00.00.0000
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube

Стаття 471. Порушення порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю

1. Порушення встановленого цим Кодексом порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через "зелений коридор", товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України, -

тягне за собою накладення штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а у разі якщо безпосередніми предметами правопорушення є товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, - також конфіскацію цих товарів.

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ": 

Аналізуйте судовий акт: Якщо працівником митного органу не надалась можливість заповнити письмову декларацію, є підстави для висновку, що відбулось усне декларування товарів (Постанова Волинського апеляційного суду від 26.12.2019р по справі №163/2175/19)

Дана справа відноситься до категорії порушення митних правил при переміщенні товарів із-за кордону на територію України.
Наш Клієнт порушив порядок проходження митного контролю в зоні спрощеного митного контролю, переміщуючи понад неоподатковану норму зарядних пристроїв загальною вартістю 418 172, 81 гривень, чим вчинив правопорушення, передбачене ст.471 МК України.
Представник митниці заявив, що вважає винуватість нашого Клієнта у вчиненні обох порушень митних правил та просив також накласти стягнення в межах санкції ст.472 МК України.
Адвокатом було встановлено з досліджених доказів, що під час митного контролю наш Клієнт заявив про переміщувані товари і пред’явив їх до митного контролю, що дає підстави для виcновку про усне декларування. Письмова митна декларація Клієнту для заповнення не надавалась.
Відтак системний аналіз ст.ст.257, 366, 472 МК України приводить до висновку, що за умови усного декларування переміщуваних товарів при проходженні митного контролю на «зеленому коридорі» і ненаданні можливості чи відсутності вимоги зі сторони працівника митного органу заповнити письмову декларацію немає підстав для кваліфікації дій особи додатково за ст. 472 МК України, оскільки відсутні підстави для висновку як щодо факту недекларування товарів, так і щодо заявлення неточних чи недостовірних відомостей про них.

Аналізуйте судовий акт: Дипломати – контрабандисти або перекваліфікація зі ст. 483 МК –«переміщення товарів з приховуванням від МК» на ст. 471 МК –«порушення порядку проходження МК в зонах (коридорах) спрощеного МК» (АС Закарпатської області, № 308/6713/16-п)

Справа про дипломатів Оксани та Сергія Ліщишиних, які під виглядом дипломатичної пошти перевозили через кордон на автомобілі з дипномерами цигарки. Цікавіть нас в першу чергу перекваліфікацією судом апеляційної інстанції адміністративного правопорушення зі статті 483 МК України, санкція якої передбачає 100% штраф вартості контрабандного товару та конфіскацію цього товару і транспортного засобу ( як вирішив суд першої інстанції) на ст. 483 МК України, санкція якої передбачає всього лише штраф до сто неоподатковуваних мінімумів без конфіскації. На думку суду апеляційної інстанції правопорушник – дипломат випадково помилився із незадекларованими речами пішов по «зеленому» коридору, а повинен був піти по червоному, а не свідомо намагався перевести через кордон чималу партію цигарок прикриваючись дипломатичним імунітетом.

ГАНЬБА! Але постанова суду апеляційної інстанції оскарженню не підлягає.

Читайте статтю: Пригоди "дипломатів-контрабандистів": як виправдати себе і відсудити 900 тисяч у держави

0
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення
Популярні події
ЕСПЧ
Назва події
Завантаження основного зображення
Вибрати зображення
Текст опис події: