Стаття 436. Пропаганда війни

Кримінальний кодекс України (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие кодексы
  • 33438

    Просмотров

  • 33438

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    Публічні заклики до агресивної війни або до розв'язування воєнного конфлікту, а також виготовлення матеріалів із закликами до вчинення таких дій з метою їх розповсюдження або розповсюдження таких матеріалів -

    караються виправними роботами на строк до двох років або пробаційним наглядом на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

    {Стаття 436 із змінами, внесеними згідно із Законом № 3342-IX від 23.08.2023 }

    Предыдущая

    558/572

    Следующая
    Добавить в избраное
    КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ":

    Згадайте новину: Прокуратура похвалилась першим на Донбасі умовним вироком за пропаганду війни

    21 липня 2015 року у місті Покровськ Донецької області на особистій сторінці «Вконтакте» жінка зробила репост і додала коментар: «Народ Донбасс!В это время с оружием вруках давайте бороться за присоединение юго-восточных областей Украины в Россию! Выходите на акции повсей территории Украины иподнимать этот вопрос! НЕТ Донбасса в составе Украины!». У подальшому розміщувала аналогічні публікації, закликала повторити референдум 2014 року і провести його також у Дніпрі, Харкові і Запоріжжі.

    У листопаді 2016 обвинувачена зробила репост із коментарем: «давайте уже поможем Донбассу! Хотя бы парой калибров с Черного моря по Раде и по Порошенко! Защитили Абхазию… ПУТИН Защити теперь нас, твой Донбасс!!!».

    У листопаді 2018 вона оприлюднила у «Вконтакте» власну фотографію у футболці з символікою терористичної організації «Донецька народна республіка» та коментарем «Народ… поднимайся, бери в руки оружие и гони украинцев с донбасской земли!».

    У суді жінка визнала вину і пояснила, що, коли робила ці дописи, вона не думала, підтримувала позицію терористів, зараз змінила свої погляди, розкаялася у вчиненому.

    Жінка раніше не судима, не одружена, утриманців не має, працює неофіційно, має постійний дохід, проживає з матір’ю, характеризується посередньо. У досудовій доповіді органу пробації сказано, що виправлення обвинуваченої без позбавлення або обмеження волі можливе та не становить високу небезпеку для суспільства.

    Суд врахував також позицію прокурора, який просив про умовне покарання.

    У підсумку суд призначив 3 роки і 3 місяці позбавлення волі, але звільнив жінку від його відбування, якщо протягом року не вчинить нового злочину і виконуватиме обов’язки.

    Мобільний телефон, з допомогою якого жінка робила дописи у у «Вконтакте», як знаряддя злочину конфіскували у дохід держави.

    Наразі це не перший в Україні вирок за пропаганду війни – ст.436 Кримінального кодексу України. Відомо що про як мінімум один вирок за цією ж статтею.

    У січні 2020 був заочно засуджений мешканець Чернігова, який розмістив матеріали із закликами до агресивної війни та розв’язання воєнного конфлікту на власному сайті. Суд призначив 3 роки позбавлення волі. Обвинувачений у розшуку, а вирок оскаржується його адвокатом.

     

    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати