1. Ухилення призовника, військовозобов’язаного, резервіста від військового обліку після попередження, зробленого відповідним керівником територіального центру комплектування та соціальної підтримки, керівниками відповідних органів Служби безпеки України, відповідних підрозділів Служби зовнішньої розвідки України, -
карається штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до одного року.
2. Ухилення військовозобов’язаного, резервіста від навчальних (спеціальних) зборів -
карається штрафом від п’ятисот до семисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років.
{Стаття 337 в редакції Закону № 1357-IX від 30.03.2021 }
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.
Аналізуйте судовий акт: Відмова військовозобов`язаного від військового обліку є підставою для кримінальної відповідальності (Вирок Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області Справа № 303/4701/24)
Аналізуйте судовий акт: Нетипова практика: Суд постановив вирок за відмову військовозобов’язаного проходити ВЛК (Воловецький районний суд Закарпатської області № 936/1310/23 від 26.10.2023 р.)
Відмова від проходження ВЛК, зазвичай, є порушенням правил військового обліку, що тягне за собою адміністративну відповідальність. Проте, реєстр містить рішення, в яких за - фактично - відмову від ВЛК, особу притягнуто до кримінальної відповідальності. Звичайно, цьому є свої пояснення, чому так сталося - нижче.
Як свідчив обвинувальний акт у цій справі - чоловік, “діючи з прямим умислом, у повній мірі усвідомлюючи суспільно-небезпечний та протиправний характер своїх дій, свідомо ухиляючись від виконання свого військового обов`язку, грубо порушуючи ст. ст. 1, 2 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу», п. п. 2, 5 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, п. п. 1,4 Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки своїх дій та бажаючи їх настання, будучи належним чином попередженим про кримінальну відповідальність за ухилення від військового обліку, за відсутності поважних причин, 05.10.2023, відмовився від проходження військово-лікарської комісії, хоча мав для цього об'єктивну можливість”.
На думку сторони обвинувачення, військовозобов`язаний, скоїв ухилення від військового обліку після попередження зробленого начальником ТЦК СП.
Сам чоловік, при цьому, в присутності свого адвоката склав заяву, що він беззаперечно визнає свою винуватість у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч.1 ст.337 КК України, тобто в ухиленні військовозобов`язаного від військового обліку після попередження, зробленого відповідним керівником територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Було записано, що такий погоджується із встановленими досудовим розслідуванням обставинами, ознайомлений з обмеженням права апеляційного оскарження та надав свою згоду на розгляд обвинувального акта без його участі у спрощеному провадженні без проведення судового розгляду в судовому засіданні. Читати повністю