Головна Сервіси для юристів ... Закони Про захист прав споживачів Стаття 14. Право споживача на безпеку продукції (товарів, наслідки робіт) Стаття 14. Право споживача на безпеку продукції (т...

Стаття 14. Право споживача на безпеку продукції (товарів, наслідки робіт)

Про захист прав споживачів (ЗМІСТ) Інші закони
 • 4446

  Переглядів

 • 4446

  Переглядів

 • Додати в обране

  1. Споживач має право на те, щоб продукція за звичайних умов її використання, зберігання і транспортування була безпечною для його життя, здоров'я, навколишнього природного середовища, а також не завдавала шкоди його майну.

  {Абзац другий частини першої статті 14 виключено на підставі Закону № 1602-VII від 22.07.2014 }

  2. На товари (наслідки робіт), використання яких понад визначений строк є небезпечним для життя, здоров'я споживача, навколишнього природного середовища або може заподіяти шкоду майну споживача, встановлюється строк служби (строк придатності). Ці вимоги можуть поширюватись як на виріб у цілому, так і на окремі його частини.

  Виробник (виконавець, продавець) повинен попереджати споживача про встановлений строк служби (строк придатності) товару (наслідків роботи) або його частини, обов'язкові умови його використання та можливі наслідки в разі їх невиконання, а також про необхідні дії після закінчення цього строку.

  {Абзац третій частини другої статті 14 виключено на підставі Закону № 1602-VII від 22.07.2014 }

  3. Якщо для безпечного використання продукції, її зберігання, транспортування та утилізації необхідно додержуватися спеціальних правил, виробник (виконавець) зобов'язаний розробити такі правила та довести їх до продавця або споживача, а продавець - до споживача, якщо відповідними нормативно-правовими актами, у тому числі технічними регламентами, не встановлено інші способи інформування споживачів про певні види ризику чи продукції.

  {Частина третя статті 14 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2740-VIII від 06.06.2019 }

  4. Продукція, щодо якої нормативно-правовими актами, в тому числі технічними регламентами, встановлені вимоги стосовно безпеки для життя, здоров’я та майна споживачів і навколишнього природного середовища, повинна вводитися в обіг та реалізовуватися з додержанням зазначених вимог.

  {Частина четверта статті 14 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1602-VII від 22.07.2014 ; в редакції Закону № 124-VIII від 15.01.2015 }

  5. Виробник (виконавець) зобов’язаний відшкодувати у повному обсязі завдані споживачам збитки, пов’язані з відкликанням продукції.

  {Частина п'ята статті 14 в редакції Закону № 1602-VII від 22.07.2014 }

  {Частину шосту статті 14 виключено на підставі Закону № 1602-VII від 22.07.2014 }

  7. Виробник (виконавець) зобов'язаний інформувати споживача про можливий ризик і про безпечне використання продукції за допомогою прийнятих загальновідомих у міжнародній практиці позначень, якщо відповідними нормативно-правовими актами, у тому числі технічними регламентами, не встановлено інші способи інформування споживачів про певні види ризику чи продукції.

  {Частина сьома статті 14 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2740-VIII від 06.06.2019 }

  Попередня

  15/77

  Наступна
  Додати в обране
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст