Головна Сервіси для юристів ... Закони Митний кодекс України Стаття 260. Тимчасова та періодична митні декларації Стаття 260. Тимчасова та періодична митні декларац...

Стаття 260. Тимчасова та періодична митні декларації

Митний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 7790

    Переглядів

  • 7790

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Якщо декларант не володіє точними відомостями про характеристики товарів, необхідні для заповнення митної декларації у звичайному порядку, вона може подати митному органу тимчасову митну декларацію на такі товари за умови, що вона містить дані, достатні для поміщення їх у заявлений митний режим, та під зобов’язання про подання додаткової декларації у строк не більше 45 днів з дати оформлення тимчасової митної декларації.

    {Частина перша статті 260 із змінами, внесеними згідно із Законом № 3926-IX від 22.08.2024 }

    2. Оформлення митним органом тимчасової митної декларації є випуском товарів у заявлений митний режим. Якщо під час митного оформлення товарів митним органом бралися проби (зразки) цих товарів для проведення їх дослідження (аналізу, експертизи), випуск таких товарів до одержання результатів відповідних досліджень (аналізу, експертиз), якщо вони не підпадають під дію встановлених законодавством України заборон та/або обмежень щодо переміщення через митний кордон України, може бути здійснений митним органом за тимчасовою митною декларацією у порядку та на умовах, встановлених Кабінетом Міністрів України.

    {Частина друга статті 260 в редакції Закону № 141-IX від 02.10.2019 }

    3. Для випуску товарів відповідно до заявленого митного режиму за тимчасовою митною декларацією застосовуються курси валют, визначені відповідно до статті 3 - 1 цього Кодексу, заходи тарифного та нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, чинні на дату прийняття митним органом тимчасової митної декларації для оформлення. Якщо декларант не володіє точними відомостями, необхідними для визначення ставок митних платежів, для нарахування сум митних платежів за тимчасовою митною декларацією застосовується найбільша ставка митних платежів з тих, під яку може підпадати товар.

    {Частина третя статті 260 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1201-VII від 10.04.2014 }

    4. Періодична митна декларація може подаватися на регулярне переміщення через митний кордон України товарів однією і тією ж особою на одних і тих же умовах та підставах протягом не більше 180 днів та під зобов’язання про подання додаткової декларації на товари, переміщені за періодичною митною декларацією протягом попереднього календарного місяця, у порядку та на умовах, встановлених Кабінетом Міністрів України.

    5. При ввезенні товарів, транспортних засобів комерційного призначення в Україну, у тому числі з метою транзиту, періодична митна декларація використовується замість попередньої митної декларації.

    6. Для випуску товарів відповідно до заявленого митного режиму, що ввозяться на митну територію України за періодичною митною декларацією, застосовуються курси валют, визначені відповідно до статті 3 - 1 цього Кодексу, заходи тарифного та нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, чинні на день прийняття митним органом додаткової декларації на товари, переміщені за періодичною митною декларацією протягом попереднього календарного місяця.

    {Частина шоста статті 260 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1201-VII від 10.04.2014 }

    7. Для пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення відповідно до заявленого митного режиму, що вивозяться за межі митної території України за періодичною митною декларацією, застосовуються заходи тарифного й нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, чинні на день пропуску цих товарів через митний кордон України.

    8. Митний орган не має права відмовити в прийнятті тимчасової або періодичної митної декларації, якщо виконано всі умови, встановлені цим Кодексом.

    9. Відмова митного органу в прийнятті тимчасової або періодичної митної декларації повинна бути вмотивованою, а про причини відмови має бути письмово повідомлено декларанта.

    10. Оформлення митним органом тимчасової або періодичної митної декларації передбачає необхідність виконання вимог цього Кодексу, передбачених для поміщення товарів в обраний митний режим та сплати митних платежів або забезпечення їх сплати відповідно до розділу X цього Кодексу.

    Попередня

    363/718

    Наступна
    Додати в обране

    Товари, які переміщуються через митний кордон України - це товари, які перетинають митний кордон України у будь-який спосіб: засобами авіаційного, водного, автомобільного, залізничного, трубопровідного транспорту, а також лініями електропередач.

    Залежно від наявності перевізника, відправника, одержувача, а також договору на перевезення товари переміщуються у вантажних відправленнях (з оформленням вантажної митної декларації), у супроводжуваному чи несупроводжуваному багажі (з оформленням багажних документів), у ручній поклажі (без оформлення багажних документів), у міжнародних поштових чи експрес-відправленнях.

    Методи визначення митної вартості товарів, які переміщуються через митний кордон України, та умови їх застосування встановлюються статтями 266 - 273 МК.

    Слід зауважити, що положення ч. З статті, що коментується про те, що інформація, підготовлена у спосіб, сумісний з прийнятими принципами бухгалтерського обліку у відповідній країні і доцільними для певного методу визначення митної вартості використовується для цілей визначення митної вартості - є новелою, яка з'явилась у МК саме при внесенні змін у грудні 2005 року.

    Слід зауважити, що відповідно до листа Міністерства зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України від 07.10.1996 р. №25-28/215, експертні висновки, підготовлені центром "Держзовнішінформ", мають чинність офіційних експертиз стосовно умов виконання імпортно-експортних контрактів, рівнів цін за цими контрактами, а також інших аспектів ЗЕД, та повинні прийматися до уваги митними органами при ціновому контролі.

    Таким чином, при митному оформленні товарів разом з іншими джерелами інформації, які використовуються митними органами при визначенні митної вартості, можна користуватися інформацією спеціалізованих організацій. При цьому, чинним законодавством не передбачається визначення митної вартості лише на підставі висновків експертних організацій. Зазначені висновки приймаються як орієнтовна довідкова інформація при визначенні митної вартості чи здійсненні митної оцінки. Остаточне рішення відповідно до МК приймається посадовою особою митного органу, уповноваженою на визначення митної вартості.

    Експертні висновки не мають імперативного характеру, а можуть прийматися митними органами лише до уваги та служити додатковим джерелом інформації для прийняття рішення щодо правильності визначення митної вартості. Також потрібно зазначити, що проведення цінових експертиз проводиться за замовленням суб'єктів господарської діяльності.

    Згідно з чинним законодавством, питання визначення митної вартості для цілей митного оподаткування є компетенцією виключно митних органів. Тому, при вирішенні судових спорів, передусім слід звертати увагу на те, чому судом було використано саме цінову експертизу для вирішення питання по суті, оскільки, відповідно до вищевикладеного, цінові експертизи не є обов'язковими для прийняття рішення стосовно питання митної вартості і мають лише інформаційний характер.

    Крім того, в листах Держмитслужби звертається увагу на те, що останнім часом, за поданням митних та податкових органів, центром "Держзовнішінформ" було виявлено фальсифіковані цінові експертизи, які використовувалися суб'єктами господарської діяльності як справжні. У зв'язку з цим постало питання про можливість наявності й інших фальсифікованих експертних висновків. Тому, за наявності сумнівів щодо змісту цінових експертиз (експертних висновків), інформувати Держмитслужбу України із поданням копії експертного висновку, копії рахунку-фактури, копії вантажної митної декларації (у разі прийняття документів до митного оформлення).

    У ході архівної перевірки документації, яка була проведена Держзовнішінформом у січні-лютому 2004 року, було виявлено часткову відсутність документів, пов'язаних з проведенням цінових експертиз (експертних висновків), що ускладнює перевірку наданих цінових експертиз. У зв'язку з цим, за наявності запитів, буде проводитися перевірка документів або повторна експертиза, або буде надаватися обґрунтована відповідь щодо застосування змісту цінових експертиз (експертних висновків).

    Потрібно зазначити, що всі цінові експертизи (експертні висновки) мають строковий характер. Тобто строк дії цінової експертизи безпосередньо визначається самим змістом, а використання змісту цінової експертизи в понад зазначені строки втрачає чинність.

    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати