1. Втягнення неповнолітніх у протиправну діяльність, у пияцтво, у заняття жебрацтвом, азартними іграми -
карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років.
2. Ті самі дії, вчинені щодо малолітньої особи або батьком, матір'ю, вітчимом, мачухою, опікуном чи піклувальником, або особою, на яку покладено обов'язки щодо виховання потерпілого чи піклування про нього, -
караються позбавленням волі на строк від чотирьох до десяти років.
{Стаття 304 із змінами, внесеними згідно із Законами № 616-VI від 01.10.2008 , № 2617-VIII від 22.11.2018 }
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.
Аналізуйте судовий акт: Суд призначив покарання у вигляді позбавлення волі на 4 роки - за втягнення неповнолітньої доньки у крадіжку квітів з місця поховання (Вирок Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області справа № 185/3471/21 від 16.06.2021 р.)
Матеріалами справи встановлено, що засуджена, перебуваючи разом із своєю неповнолітньою донькою на кладовищі, побачила живі квіти – троянди різних кольорів на одній із могил. Діючи з корисливих мотивів (як зазначається у вироку із чим складно погодитись - “зневажаючи моральні засади суспільства в частині поваги до померлих та місць їхнього поховання, усвідомлюючи суспільно-небезпечний та протиправний характер таких дій”), запропонувала своїй доньці, який ще не виповнилося 18 років, заволодіти цими квітами і потім їх перепродати. Поки донька забирала квіти, засуджена слідкувала за відсутністю інших осіб, свідків їх дій. Після заволодіння квітами, жінки зникли та розпорядилися ними на свій розсуд.
Було розпочато кримінальне провадження за фактом вчинення особою (матір’ю неповнолітньої) кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 297 (Наруга над могилою, іншим місцем поховання або над тілом померлого), ч. 2 ст. 304 (Втягнення неповнолітніх у протиправну діяльність) КК України.
У судовому засіданні засуджена визнала свою провину, заявила про щире каяття, давала показання. Вона навіть звернулась до суду з клопотанням допустити по справі застосування положень ч. 3 ст. 349 КПК України (тобто визнала недоцільним дослідження доказів щодо тих обставин, які ніким не оспорюються, погодившись на неможливість апеляційного оскарження таких обставин) - оскільки вона повністю визнає свою провину в скоєнні зазначених кримінальних правопорушень, не оспорю жодної із встановлених досудовим розслідуванням обставин вчинення нею злочинів, та вважає зібрані в справі докази її провини достовірними, допустимими та достатніми.
У зв’язку із цим суд підтримав обвинувачення, визнав особу винуватою у пред`явленому обвинуваченні за ч. 3 ст. 297, ч. 2 ст. 304 КК України та призначив покарання у виді позбавлення волі, строком 4 роки. Читати повністю