Головна Сервіси для юристів ... Закони Митний кодекс України Стаття 255. Завершення митного оформлення

Стаття 255. Завершення митного оформлення

Митний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 32333

    Переглядів

  • 32333

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Митне оформлення завершується в найкоротший можливий строк, але не більше ніж чотири робочих години з моменту пред’явлення митному органу товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що підлягають митному оформленню (якщо згідно з цим Кодексом товари, транспортні засоби комерційного призначення підлягають пред’явленню), подання митної декларації або документа, який відповідно до законодавства її замінює, та всіх необхідних документів і відомостей, передбачених статтями 257 і 335 цього Кодексу.

    {Частина перша статті 255 із змінами, внесеними згідно із Законом № 440-IX від 14.01.2020 }

    2. Строк, зазначений у частині першій цієї статті, може бути перевищений на час виконання відповідних формальностей виключно у разі:

    1) виконання митних формальностей поза місцем розташування митного органу відповідно до статті 247 цього Кодексу;

    2) подання заяви декларанта про надання додаткових документів чи відомостей про зовнішньоекономічну операцію або характеристики товару;

    {Пункт 2 частини другої статті 255 в редакції Закону № 3926-IX від 22.08.2024 }

    3) проведення досліджень (аналізу, експертизи) проб і зразків товарів, якщо товари не випускаються відповідно до заявленого митного режиму за тимчасовою митною декларацією згідно з цим Кодексом;

    {Пункт 3 частини другої статті 255 в редакції Закону № 440-IX від 14.01.2020 }

    4) виявлення порушень митних правил, якщо товари не випускаються відповідно до частини шостої цієї статті;

    {Пункт 4 частини другої статті 255 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2530-VIII від 06.09.2018 }

    5) зупинення митного оформлення відповідно до Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції";

    6) подання додаткових документів відповідно до частини третьої статті 53 цього Кодексу в межах передбаченого нею строку, перебіг якого припиняється з моменту отримання митницею (митним постом) таких документів чи письмової відмови декларанта у їх наданні;

    {Пункт 6 частини другої статті 255 в редакції Закону № 405-VII від 04.07.2013 ; із змінами, внесеними згідно із Законом № 3926-IX від 22.08.2024 }

    7) призупинення митного оформлення відповідно до статей 399 і 400 цього Кодексу;

    {Частину другу статті 255 доповнено пунктом 7 згідно із Законом № 183-VII від 04.04.2013 }

    8) розгляду відповідно до глави 3 цього Кодексу заяви про надання авторизації для поміщення товарів в митний режим на підставі митної декларації.

    {Частину другу статті 255 доповнено пунктом 8 згідно із Законом № 3926-IX від 22.08.2024 }

    3. У разі якщо товар декларується з використанням попередньої або періодичної митних декларацій, митне оформлення за цими деклараціями завершується у строк, що не перевищує чотирьох робочих годин з моменту їх подання.

    4. Не допускається перевищення строку, зазначеного у частині першій цієї статті, у зв’язку з проведенням правоохоронними органами та підрозділами внутрішньої безпеки митних органів спеціальних операцій, перевірок та інших заходів, які не є операціями, що здійснюються в рамках виконання процедур митного контролю.

    {Статтю 255 доповнено новою частиною згідно із Законом № 405-VII від 04.07.2013 }

    5. Митне оформлення вважається завершеним після виконання всіх митних формальностей, визначених цим Кодексом відповідно до заявленого митного режиму, що засвідчується митним органом шляхом проставлення відповідних митних забезпечень (у тому числі за допомогою інформаційних технологій), інших відміток на митній декларації або документі, який відповідно до законодавства її замінює, а також на товаросупровідних та товарно-транспортних документах у разі їх подання на паперовому носії.

    6. При виявленні порушення митних правил митний орган здійснює випуск товарів до завершення розгляду справи про таке порушення за умови, що:

    1) такі товари не підлягають конфіскації і не будуть потрібні надалі у процесі провадження у справі як докази;

    2) всі митні платежі сплачено або надано забезпечення їх сплати відповідно до розділу X цього Кодексу.

    {Пункт 2 частини шостої статті 255 в редакції Закону № 3926-IX від 22.08.2024 }

    Попередня

    358/718

    Наступна
    Додати в обране

    Коментована стаття презюмує право на переміщення товарів, що містять об'єкти права інтелектуальної власності та проведення заходів щодо митного контролю та митного оформлення таких товарів тільки згідно з порядком, встановленим МК та іншими законами України.

    Усі результати творчої інтелектуальної діяльності визнані товаром і можуть бути об'єктом зовнішньоекономічних угод і переміщуватися через митний кордон України. Але об'єкти права інтелектуальної власності порівняно із звичайним товаром характеризуються деякими особливостями, що зумовлює необхідність здійснення спеціальних заходів при їх переміщенні через митний кордон України.

    Як уже було зазначено вище, Кабінетом Міністрів України від 28 квітня 2001 року була видана Постанова №412 (зі змінами та доповненнями), що затвердила "Положення про порядок реєстрації та переміщення через митний кордон України товарів, що містять об'єкти інтелектуальної власності" (далі - Положення).

    Положення поширюється на товари, що містять об'єкти інтелектуальної власності, імпортуються чи експортуються українськими та іноземними суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності незалежно від форми власності і видів діяльності та підлягають включенню до реєстру товарів, що містять об'єкти інтелектуальної власності, який складається Держмитслужбою.

    Дія Положення не поширюється на товари, що містять об'єкти інтелектуальної власності, переміщуються через територію України транзитом чи ввозяться на митну територію України або вивозяться з неї фізичними особами для власного використання та не призначені для використання в комерційних цілях, а також пересилаються в міжнародних поштових та експрес-відправленнях.

    Митні органи здійснюють контроль за переміщенням товарів, що містять об'єкти інтелектуальної власності, за наявності цих товарів у реєстрі, який складається Держмитслужбою.

    Слід зазначити, що про митний контроль та митне оформлення товарів як предметів матеріального світу в МК йдеться в розділах II, III. Загальні положення про митний контроль та митне оформлення товарів, що переміщуються через митний кордон України, закріплені в главі 42 МК, яка у відповідних статтях розкриває порядок переміщення громадянами товарів через митний кордон України, умови пересилання товарів у міжнародних поштових та експрес відправленнях тощо. (див. коментар до статей 247-249). Відповідно, главою 43 регулюється порядок пропуску та оподаткування товарів, що вивозяться за межі митної території України (див. коментар до статей 250-252).

    Згідно з Наказом ДМС від 20.04.2005 р. №314 "Про затвердження Порядку здійснення митного контролю й митного оформлення товарів із застосуванням вантажної митної декларації" з урахуванням Наказу Державної митної служби України №671 від 08.08.2007 р. "Про внесення зміни до Порядку здійснення митного контролю й митного оформлення товарів із застосуванням вантажної митної декларації, контроль за об'єктами, що містять право інтелектуальної власності полягає у здійсненні перевірки наявності задекларованих товарів у реєстрі товарів, що містять об'єкти інтелектуальної власності, який ведеться Держмитслужбою України. Відповідно підставою для залучення до митного огляду посадової особи, яка здійснює контроль за переміщенням товарів, що містять об'єкти інтелектуальної власності є наявність задекларованих товарів у реєстрі товарів, що містять об'єкти інтелектуальної власності.

    Також митні органи України здійснюють митне оформлення зазначених товарів та стежать за недопущенням порядку митного контролю та митного оформлення.

    За наявності достатніх підстав уважати, що товари переміщуються через митний кордон України з порушенням прав інтелектуальної власності, митне оформлення цих товарів призупиняється у випадках і в порядку, визначених законодавством.

    Особливості переміщення деяких видів об'єктів права інтелектуальної власності регулюються чинним законодавством України. Так, наприклад, уже названим нами Законом регулюється експорт та імпорт дисків для лазерних систем зчитування, матриць, а також обладнання та сировини для їх виробництва та встановлюється необхідність ліцензування такої діяльності. Експорт, імпорт дисків для лазерних систем зчитування, матриць, обладнання та сировини для їх виробництва без ліцензії забороняється.

    Відповідно до цього Закону та Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" здійснюється ліцензування експорту/імпорту основних вузлів для спеціалізованого обладнання з виробництва дисків для лазерних систем зчитування, матриць, перелік яких затверджується Кабінетом Міністрів України (далі - обладнання), та сировини для їх виробництва.

    Ліцензія на експорт/імпорт дисків для лазерних систем зчитування, матриць видається суб'єкту господарювання, який виконав вимоги відповідного Закону про ліцензування та надав центральному органу виконавчої влади з питань економіки документально підтверджені дані про:

    - власні або орендовані складські приміщення;

    - власні або орендовані приміщення, в яких буде здійснюватись оптова та/чи роздрібна торгівля дисками для лазерних систем зчитування та матрицями (щодо ліцензії на імпорт дисків, матриць).

    Ліцензія на експорт/імпорт дисків для лазерних систем зчитування, матриць видається на строк три роки, а на експорт/імпорт обладнання та сировини для виробництва дисків для лазерних систем зчитування та матриць видається суб'єкту господарювання за наявності зовнішньоекономічного контракту (договору). Експорт дисків для лазерних систем зчитування, матриць здійснюється лише за наявності на них спеціальних ідентифікаційних кодів. Імпорт матриць здійснюється за наявності на них спеціальних ідентифікаційних кодів.

    Органами контролю за виробництвом дисків для лазерних систем зчитування, матриць є центральний орган виконавчої влади у сфері інтелектуальної власності, інші органи державної влади в межах їх повноважень, визначених законом.

    Органами контролю за експортом/імпортом дисків для лазерних систем зчитування, матриць, обладнання та сировини для їх виробництва є центральний орган виконавчої влади з питань економіки, центральний орган виконавчої влади у сфері інтелектуальної власності, органи спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади в галузі митної справи та інші органи державної влади в межах їх повноважень, визначених законом.

    Державний контроль за додержанням вимог цього Закону щодо виробництва дисків для лазерних систем зчитування, матриць здійснюють спеціально уповноважений орган з питань ліцензування, центральний орган виконавчої влади у сфері інтелектуальної власності шляхом проведення планових та позапланових перевірок у випадках, передбачених законом.

    Державний контроль за додержанням вимог цього Закону щодо експорту/імпорту дисків для лазерних систем зчитування, матриць здійснюють центральний орган виконавчої влади з питань економіки, центральний орган виконавчої влади у сфері інтелектуальної власності, спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади в галузі митної справи шляхом забезпечення проведення щомісячного моніторингу інформації щодо виданих ліцензій та фактичних обсягів відвантаження продукції згідно з ліцензіями на експорт/імпорт дисків для лазерних систем зчитування, матриць.

    Державний контроль за додержанням суб'єктами господарської діяльності законодавства у сфері інтелектуальної власності, в тому числі у сфері виробництва, експорту/імпорту дисків для лазерних систем зчитування, матриць, здійснюють державні інспектори з питань інтелектуальної власності. Державні інспектори з питань інтелектуальної власності мають право залучати до проведення перевірок представників органів контролю. Повноваження державних інспекторів з питань інтелектуальної власності, порядок проведення ними перевірок визначаються Кабінетом Міністрів України.

    Планові перевірки проводяться органом, що видає відповідну ліцензію, не частіше одного разу на рік з попереднім (за п'ять днів) повідомленням про це суб'єкта господарської діяльності.

    Позапланові (раптові) перевірки проводяться без попереднього повідомлення суб'єкта господарської діяльності з метою здійснення контролю за:

    - наявністю ліцензії у виробника, експортера, імпортера дисків для лазерних систем зчитування, матриць;

    - виконанням ліцензійних умов, передбачених у статті 4 та в частині четвертій статті 5 цього Закону;

    - виконанням розпоряджень про усунення порушень ліцензійних умов;

    - припиненням порушень ліцензійних умов за наявності документально підтвердженої інформації про порушення.

    Позапланові (раптові) перевірки без попереднього повідомлення суб'єкта господарської діяльності проводяться також у разі звернення в письмовій формі до органу, що видає відповідну ліцензію, осіб, яким належать авторське право та/або суміжні права, з приводу порушення їхніх прав.

    Перевірки можуть проводитися за участю осіб, яким належать авторське право та/або суміжні права, або представників цих осіб.

    Центральний орган виконавчої влади у сфері інтелектуальної власності здійснює повноваження, передбачені цим Законом та Законом України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності".

    Центральний орган виконавчої влади у сфері інтелектуальної власності під час проведення перевірки має право:

    1) мати доступ до ліцензованих приміщень та до документів з метою виконання контрольних функцій і у разі виявлення порушення вилучати документи стосовно цього порушення з обов'язковим залишенням копій цих документів;

    2) приймати рішення про усунення виробником дисків для лазерних систем зчитування, матриць порушень ліцензійних умов або тимчасового зупинення дії ліцензії;

    3) оглядати за участю, відповідно, виробника, експортера чи імпортера ліцензовані приміщення, ліцензоване обладнання, а також диски для лазерних систем зчитування з метою перевірки додержання ними вимог цього Закону;

    4) опечатувати та/або вилучати диски для лазерних систем зчитування, матриць, вироблені з порушенням вимог цього Закону, сировину, обладнання для їх виробництва на період до вирішення питання в судовому порядку.

    Суб'єкт господарської діяльності має право оскаржувати дії органів контролю в судовому порядку.

    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати