Головна Сервіси для юристів ... Закони Митний кодекс України Стаття 319. Взаємодія митних органів з іншими уповноваженими органами під час переміщення товарів через митний кордон України Стаття 319. Взаємодія митних органів з іншими упов...

Стаття 319. Взаємодія митних органів з іншими уповноваженими органами під час переміщення товарів через митний кордон України

Митний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 8559

    Переглядів

  • 8559

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Товари, що ввозяться на митну територію України (у тому числі з метою транзиту), можуть підлягати заходам офіційного контролю.

    Вичерпний перелік товарів (з описом та кодом згідно з УКТ ЗЕД), які в разі ввезення на митну територію України (у тому числі з метою транзиту) підлягають заходам офіційного контролю, затверджується Кабінетом Міністрів України.

    2. Заходи офіційного контролю проводяться:

    1) у пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон України - в обсязі, необхідному для надання дозволу на пропуск товарів через митний кордон України для їх переміщення до пунктів призначення на території України чи до пункту вивезення (пропуску) за межі митної території України або випуску їх у заявлений митний режим відповідно до мети їх ввезення в Україну у пункті пропуску (пункті контролю) через державний кордон України;

    2) у пунктах призначення на території України - в обсязі, необхідному для надання дозволу на випуск товарів у заявлений митний режим відповідно до мети їх ввезення в Україну.

    3. Заходи офіційного контролю у пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон України проводяться митними органами шляхом попереднього документального контролю.

    Перелік документів і відомостей, що підлягають перевірці під час попереднього документального контролю, затверджується Кабінетом Міністрів України.

    4. Попередній документальний контроль розпочинається після пред’явлення митному органу товарів, транспортних засобів комерційного призначення і документів на такі товари в пункті пропуску (пункті контролю) через державний кордон України.

    Протягом двох годин з моменту пред’явлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення посадова особа митного органу під час проведення попереднього документального контролю зобов’язана:

    1) прийняти одне з таких рішень про:

    надання дозволу на пропуск товарів через митний кордон України за результатами попереднього документального контролю для переміщення їх до пункту призначення на території України чи до пункту вивезення (пропуску) за межі митної території України;

    припинення попереднього документального контролю та залучення для проведення заходів офіційного контролю посадової особи відповідного уповноваженого органу;

    2) внести до єдиної автоматизованої інформаційної системи митних органів України інформацію про прийняте рішення.

    5. Попередній документальний контроль припиняється посадовою особою митного органу у разі:

    1) встановленої законом вимоги щодо проведення відповідного заходу офіційного контролю відповідним уповноваженим органом;

    2) ввезення на митну територію України (у тому числі з метою транзиту) живих тварин (ссавців, птахів, бджіл, комах, риб, ракоподібних, молюсків, жаб, амфібій та рептилій);

    3) ввезення на митну територію України (у тому числі з метою транзиту) живих рослин;

    4) проведення у пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон України відповідних санітарних заходів у зв’язку із загрозою занесення збудників хвороб тварин на територію України;

    5) наявності в єдиній автоматизованій інформаційній системі митних органів України інформації уповноваженого органу про встановлення ним заборони на ввезення відповідних товарів на митну територію України (у тому числі з метою транзиту) з відповідної країни;

    6) відсутності документів чи відомостей, необхідних для здійснення попереднього документального контролю;

    7) отримання звернення декларанта щодо проведення заходів офіційного контролю у пункті пропуску (пункті контролю) через державний кордон відповідним уповноваженим органом;

    {Пункт 7 частини п'ятої статті 319 із змінами, внесеними згідно із Законом № 3926-IX від 22.08.2024 }

    8) виявлення під час візуального інспектування ознак псування товарів.

    У разі припинення попереднього документального контролю для проведення відповідної перевірки посадовою особою митного органу невідкладно залучається посадова особа відповідного уповноваженого органу.

    6. Протягом двох годин з моменту залучення до проведення заходів офіційного контролю у пункті пропуску (пункті контролю) через державний кордон України посадова особа відповідного уповноваженого органу зобов’язана:

    1) прийняти одне або кілька рішень про:

    надання дозволу на пропуск товарів через митний кордон України для переміщення їх до пункту призначення на території України чи до пункту вивезення (пропуску) за межі митної території України;

    надання дозволу на випуск товарів у заявлений митний режим відповідно до мети їх ввезення в Україну в пункті пропуску (пункті контролю) через державний кордон України;

    заборону ввезення товарів на митну територію України;

    необхідність проведення огляду (інспектування) товарів;

    необхідність проведення додаткової ідентифікації товарів (нанесення відповідного маркування тощо);

    {Пункт 1 частини шостої статті 319 доповнено новим абзацом згідно із Законом № 3926-IX від 22.08.2024 }

    необхідність взяття проб (зразків) товарів для проведення їх дослідження (аналізу, експертизи);

    необхідність проведення додаткової обробки товарів (фумігації, знезараження);

    {Абзац восьмий пункту 1 частини шостої статті 319 в редакції Закону № 3926-IX від 22.08.2024 }

    2) внести до єдиного державного інформаційного веб-порталу "Єдине вікно для міжнародної торгівлі" інформацію про прийняте рішення, про посадову особу, яка прийняла таке рішення, та про посадову особу, яка безпосередньо виконуватиме процедури, зазначені в абзацах п’ятому - восьмому пункту 1 цієї частини.

    {Абзац перший пункту 2 частини шостої статті 319 із змінами, внесеними згідно із Законом № 3926-IX від 22.08.2024 }

    Посадова особа відповідного уповноваженого державного органу, призначена для виконання процедур, зазначених в абзацах п’ятому - восьмому пункту 1 цієї частини, протягом 12 годин з моменту внесення відповідної інформації до єдиного державного інформаційного веб-порталу "Єдине вікно для міжнародної торгівлі" зобов’язана виконати такі процедури та внести до єдиного державного інформаційного веб-порталу "Єдине вікно для міжнародної торгівлі" інформацію про їх виконання.

    {Абзац другий пункту 2 частини шостої статті 319 із змінами, внесеними згідно із Законом № 3926-IX від 22.08.2024 }

    Єдиний державний інформаційний веб-портал "Єдине вікно для міжнародної торгівлі" в автоматичному режимі формує та надсилає декларанту, митному органу та відповідному уповноваженому державному органу повідомлення про:

    {Абзац третій пункту 2 частини шостої статті 319 із змінами, внесеними згідно із Законом № 3926-IX від 22.08.2024 }

    невнесення протягом встановленого строку до єдиного державного інформаційного веб-порталу "Єдине вікно для міжнародної торгівлі" інформації згідно з пунктом 2 цієї частини із зазначенням відомостей про відповідний уповноважений державний орган та посадову особу, яка повинна була внести таку інформацію;

    невнесення протягом встановленого строку до єдиного державного інформаційного веб-порталу "Єдине вікно для міжнародної торгівлі" інформації про виконання процедур, зазначених в абзацах п’ятому - сьомому пункту 1 цієї частини, із зазначенням відомостей про відповідний уповноважений державний орган та посадову особу, яка повинна була виконати такі процедури.

    Не пізніше однієї години з моменту виконання процедур, зазначених в абзацах п’ятому - восьмому пункту 1 цієї частини, або отримання одного з повідомлень, передбачених абзацами четвертим, п’ятим пункту 2 цієї частини, посадова особа відповідного уповноваженого органу зобов’язана прийняти одне з таких рішень та внести відповідну інформацію до єдиного державного інформаційного веб-порталу "Єдине вікно для міжнародної торгівлі" щодо:

    {Пункт 2 частини шостої статті 319 доповнено абзацом згідно із Законом № 3926-IX від 22.08.2024 }

    надання дозволу на пропуск товарів через митний кордон України для переміщення їх до пункту призначення на території України чи до пункту вивезення (пропуску) за межі митної території України;

    {Пункт 2 частини шостої статті 319 доповнено абзацом згідно із Законом № 3926-IX від 22.08.2024 }

    надання дозволу на випуск товарів у заявлений митний режим відповідно до мети їх ввезення в Україну в пункті пропуску (пункті контролю) через державний кордон України;

    {Пункт 2 частини шостої статті 319 доповнено абзацом згідно із Законом № 3926-IX від 22.08.2024 }

    заборони ввезення товарів на митну територію України.

    {Пункт 2 частини шостої статті 319 доповнено абзацом згідно із Законом № 3926-IX від 22.08.2024 }

    7. Пропуск через митний кордон України товарів, які в разі ввезення на митну територію України (у тому числі з метою транзиту) підлягають заходам офіційного контролю, здійснюється на підставі інформації, що міститься в єдиній автоматизованій інформаційній системі митних органів, про надання дозволу на:

    пропуск таких товарів через митний кордон України для переміщення їх до пункту призначення на території України чи до пункту вивезення (пропуску) за межі митної території України; або

    випуск таких товарів у заявлений митний режим відповідно до мети їх ввезення в Україну в пункті пропуску (пункті контролю) через державний кордон України.

    8. Документи та відомості для проведення заходів офіційного контролю, крім документів і відомостей, які згідно з цим Кодексом та іншими законами України вносяться до єдиного державного інформаційного веб-порталу "Єдине вікно для міжнародної торгівлі" державними органами, установами та організаціями, уповноваженими на здійснення відповідних дозвільних або контрольних функцій стосовно переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, вносяться до єдиного державного інформаційного веб-порталу "Єдине вікно для міжнародної торгівлі" декларантом до або одночасно з поданням митної декларації з метою випуску товарів у обраний митний режим.

    {Частина восьма статті 319 із змінами, внесеними згідно із Законом № 3926-IX від 22.08.2024 }

    9. Посадова особа відповідного уповноваженого органу, який проводить заходи офіційного контролю товарів у пункті їх призначення на території України, протягом двох робочих годин з моменту внесення декларантом до єдиного державного інформаційного веб-порталу "Єдине вікно для міжнародної торгівлі" документів та відомостей про такі товари для проведення заходів офіційного контролю зобов’язана:

    {Абзац перший частини дев'ятої статті 319 із змінами, внесеними згідно із Законом № 3926-IX від 22.08.2024 }

    1) прийняти одне або кілька рішень про:

    надання дозволу на випуск товарів у заявлений митний режим відповідно до мети їх ввезення в Україну;

    заборону випуску товарів у заявлений митний режим відповідно до мети їх ввезення в Україну;

    необхідність перевірки оригіналів документів на такі товари;

    необхідність проведення огляду (інспектування) товарів;

    необхідність проведення додаткової ідентифікації товарів (нанесення відповідного маркування тощо);

    {Пункт 1 частини дев'ятої статті 319 доповнено новим абзацом згідно із Законом № 3926-IX від 22.08.2024 }

    необхідність взяття проб (зразків) товарів для проведення їх дослідження (аналізу, експертизи);

    необхідність проведення додаткової обробки товарів (фумігації, знезараження);

    {Абзац восьмий пункту 1 частини дев'ятої статті 319 в редакції Закону № 3926-IX від 22.08.2024 }

    2) внести до єдиного державного інформаційного веб-порталу "Єдине вікно для міжнародної торгівлі" інформацію про прийняте рішення, посадову особу, яка прийняла таке рішення, та посадову особу, яка безпосередньо виконуватиме процедури, зазначені в абзацах четвертому - восьмому пункту 1 цієї частини.

    {Абзац перший пункту 2 частини дев'ятої статті 319 із змінами, внесеними згідно із Законом № 3926-IX від 22.08.2024 }

    Посадова особа відповідного уповноваженого державного органу, призначена для виконання процедур, зазначених в абзацах четвертому - восьмому пункту 1 цієї частини, зобов’язана виконати такі процедури та внести до єдиного державного інформаційного веб-порталу "Єдине вікно для міжнародної торгівлі" інформацію про їх виконання.

    {Пункт 2 частини дев'ятої статті 319 доповнено новим абзацом згідно із Законом № 3926-IX від 22.08.2024 }

    У разі внесення декларантом до єдиного державного інформаційного веб-порталу "Єдине вікно для міжнародної торгівлі" документів та відомостей для проведення заходів офіційного контролю до прибуття товарів на митну територію України посадова особа відповідного уповноваженого органу, яка проводить заходи офіційного контролю товарів у пункті їх призначення на території України, приймає відповідне рішення згідно з пунктом 1 цієї частини протягом двох робочих годин з моменту пропуску товарів на митну територію України.

    {Абзац третій пункту 2 частини дев'ятої статті 319 із змінами, внесеними згідно із Законом № 4578-IX від 21.08.2025 }

    У разі якщо законодавством України передбачено здійснення в рамках заходів офіційного контролю окремих процедур, не зазначених у пункті 1 цієї частини, за поданням відповідного уповноваженого органу центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, забезпечує можливість внесення інформації про такі процедури до єдиного державного інформаційного веб-порталу "Єдине вікно для міжнародної торгівлі" з їх однозначною ідентифікацією.

    {Абзац одинадцятий частини дев'ятої статті 319 із змінами, внесеними згідно із Законом № 141-IX від 02.10.2019 }

    У разі якщо посадовою особою відповідного уповноваженого органу, яка проводить заходи офіційного контролю товарів у пункті їх призначення на території України, внесено до єдиного державного інформаційного веб-порталу "Єдине вікно для міжнародної торгівлі" інформацію про необхідність проведення огляду (інспектування) товарів, необхідність проведення додаткової ідентифікації товарів (нанесення відповідного маркування тощо), взяття проб (зразків) товарів для проведення їх дослідження (аналізу, експертизи), проведення додаткової обробки товарів (фумігації, знезараження), термін проведення відповідних процедур у рамках заходів офіційного контролю узгоджується з використанням механізму "єдиного вікна" між декларантом, відповідним уповноваженим органом та митним органом за принципом вибору найближчого можливого терміну, але не пізніше ніж через вісім робочих годин від терміну, запропонованого декларантом.

    {Абзац п'ятий пункту 2 частини дев'ятої статті 319 в редакції Закону № 3926-IX від 22.08.2024 }

    Після завершення заходів офіційного контролю товарів у пункті їх призначення на території України посадова особа відповідного уповноваженого органу, яка їх здійснювала, зобов’язана невідкладно внести до єдиного державного інформаційного веб-порталу "Єдине вікно для міжнародної торгівлі" інформацію про прийняте рішення, передбачене абзацами другим і третім пункту 1 цієї частини.

    {Абзац шостий пункту 2 частини дев'ятої статті 319 в редакції Закону № 3926-IX від 22.08.2024 }

    10. Випуск у відповідний митний режим (крім митного режиму транзиту) товарів, які в разі ввезення на митну територію України підлягають заходам офіційного контролю, здійснюється за умови наявності в єдиній автоматизованій інформаційній системі митних органів України інформації про надання дозволу на випуск цих товарів у заявлений митний режим відповідно до мети їх ввезення в Україну за результатами проведення таких заходів відповідними уповноваженими органами, крім випадків, визначених абзацом другим цієї частини.

    Якщо на момент закінчення встановлених статтею 255 цього Кодексу строків митного оформлення в єдиній автоматизованій інформаційній системі митних органів України відсутня інформація про надання певним (одним чи кількома) уповноваженим органом за результатами проведення заходів офіційного контролю дозволу на випуск товарів у заявлений митний режим відповідно до мети їх ввезення в Україну або про заборону цим же (одним чи кількома) уповноваженим органом випуску товарів у заявлений митний режим відповідно до мети їх ввезення в Україну, митний орган завершує митне оформлення цих товарів із дотриманням строків, встановлених статтею 255 цього Кодексу. Заходи офіційного контролю щодо зазначених товарів у такому разі проводяться відповідними уповноваженими органами незалежно від завершення їх митного оформлення в порядку, встановленому законодавством України. Положення цього абзацу не застосовуються до товарів, визнаних гуманітарною допомогою відповідно до Закону України "Про гуманітарну допомогу".

    {Абзац другий частини десятої статті 319 із змінами, внесеними згідно із Законом № 4578-IX від 21.08.2025 }

    Якщо випуск товарів здійснюється в межах спрощень відповідно до статті 249 - 1 або 260 - 1 цього Кодексу, обов’язок з отримання від уповноважених органів за результатами проведення заходів офіційного контролю дозволів на випуск товарів у заявлений митний режим відповідно до мети їх ввезення в Україну покладається на таке підприємство, якому надано відповідну авторизацію та застосовує спрощення "процедура випуску за місцезнаходженням" або "процедура спрощеного декларування".

    {Частину десяту статті 319 доповнено новим абзацом згідно із Законом № 141-IX від 02.10.2019 ; в редакції Закону № 2510-IX від 15.08.2022 ; із змінами, внесеними згідно із Законом № 3926-IX від 22.08.2024 }

    Випуск у митний режим транзиту товарів, які в разі ввезення на митну територію України підлягають заходам офіційного контролю, здійснюється на підставі інформації, що міститься в єдиній автоматизованій інформаційній системі митних органів, про надання дозволу на:

    пропуск таких товарів через митний кордон України для переміщення їх до пункту призначення на території України чи до пункту вивезення (пропуску) за межі митної території України; або

    випуск таких товарів у заявлений митний режим відповідно до мети їх ввезення в Україну в пункті пропуску (пункті контролю) через державний кордон України.

    Інформація про випуск товарів у відповідний митний режим вноситься до єдиного державного інформаційного веб-порталу "Єдине вікно для міжнародної торгівлі" автоматизованою системою митного оформлення в автоматичному режимі.

    11. Митні органи координують роботу відповідних уповноважених органів щодо проведення заходів офіційного контролю у пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон України і в зонах митного контролю на митній території України в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими актами законодавства України.

    Режим роботи уповноважених органів, які проводять заходи офіційного контролю у пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон України і в зонах митного контролю на митній території України, повинен бути узгоджений з режимом роботи відповідного підрозділу митного органу.

    12. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, здійснює ведення переліку пунктів пропуску (пунктів контролю) через державний кордон України, місць доставки, місць митного оформлення товарів на митній території України в порядку та за формою, затвердженими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, а також розміщує цей перелік на своєму офіційному веб-сайті та в єдиному державному інформаційному веб-порталі "Єдине вікно для міжнародної торгівлі".

    {Абзац перший частини дванадцятої статті 319 із змінами, внесеними згідно із Законами № 141-IX від 02.10.2019 , № 3926-IX від 22.08.2024 }

    До переліку, зазначеного в абзаці першому цієї частини, за інформацією, наданою уповноваженими органами, вносяться відомості про орієнтовний строк прибуття до кожного пункту пропуску (пункту контролю) через державний кордон України, місця доставки, місця митного оформлення товарів на митній території України посадових осіб відповідних уповноважених органів для здійснення заходів офіційного контролю, а також про режим їх роботи. Уповноважені органи, що здійснюють заходи офіційного контролю, зобов’язані своєчасно інформувати центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, про необхідність внесення змін і доповнень до переліку, зазначеного у цій частині.

    {Абзац другий частини дванадцятої статті 319 із змінами, внесеними згідно із Законом № 141-IX від 02.10.2019 }

    {Частина дванадцята статті 319 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2510-IX від 15.08.2022 }

    {Стаття 319 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2042-VIII від 18.05.2017 ; в редакції Закону № 2530-VIII від 06.09.2018 }

    Попередня

    434/718

    Наступна
    Додати в обране

    Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим Кодексом, настає у разі, якщо ці правопорушення не тягнуть за собою кримінальну відповідальність.

    Розглядувана стаття у частині 1 містить визначення - що є порушенням митних правил.

    Ч. 4 статті 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення відносить питання щодо адміністративної відповідальності за порушення митних правил до МК.

    Згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

    Ст. 9 КУпАП чітко закріплює, що адміністративний проступок - діяння винне.

    Згідно з частиною 1 коментованої статті адміністративній відповідальності підлягає тільки винне діяння, тобто, якщо протиправна дія чи бездіяльність вчинена громадянином або посадовою особою підприємства умисно або з необережності. Відсутність вини виключає суб'єктивну сторону і тим самим сам склад правопорушення.

    Повне і всебічне дослідження ознак суб'єктивної сторони складу порушення митних правил залежно від конкретних її особливостей може служити підставою для застосування тих чи інших (пом'якшуючих чи обтяжуючих відповідальність обставин тощо).

    Класифікація досліджуваних правопорушень за ознаками суб'єктивної сторони складу має також практичне значення при виборі виду і меж адміністративного стягнення.

    Як зазначалося, одним із найбільш істотних класифікаційних за особливостями суб'єктивної сторони ознак виступає вина. У вітчизняній правовій науці під виною розуміється психічне у формі наміру чи необережності ставлення особи до свого протиправного діяння і його наслідків.

    Вина за своєю сутністю є психічним ставленням суб'єкта до соціальної дійсності: до суспільних відносин, до інтересів суспільства, до його правових вимог, до інших членів суспільства. Причому ставлення його до суспільних інтересів є негативним: у силу наявності антисоціальної (чи соціальної) установки суб'єкт або свідомо протиставляє свою волю суспільним інтересам, або виявляє до них зневажливе, недостатньо уважне ставлення.

    Вина - поняття родове, воно охоплює дві можливі форми стану психіки, що засуджується, - умисел і необережність. Тільки навмисне чи необережне ставлення до своєї протиправної поведінки може засуджуватися державою, тільки в цих двох формах може існувати вина.

    Адміністративне, а рівно й порушення митних правил визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки й бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків (ст. 10 КУпАП).

    Особливою формою психічного ставлення особи до протиправних наслідків є необережність.

    Порушення митних правил визнається вчиненим з необережності, коли особа, яка його вчинила, передбачала можливість настання шкідливих наслідків своєї дії чи бездіяльності, але легковажно розраховувала на їх відвернення або не передбачала можливості настання таких наслідків, хоча повинна була і могла їх передбачити (ст. 11 КУпАП).

    Якщо поняття умислу пов'язане з психічним ставленням особи до свого діяння і його наслідків, то при визначенні необережності до уваги беруться ставлення лише до шкідливих наслідків.

    Досліджуючи порушення митних правил з погляду форм вини, їх можна умовно класифікувати на такі види: вчинені умисно (статті 330 342 348 МК); вчинені з необережності (ст. 338 МК). Детальний аналіз статей чинного Митного кодексу України показує, що ряд порушень митних правил може бути вчинено як умисно, так і з необережності. Це статті 331 332 334 335 337 340 342 349 351-355 МК.

    Взагалі слід зазначити, що найбільш поширеними порушеннями, пов'язаними з переміщенням товарів через митний кордон, є:

    1) порушення, викликані свідомо неправильним визначенням кількості, якості або митної вартості товару (чимало фірм занижують кількісні, якісні та вартісні показники товару з метою зменшення розміру митних платежів);

    2) порушення, пов'язані з несумлінним оформленням сертифікатів товару для отримання митних преференцій, які застосовуються до товарів із певних країн;

    3) фіктивний транзит (порушення, пов'язані з нормою українського законодавства, згідно з якою при транзитному перевезенні товарів через територію України товари звільняються від ввізного мита. На практиці велика кількість товарів, задекларованих як транзит і звільнених від мита, залишається на території України для реалізації).

    Слід зазначити, що так само як МКУ 1991 р., так і МКУ 2002 р. передбачає відповідальність за два види адміністративних правопорушень у митній сфері:

    1) за порушення митних правил;

    2) за адміністративні правопорушення, що посягають на нормальну діяльність митних органів України.

    Ознакою досліджуваних правопорушень є не тільки урегульованість їх нормами адміністративного чи митного права. Практично, в більшості статей Митного кодексу України, що встановлюють адміністративну відповідальність за порушення митних правил, немає повного переліку всіх ознак складу.

    Для правильного з'ясування змісту складу правопорушення, крім аналізу конкретної статті, необхідно розглядати її зв'язок з нормами загальної частини КУпАП, а також із загальними положеннями і принципами митного законодавства України. Провадження по окремих справах про порушення митних правил у частині, не врегульованій Митним кодексом України, також ведеться відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.

    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати