Головна Сервіси для юристів ... Закони Митний кодекс України Стаття 308. Способи забезпечення сплати митних платежів Стаття 308. Способи забезпечення сплати митних пла...

Стаття 308. Способи забезпечення сплати митних платежів

Митний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 2839

    Переглядів

  • 2839

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Способами забезпечення сплати митних платежів є:

    1) грошова застава;

    2) індивідуальна гарантія;

    3) забезпечення сплати митних платежів на умовах спрощення "загальна гарантія";

    4) забезпечення сплати митних платежів на умовах спрощення "загальна гарантія із зменшенням розміру забезпечення базової суми на 50 відсотків";

    5) забезпечення сплати митних платежів на умовах спрощення "загальна гарантія із зменшенням розміру забезпечення базової суми на 70 відсотків";

    6) забезпечення сплати митних платежів на умовах спрощення "звільнення від гарантії";

    7) забезпечення сплати митних платежів на умовах Митної конвенції про міжнародне перевезення вантажів із застосуванням книжки МДП (Конвенції МДП) 1975 року;

    8) забезпечення сплати митних платежів на умовах Конвенції про тимчасове ввезення (Стамбул, 1990 рік) із застосуванням книжки (карнета) А.Т.А. або книжки (карнета) CPD.

    2. Спосіб забезпечення сплати митних платежів обирається особою, на яку покладається обов’язок із сплати митних платежів.

    3. Митні органи відмовляють у застосуванні обраного способу забезпечення сплати митних платежів, якщо такий спосіб не призначений для застосування при поміщенні товарів у відповідний митний режим.

    Cтаття 309. Грошова застава

    1. Грошовою заставою є кошти, внесені/переказані на рахунки, відкриті в установленому порядку на ім’я митних органів, для забезпечення сплати митних платежів.

    2. Внесення/переказ коштів як грошової застави здійснюється у національній валюті України.

    3. Внесення/переказ коштів як грошової застави в іноземній валюті може здійснюватися підприємством-нерезидентом або уповноваженою ним особою для переміщення товарів територією України транзитом за курсом валюти, визначеним відповідно до статті 3 - 1 цього Кодексу, на день внесення/переказу грошової застави.

    4. Прийняття митним органом коштів як грошової застави в готівковій формі здійснюється із заповненням уніфікованої митної квитанції.

    5. Відсотки на суму коштів, внесених/переказаних як грошова застава, не нараховуються.

    6. Кошти, внесені як грошова застава, підлягають вивільненню відповідно до статті 315 - 4 цього Кодексу.

    7. Кошти, внесені/переказані як грошова застава, після їх вивільнення за заявою особи, яка їх внесла/переказала, або уповноваженої нею особи в порядку, визначеному законодавством, можуть бути:

    1) повторно використані як грошова застава;

    2) використані для сплати митних платежів за іншим зобов’язанням особи перед митними органами;

    3) повернені особі, яка їх внесла/переказала.

    8. Повернення коштів, внесених/переказаних як грошова застава, після їх вивільнення може здійснюватися у будь-якому митному органі у строк, що не перевищує три робочі дні з дня реєстрації відповідної заяви.

    9. Кошти, внесені/переказані як грошова застава, що перебувають на рахунку митного органу без розпорядження про їх використання протягом 1095 днів з дня їх внесення/переказу, протягом 30 днів підлягають перерахуванню до державного бюджету.

    10. У разі невиконання обов’язку, забезпеченого грошовою заставою, сума грошових коштів, внесених/переказаних як грошова застава, перераховується до державного бюджету в рахунок сплати суми митних платежів наступного робочого дня після завершення строку сплати митних платежів відповідно до частини третьої статті 317 - 1 цього Кодексу, крім випадків, передбачених частиною одинадцятою статті 55 цього Кодексу.

    Попередня

    397/700

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати