Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Стаття 362. Несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї

1. Несанкціоновані зміна, знищення або блокування інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах чи комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї, -

караються штрафом від шестисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років.

2. Несанкціоновані перехоплення або копіювання інформації, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, якщо це призвело до її витоку, вчинені особою, яка має право доступу до такої інформації, -

караються позбавленням волі на строк до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на той самий строк.

3. Дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або якщо вони заподіяли значну шкоду, -

караються позбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

{Стаття 362 в редакції Закону № 2289-IV від 23.12.2004; із змінами, внесеними згідно із Законом № 770-VIII від 10.11.2015}

КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ": 

Аналізуйте судовий акт: Внесення неправдивих даних до ЄРДР тягне за собою кримінальну відповідальність (Кілійський райсуд Одеської області у справі № 502/2069/19 від 25.05.2021)

Незважаючи на гучні заяви керівників правоохоронних органів про те, що робота працівників очолюваних ними органів більше не буде оцінюватись за кількісними показниками нічого в такій оцінці не змінилось.

Як і роки тому – керівники вимагають показники, а їх підлеглі усіма правдами та неправдами ці показники роблять іноді вдаючись до відвертих фальсифікацій.

Але на відміну від старих часів такі фальсифікації виявити набагато легше, адже майже усі кроки слідчого фіксуються в ЄРДР.

Але і це не зупинило слідчого, який став обвинуваченим у кримінальній справі.

Вироком суду, який запропоновано до уваги слідчого одного з підрозділів Національної поліції було засуджено за ч. 3 ст. 362 КК України до 3 років позбавлення волі із позбавленням права обіймати посади в правоохоронних органах строком на один рік та звільнено від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком на 1 рік.

Згідно вироку суду правоохоронця засуджено за те, що він перебуваючи на посаді слідчого з метою штучного нарощування показників своєї службової діяльності, здійснюючи досудове розслідування кримінального провадження за ч. 1 ст. 125 КК України знаючи про те, що підозрюваному матеріали досудового розслідування у кримінальному провадженні ст. 290 КПК України не відкривались, вніс несанкціоновані зміни до електронної системи «Єдиний реєстр досудових розслідувань» шляхом доповнення фальсифікованими даними, а саме: здійснив вхід під власним логіном та паролем до вказаної електронної системи та доповнив дані обліку по кримінальному провадженню в розділі «Відкриття матеріалів досудового розслідування для ознайомлення», вказавши, що у вказаному кримінальному провадженні сторонам відкрито матеріали досудового розслідування.

0
Комментариев
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.

Популярные судебные решения
Популярные события
ЕСПЧ
Название события
Загрузка основного изображения
Выбрать изображение
Текст описание события:
1