Legal Tech

Протокол рекомендует - icon-pr.png
Протокол рекомендує
img/wiki/077fa4943f78e81a422f2054352ea8ba.png
Кількість військовослужбовців, які самовільно залишили військову частину (СЗЧ, ст. 407 КК України) або дезертирували (ст. 408 КК України) з місця несення служби, продовжує невпинно зростати. Бачимо також, що ця проблема поступово вже виходить в
29.05.2025 Автор: Лента от Протокола    Переглядів:  790    Коментарі:  1
Ера ШІ й роль верховних судів у цифровій трансформації правосуддя - 17f23644dcea3b5cab3eaf08c3968185.webp
Стрімкий розвиток технологій штучного інтелекту (ШІ) вже сьогодні впливає на організацію судових процесів та окремі аспекти функціонування правосуддя. У світі алгоритмічні інструменти дедалі частіше застосовуються судами та органами, які забезпечують їх діяльність, — від автоматизованої обробки справ до аналітичної підтримки суддів. Однак використання ШІ в межах правосуддя вимагає чітких меж і гарантій, які б унеможливлювали порушення таких фундаментальних принципів, як незалежність суддів, неупередженість правосуддя, верховенство права, персональна відповідальність судді за ухвалені рішення, а також конфіденційність.
Детальніше
27.05.2025 Автор: Лента от Протокола    Переглядів:  598    Коментарі:  0
AI-рішення для юридичної практики: огляд і поради з використання - 6ed2378c441c3ec763b6d180acae5e23.jpg
Штучний інтелект уже не майбутнє, а робочий інструмент сучасного юриста. За даними звіту Thomson Reuters, 72% фахівців галузі вважають ШІ союзником, здатним скоротити рутинне навантаження та підвищити ефективність роботи — використання розумних систем уже економить до чотирьох годин робочого часу юриста на тиждень. Нині існує цілий спектр AI-рішень, які повністю або частково адаптовані під юридичну практику, — від універсальних чат-ботів до вузькоспеціалізованих аналітичних систем. У цій статті ми розглянемо найбільш поширені рішення, які вже сьогодні змінюють юридичну практику.
Детальніше
15.05.2025 Автор: Лента от Протокола    Переглядів:  447    Коментарі:  0
Стартап Tomorro, использующий ИИ для договорной работы, привлек 25 млн евро - beaec7e4e0944892e9d5ade81716a0f1.png
Продукт ориентирован прежде всего на инхаус и коммерческие команды при работе с более-менее стандартными контрактами. Вряд ли он подойдет для юрфирм. Сейчас у компании более 2000 клиентов, преимущественно средний бизнес.
Детальніше
18.04.2025 Автор: Лента от Протокола    Переглядів:  1358    Коментарі:  1
Штучний інтелект у правосудді: ефективність, ризики та неминучість - 0936338c9e6a4088e0319a492d578bcb.jpg
ШІ в судах – як потужний інструмент: ним треба вміти користуватися. Молоток забиває цвяхи швидше, але в невмілих руках може гепнути по пальцях.
Детальніше
14.04.2025 Автор: Лента от Протокола    Переглядів:  1125    Коментарі:  0
Актуальність застосування штучного інтелекту (ШІ) у сучасній юридичній практиці в Україні - 1db75e908d419b5440462643411b0071.webp
Актуальність застосування штучного інтелекту у бізнесі загалом зумовлена неминучим прогресом, який неможливо зупинити. Ігноруючи технологічний прогрес, ти не уникаєш змін, ти виключаєш себе з історії. У сучасному світі конкуренція є надзвичайно жорсткою, і ключовою метою бізнесу стає оптимізація витрат та зменшення зайвих видатків. Традиційним та ефективним способом такої оптимізації є передавання певних бізнес-процесів на аутсорсинг, що дозволяло суттєво скорочувати витрати та ризики. Проте останнім часом і цього стає недостатньо через зростання вартості послуг аутсорсингу та необхідність у більш швидких і гнучких рішеннях.
Детальніше
24.01.2025 Автор: Лента от Протокола    Переглядів:  920    Коментарі:  0
Цифрова ера правосуддя: роль ШІ у забезпеченні єдності судової практики в Україні - 190793f9560ab93fa09241f462eac287.jpg
Спираючись на попередні два дослідження щодо залучення ШІ до системи правосуддя в Україні (посилання) та аналізу відповідних наукових і практичних робіт (посилання), ця стаття досліджує потенціал ШІ у забезпеченні єдності судової практики.
Детальніше
14.05.2024 Автор: Лента от Протокола    Переглядів:  1503    Коментарі:  0
Що роблять юристи в ІТ і які є міфи про професію - cc9972f0eb6328df7f96dac82f479421.jpg
Про юристів у IT-компаніях — їхні типові обов’язки, тестові завдання, зарплати й міфи навколо фаху. Щоб розкрити професію повністю, ми поспілкувалися з десятком юристів, які працюють у штаті IT-компаній. Усі цитати, наведені у матеріалі, взяті з їхніх розповідей.
Детальніше
05.03.2024 Автор: Лента от Протокола    Переглядів:  1767    Коментарі:  0
Застосуванням штучного інтелекту в судочинстві –  судді коментують висновок КРЄС від 1 грудня 2023 року № 26 (2023) - 06d9e3e2c9b941cb0f96a1aeee1820ef.jpg
Судді обговорили Висновок КРЄС щодо асистивних технологій у судочинстві.
Детальніше
05.12.2023 Автор: Лента от Протокола    Переглядів:  7690    Коментарі:  1
Як обдурити систему автоматичного розподілу судових рішень - 9793e45cae0af83ae1c48a5522f61734.jpg
Цікаві факти, які можуть стати підставою для формування принципово нової судової практики і, ймовірно, свідчать про корупцію у Верховному суді. Повністю позбутися людського фактору в процедурах, що мають забезпечити антикорупційний захист у судах, на жаль, поки не вдалося.
Детальніше
11.10.2023 Автор: Лента от Протокола    Переглядів:  1896    Коментарі:  0
Штучний інтелект та авторське право - ea9311facf4c6ccecba893b351fc5eea.webp
Створення творів з використанням комп’ютерних технологій стало нормою. Навіть, якщо автор просто набирає текст твору на клавіатурі комп’ютера, це все одно буде використанням комп’ютерної технології. Адже для того, щоб на екрані (периферійний пристрій) комп’ютера було відображено символ, що відповідає символові, зображеному на клавіші клавіатури (ще один периферійний пристрій комп’ютера), необхідна робота спеціальної комп’ютерної програми, яка приводять комп’ютер у дію саме для досягнення такого результату.
Детальніше
Не більше 500 символів у заголовку
Ваше фото або інша картинка повинні бути не меньше ніж 300Х300 пікселів
В публікаціях НЕ використовуйте емодзі, смайлики та інші символи, з метою безпеки наша система їх не пропускає
Розмістити статтю
Цікаві судові рішення
Події

Юридичні консультації Legal Tech: нова ера правових послуг в новинах, статтях і думках

Legal Tech - відносно новий термін в юриспруденції, під яким раніше мали на увазі застосування інформаційних технологій при здійсненні юристами професійної діяльності. Тобто, це були цифрові продукти, адресовані професіоналам: наприклад, програми для легкого пошуку законів і нормативних документів. Зараз Legal Tech включає величезну кількість програм і додатків, спрямованих в тому числі і на споживачів юридичних послуг. Вже зараз говорять про те, що в майбутньому ці додатки зможуть заміняти фахівців.

Сервіс «Протокол» стежить за розвитком Legal Tech в світі і Україні: в спеціалізованому розділі нашого порталу регулярно з'являються новини та авторські статті від юристів. Матеріали дозволяють бути в курсі новинок цієї сфери і розуміти майбутнє галузі в цілому. Авторські публікації на сайті створюють професійні досвідчені юристи, тому об'єктивність інформації гарантується.

Legal Tech 2.0: нова ера в юриспруденції

Нове покоління Legal Tech, на думку багатьох експертів, почалося з бота DoNotPay, який створив у 2014 році 19-річний Джошуа Броудер (на той момент - студент Стенфорда). Бот допомагав власникам автомашин, яких незаконно штрафували - причому, настільки якісно, ​​що вже не доводилося платити юристам за консультації і написання оскарження. Бот робив все автоматично і дуже швидко - і в перші ж 6 місяців існування виграв справ в цілому на 3 млн. доларів США.

Сучасні юридичні консультації Legal Tech спрямовані на автоматичне і прискорене вирішення рутинних операцій. Якщо мова йде про продукти для юристів - за допомогою програм вже можна обходитися без помічників. Всю «дріб'язкову» роботу роблять програми, а професіонал може концентруватися на складних завданнях. Якщо говорити про програми для споживачів - клієнти отримують спрощений, прискорений і безкоштовний (або доступний за ціною) доступ до експертних консультацій.

Майбутнє Legal Tech в світі

Про те, що чекає галузь при подальшому бурхливому розвитку Legal Tech, говорять і пишуть багато - в тому числі автори матеріалів на порталі «Протокол». Якщо систематизувати всі думки, можна виділити кілька тенденцій діджиталізації ринку юридичних послуг:

  1. Розробка мобільних додатків. Для юриста смартфон стане повноцінним робочим інструментом. Через нього можна буде отримати доступ до всіх баз даних українського і міжнародного рівня. Простий пошук документів або рішень в державних реєстрах здійснюватимуть боти. До слова, такі програми працюють вже зараз.
  2. Застосування інтелектуальних систем машинного навчання. За допомогою програм самообчислення легше відстежувати оновлення бази законодавства та нормативних актів, знаходити конкретизовану інформацію. Застосування таких систем значно економить час і зменшує кількість помилок.

Нові програми також дозволяють вести зручну звітність, відстежувати і оцінювати результати, включати великий вибір варіантів оплати за послуги і т.п.

Якщо говорити про розвиток Legal Tech в якості призначених для користувача сервісів - варто в першу чергу згадати інтернет-сервіси для зручного надання юридичних послуг онлайн. Хороший приклад - наш сервіс «Протокол», який запровадив унікальний формат тендера на юридичне обслуговування. Також уваги заслуговують різноманітні боти-юристи, здатні забезпечити універсальну юридичну підтримку в загальних питаннях. При цьому ціни таких програм оптимальні, а найчастіше доступ до них безкоштовний.

Сфера юридичних консультацій Legal Tech ще розвивається. Ряд фахівців сприймає її позитивно: нові продукти знижують рутинність роботи і дозволяють здійснювати багато операцій значно швидше. Є професіонали, які відносяться до нових технологій критично: вони вважають, що майбутні продукти на основі штучного інтелекту відберуть роботу у юристів.

Відомі випадки, коли асоціації юристів США подавали позови проти розробників програм: вони значно знижують ціну послуг і не дозволяють «класичним» фахівцям працювати за звичними правилами. Однак ці протести можна порівняти з тим, як київські таксисти «старої хвилі» намагалися протестувати проти Uber.

Зрозумілим є одне: Legal Tech вже змінили ринок юридичних консультацій та послуг, і продовжують його міняти. Зараз у людей є можливість безкоштовно отримати елементарні поради, що дає шанс юристам займатися більш складними - і набагато більш прибутковими завданнями. Що чекає ринок в майбутньому? Пропонуємо стежити за інформацією в розділі Legal Tech сервісу «Протокол» і дізнаватися актуальні новини та думки першими.

Юридичні консультації Legal Tech в Україні

Особливості Legal Tech на нашому ринку продиктовані українськими правовими умовами. Особливим попитом користуються програмні продукти для клієнтів, що надають безкоштовні консультації по загальних юридичних питаннях. Є мобільні додатки, що дозволяють дізнатися, як правильно діяти в терміновій ситуації, коли поруч немає адвоката (ДТП, раптова державна перевірка, обшук і т.п.).

Також уваги заслуговують сервіси, які об'єднують можливість пошуку по кільком державним реєстрам. За допомогою них можна за лічені секунди знайти інформацію про громадянина (зокрема, наявності актуальних судових і виконавчих справ стосовно нього), а також підприємця або юридичну особу.

Реагуючи на загальносвітові тренди, українські розробники створюють програми для сектору В2В. Це юридичні консультації Legal Tech для врегулювання суперечок між контрагентами, швидкого складання скарг на неякісні товари / послуги. Є навіть продукти, що дозволяють ефективно проводити складні переговори і знаходити оптимальне рішення для всіх сторін.

logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст

Приймаємо до оплати