Головна Сервіси для юристів ... Закони Митний кодекс України Стаття 87. Окремі положення щодо застосування митного режиму реекспорту Стаття 87. Окремі положення щодо застосування митн...

Стаття 87. Окремі положення щодо застосування митного режиму реекспорту

Митний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 2292

    Переглядів

  • 2292

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Застосування митного режиму реекспорту можливе за умови ідентифікації митним органом товарів, заявлених у цей режим, як таких, що були раніше ввезені на митну територію України.

    2. Для товарів, що ввозяться з наміром подальшого реекспорту, засоби забезпечення ідентифікації можуть бути застосовані на момент їх ввезення на митну територію України.

    3. Для забезпечення ідентифікації товарів, що реекспортуються, можуть застосовуватися засоби, передбачені частинами другою і третьою статті 326 цього Кодексу.

    4. Не вимагається застосування засобів забезпечення ідентифікації до тари, піддонів та інших подібних товарів, що не мають індивідуальних ідентифікаційних ознак.

    5. Реекспорт товарів, поміщених у митний режим імпорту, згідно з пунктом 5 частини першої статті 86 цього Кодексу може бути здійснений імпортером цих товарів або його правонаступником.

    6. В інших випадках дозволяється застосування митного режиму реекспорту при вивезенні за межі митної території України товарів іншою особою, ніж та, яка їх ввозила, якщо це виправдано обставинами.

    7. Декларування товарів у митний режим реекспорту може здійснюватися у будь-якому митному органі, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

    8. Товари, що реекспортуються, можуть вивозитися за межі митної території України однією чи кількома партіями. Допускається вивезення товарів, що реекспортуються, за межі митної території України не через той митний орган, через який товари ввозилися на цю територію.

    9. Замість митної декларації для декларування у митний режим реекспорту упаковок, контейнерів, піддонів та транспортних засобів комерційного призначення використовуються документи, що підтверджують попереднє ввезення зазначених товарів на митну територію України.

    Попередня

    178/718

    Наступна
    Додати в обране

    Положеннями коментованої статті митного кодексу законодавець дає визначення понять "декларанти" та "декларанти товарів та транспортних засобів".

    Відповідно до ч.1 коментованої статті декларантами можуть бути: а) підприємства; б) громадяни; в) уповноважені ними митні брокери (посередники). У п.5 ст. 1 МК визначається, що декларант - юридична чи фізична особа, яка здійснює декларування поварів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України. Детальніше, питання, які стосуються визначення, порядку створення юридичних осіб, їх прав та обов'язків, видів юридичних осіб, див. у главі 7 Цивільного кодексу України.

    Визначення фізичної особи та інші питання детальніше див. в главі 4 Цивільного кодексу України. Згідно зі статтею 62 Господарського кодексу України підприємство -це самостійний суб'єкт господарювання, створений компетентним органом державної влади або органом місцевого самоврядування, або іншими суб'єктами для задоволення суспільних та особистих потреб шляхом систематичного здійснення виробничої, науково-дослідної, торговельної, іншої господарської діяльності в порядку, передбаченому цим Кодексом та іншими законами. Відповідно до п.29 статті 1 МК підприємством визнається будь-яка юридична особа, а також громадянин, який здійснює підприємницьку діяльність без створення юридичної особи.

    Відповідно до чинного законодавства при декларуванні товарів і транспортних засобів безпосередньо підприємством - власником таких товарів і транспортних засобів, адміністрація даного підприємства самостійно визначає особу, що здійснює декларування, засвідчуючи повноваження цієї особи у встановленому порядку.

    Уповноваженою особою визнається особа, яка на підставі договору або належно оформленого доручення, виданого власником товарів і транспортних засобів, наділена правом вчиняти дії, пов'язані з пред'явленням цих товарів і транспортних засобів митним органам для митного контролю та митного оформлення при переміщенні їх через митний кордон України, або іншим чином розпоряджатися зазначеними товарами і транспортними засобами. Діюче митне законодавство дає таке визначення поняттю митний брокер - це підприємство, що здійснює декларування товарів і транспортних засобів, які переміщуються через митний кордон України, і має ліцензію на право здійснення митної брокерської діяльності, видану спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі митної справи. Митним брокером може бути тільки підприємство-резидент. Від імені цього підприємства декларування товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, може здійснювати його відокремлений структурний підрозділ (філія, представництво тощо). Детальніше див. коментар до глави 26 Митного кодексу. Згідно з п.61 статті 9 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" посередницька діяльність митного брокера підлягає ліцензуванню. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.11.2000 р. №1698 "Про затвердження переліку органів ліцензування" (зі змінами та доповненнями) Державна митна служба України здійснює ліцензування посередницької діяльності митного брокера та митного перевізника. Відмінність митного брокера від декларанта полягає в тому, що митним брокером може бути виключно резидент України (резиденти - громадяни, які мають постійне місце проживання на території України, у тому числі ті, що тимчасово перебувають за кордоном; юридичні особи, суб'єкти підприємницької діяльності, що не мають статус} юридичної особи (філії, представництва тощо), які створені та здійснюють свою діяльність відповідно до законодавства України, з місцезнаходженням на її території: дипломатичні представництва, консульські установи, торговельні та інші офіційні представництва України за кордоном, які мають дипломатичні привілеї та імунітет, а також філії і представництва підприємств-резидентів за кордоном, що не здійснюють підприємницької діяльності), а декларантом товарів і транспортних засобів, що належать громадянам, можуть бути громадяни, наділені відповідним чином оформленим: повноваженнями, незалежно від того, резидентами якої країни вони являються.

    Відповідно до ч.2 коментованої статті декларантами товарів і транспортних засобів що належать громадянам, також можуть бути громадяни, уповноважені власникам:: зазначених товарів і транспортних засобів на здійснення декларування нотаріальні посвідченими дорученнями. Відповідно до статті 58 Закону України "Про нотаріат нотаріуси та інші посадові особи, які вчиняють нотаріальні дії, посвідчують доручення, складені від імені однієї або кількох осіб, на ім'я однієї особи або кількох осіб.

    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати