж зі сторони суду?

0
Комментариев
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.

Популярные судебные решения
Популярные события
ЕСПЧ
Название события
Загрузка основного изображения
Выбрать изображение
Текст описание события:
0