Головна Сервіси для юристів ... Закони Митний кодекс України Стаття 334. Документи та відомості, необхідні для здійснення митного контролю Стаття 334. Документи та відомості, необхідні для ...

Стаття 334. Документи та відомості, необхідні для здійснення митного контролю

Митний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 4643

    Переглядів

  • 4643

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Митні органи вимагають від осіб, які переміщують товари, транспортні засоби комерційного призначення через митний кордон України чи провадять діяльність, контроль за якою цим Кодексом покладено на митні органи, тільки ті документи та відомості, які необхідні для здійснення митного контролю та встановлені цим Кодексом.

    2. Особи, зазначені у частині першій цієї статті, зобов’язані надавати митним органам документи та відомості, необхідні для здійснення митного контролю, в усній, письмовій (у паперовій або електронній формі).

    {Частина друга статті 334 із змінами, внесеними згідно із Законом № 3926-IX від 22.08.2024 }

    3. Відомості з офіційних документів, наданих для митного контролю та/або митного оформлення, не потребують додаткового підтвердження.

    4. Правоохоронні органи, фінансові установи та інші контролюючі органи України відповідно до законодавства на письмові запити митних органів або з власної ініціативи інформують митні органи про наявні відомості, необхідні для здійснення митного контролю.

    {Частина четверта статті 334 із змінами, внесеними згідно із Законом № 405-VII від 04.07.2013 }

    5. З метою здійснення митного контролю після випуску товарів митні органи мають право направляти письмові запити та отримувати документи або їх засвідчені копії, інформацію (у тому числі в електронній формі), що стосуються переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, випуску товарів та їх використання на митній території України або за її межами.

    6. Документи та відомості, у тому числі в електронній формі, що надавалися митним органам декларантами, їх представниками, іншими заінтересованими особами, а також державними органами, установами та організаціями, уповноваженими на здійснення дозвільних або контрольних функцій щодо переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, у тому числі через єдиний державний інформаційний веб-портал "Єдине вікно для міжнародної торгівлі", для здійснення митних формальностей, зберігаються митними органами не менш як протягом 1095 днів з дня завершення митних процедур.

    {Частина шоста статті 334 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2530-VIII від 06.09.2018 }

    Попередня

    450/718

    Наступна
    Додати в обране

    Об'єктом є порядок митного контролю ТЗ, зокрема, відносини, що пов'язані із організацією і здійсненням митного контролю.

    Організації митного контролю присвячена глава 6 МК.

    Згідно з частиною 1 статті 40 названої вище глави, митний контроль передбачає проведення митними органами мінімуму митних процедур, необхідних для забезпечення додержання законодавства України з питань митної справи. Такий митний контроль у пунктах пропуску через митний кордон України здійснюється цілодобово й відповідно до типових технологічних схем пропуску через державний кордон.

    Отже дії, що становлять об'єктивну сторону даного правопорушення, полягають у порушенні організації та порядку проведення митного, контролю, а саме непроходженні того самого мінімуму процедур, необхідних для забезпечення додержання законодавства з питань митної справи.

    Непроходження цих процедур є наслідком саме відправлення ТЗ без відповідного дозволу посадової особи митних органів (недотримання режиму ЗМК).

    Тривалість перебування під митним контролем і митним оформленням регламентується статтями 43 та 78 МК.

    Щодо повноважень посадових осіб митних органів під час здійснення митного контролю, до таких віднесено право у примусовому порядку зупиняти і повертати в зони митного контролю транспортні засоби та громадян, які без дозволу митних органів увійшли із зони митного контролю на митну територію України, а також морські та річкові судна, які без дозволу митних органів вийшли з зони митного контролю за межі митної території України і не перебувають у територіальних водах інших держав. Дана норма закріплена у частині 2 статті 53 МК.

    Об'єктивну сторону цього правопорушення складають такі ознаки: протиправність, діяння у формі дії та час вчинення.

    Протиправність проявляється у вчиненні дії, яка порушує правила, встановлені у статтях 43 і 78 МК.

    Формою вчинення даного правопорушення є дія як осіб, що керують ТЗ, так і посадових осіб, що полягає у "відправленні ТЗ".

    Згідно зі статтею 43, товари і транспортні засоби перебувають під митним контролем з моменту його початку і до закінчення згідно з заявленим митним режимом. У разі ввезення на митну територію України товарів і транспортних засобів митний контроль розпочинається з моменту перетинання ними митного кордону України. У разі вивезення за межі митної території України митний контроль розпочинається з моменту пред'явлення товарів і транспортних засобів для митного оформлення та їх декларування в установленому МК порядку.

    Тривалість перебування товарів і транспортних засобів під митним контролем на території зони митного контролю у пункті пропуску на митному кордоні України встановлюється відповідно до технологічної схеми пропуску через митний кордон осіб, товарів і транспортних засобів.

    Митний контроль закінчується:

    а) у разі ввезення на митну територію України - після здійснення у повному обсязі митного оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України;

    б) у разі вивезення за межі митної території України - після здійснення у повному обсязі митного оформлення товарів і транспортних засобів та перетинання митного кордону України, за винятком митних режимів, які передбачають перебування під митним контролем протягом усього часу дії митного режиму.

    Суб'єкт правопорушення: фізична особа, керуюча ТЗ, що переміщується через митний кордон України у зоні митного контролю. Слід зазначити, що така особа є спеціальним суб'єктом, оскільки має досягти не тільки віку настання адміністративної відповідальності, а й віку, з якого органами Державної автомобільної інспекції дозволяється керування певними видами ТЗ. До кола цих осіб належать також посадові особи підприємства-перевізника.

    Суб'єктивна сторона -вина у формі умислу.

    Санкції за вчинення даного правопорушення: штраф у розмірі до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. До посадових осіб підприємств застосовується санкція шляхом стягнення штрафу у розмірі до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати