1. Збори представників громадських об’єднань, які протягом останніх п’яти років здійснюють діяльність у сфері конституційної реформи та/або верховенства права, та/або захисту прав людини, та/або запобігання і протидії корупції (далі - збори громадських об’єднань), скликаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну правову політику.
Оголошення про скликання зборів громадських об’єднань оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну правову політику.
Збори проводяться не пізніше ніж за два місяці до дня закінчення строку, на який було призначено члена Дорадчої групи, а в разі дострокового припинення повноважень члена Дорадчої групи - протягом двох місяців з дня виникнення вакансії.
2. У зборах громадських об’єднань беруть участь громадські об’єднання, які протягом останніх п’яти років, що передують дню проведення зборів, здійснюють діяльність у сфері конституційної реформи та/або верховенства права, та/або захисту прав людини, та/або запобігання і протидії корупції, у тому числі реалізують проекти у цих сферах.
3. У зборах громадських об’єднань не можуть брати участь громадські об’єднання, які здійснювали чи здійснюють діяльність із залученням міжнародної технічної допомоги, донорами якої є органи державної влади, органи місцевого самоврядування, установи, організації чи підприємства країни, визнаної згідно із законом державою-окупантом та/або державою-агресором по відношенню до України, або фінансувалися ними.
4. Для участі у зборах громадські об’єднання у п’ятнадцятиденний строк з дня оприлюднення оголошення про скликання зборів подають до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну правову політику:
1) заяву довільної форми, підписану керівником громадського об’єднання, із зазначенням особи, уповноваженої представляти громадське об’єднання на зборах;
2) копію статуту та виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців;
3) копії звітів за результатами виконання проектів із залученням міжнародної технічної допомоги;
4) рекомендаційні листи про успішний досвід співпраці від двох міжнародних чи іноземних організацій, які відповідно до міжнародних або міждержавних угод протягом останніх п’яти років надають Україні міжнародну технічну допомогу у сфері конституційної реформи та/або верховенства права, та/або захисту прав людини, та/або запобігання і протидії корупції;
5) копії звітів за результатами фінансового аудиту не менше двох реалізованих проектів із залученням міжнародної технічної допомоги або копію звіту за результатами аудиту діяльності громадського об’єднання;
6) біографічну довідку представника громадського об’єднання, якого громадське об’єднання делегує до участі у зборах;
7) біографічну довідку кандидата до складу Дорадчої групи, якого висуває громадське об’єднання, та мотиваційний лист кандидата за його підписом, копію декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за рік, що передує року, в якому було оприлюднене оголошення про скликання зборів, та посилання на відповідну сторінку Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
5. Кожне громадське об’єднання, яке відповідає вимогам до участі у зборах, може визначити одного представника, делегованого для участі у зборах, та не більше одного кандидата до складу Дорадчої групи.
6. Питання про відповідність громадського об’єднання вимогам до участі у зборах, визначених цією статтею, вирішується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну правову політику, у десятиденний строк з дня отримання відповідних заяв та доданих до них документів.
7. Перелік громадських об’єднань, які відповідають вимогам до участі у зборах, та їх представників, копії поданих ними документів, перелік кандидатів до складу Дорадчої групи оприлюднюються на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну правову політику, протягом тридцяти днів з дня оприлюднення оголошення про скликання зборів, але не пізніш як за десять днів до дня проведення зборів.
8. Дата, час і місце проведення зборів громадських об’єднань визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну правову політику.
Повідомлення про дату, час і місце проведення зборів громадських об’єднань не пізніше ніж за десять днів до дати їх проведення оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну правову політику.
9. Збори вважаються повноважними, за умови участі в них не менше п’яти представників громадських об’єднань. Порядок проведення зборів визначається рішенням зборів.
10. Збори проводяться відкрито.
11. Призначеним на посаду члена Дорадчої групи вважається кандидат, який отримав більшість голосів представників громадських об’єднань, делегованих до участі у зборах.
12. Рішення зборів про призначення члена Дорадчої групи у п’ятиденний строк з дня завершення роботи зборів направляється до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну правову політику, для оприлюднення на його офіційному веб-сайті.
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.