Головна Блог ... Аналітична стаття Legal Tech EasyDocs: створити позов тепер можливо онлайн

EasyDocs: створити позов тепер можливо онлайн

Відключити рекламу
 - tn1_0_50005000_1614533188_603bd2447a1a8.jpg

На перший погляд, 2020 рік запам’ятався лише карантином, кризою державних систем надання медичної допомоги та економічною кризою, зумовленою вимушеним простоєм бізнесу.

Разом з тим, карантин дав поштовх громадянам, органам державної влади та підприємцям інтегрувати свою діяльність із ІТ-технологіями та опрацювати методи віддаленої роботи.

СТАРТАП: EasyDocs

Яскравий приклад – робота судової системи. Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система, за задумом, мала розпочати роботу ще з 01 березня 2019 року. Нажаль, стало очевидним, що судова система України не була готова до її запуску ні з технічної, ні з правової точки зору, у зв’язку із чим запровадження ЄСІТС відкладено на невизначений час.

Разом з тим, режим карантинних обмежень змусив суди оперативно «стати на рейки» проведення судових засідань у режимі відеоконференцій із застосуванням учасниками судового процесу власних технічних засобів (завдяки Easycon). Нестача фінансування на поштові витрати (хоча ми, звісно, вкрай негативно оцінюємо таку ситуацію) змусила суди активно використовувати електронну пошту. При цьому, поява доступного державного сервісу «Дія» дозволила учасникам процесу підписувати процесуальні документи за допомогою електронного підпису – тепер навряд чи канцелярія суду зможе не прийняти ваш документ з мотивів, що на нього не накладено електронний підпис.

Не виключенням став і юридичний бізнес. Українські юристи стали активніше використовувати власні веб-сайти, Telegram, Viber, Facebook та інші платформи для того, щоб пропонувати свої послуги та комунікувати з клієнтами.

Необхідність переходити в режим «онлайн» зумовила появу ідеї сервісу EasyDocs – платформи, де клієнт має змогу не лише замовити послуги, як це можна зробити на будь-якому іншому веб-сайті, але і самостійно створити позовну заяву за наявними на сайті шаблонами.

Що таке EasyDocs?

Ні для кого не секрет, що доволі часто і юристи, і клієнти використовують раніше створені шаблони юридичних документів. Це дозволяє економити час, оскільки не треба писати документ «з нуля». У мережу Інтернет вже «злито» багато зразків позовних заяв та договорів.

Однак, на наш погляд, самостійне опрацювання клієнтом шаблонів юридичних документів має наступні ризики:

  • відсутність гарантій, що клієнт використає саме той зразок, який містить посилання на актуальне законодавство;
  • незначна імовірність того, що клієнт якісно опрацює навіть актуальний зразок, із правильним розумінням усіх специфічних термінів, вимог до оформлення документу, строків його подачі, збирання доказів тощо.
  • як правило, безкоштовно розміщений зразок не має жодних інструкцій та рекомендацій стосовно його правильного опрацювання – тобто на сайт завантажений «голий» шаблон.

Ідея сервісу EasyDocs – усунути зазначені ризики, залишивши право за клієнтом використовувати готові юридичні кейси.

Таким чином, клієнти EasyDocs мають можливість за допомогою конструктору юридичних документів створити позовні заяви, покроково заповнюючи шаблон необхідною інформацією та слідуючи інструкціям, які є на веб-сайті.

Як це працює?

По-перше, веб-сайт має розділ Easy-статті, де розміщено стислі письмові юридичні консультації, які допоможуть клієнту правильно обрати необхідний шаблон, визначити суд, до якого слід подати майбутній позов, ознайомитись із порядком збирання доказів, сплати судового збору, вимогами до оформлення та подачі документів до суду.

По-друге, кожен з доступних шаблонів має детальний опис, у якому вказана необхідна інформація щодо випадку, у якому застосовується шаблон, переліку доказів, які необхідно зібрати, розміру судового збору, складу учасників справи тощо.

По-третє, основне ядро сервісу – конструктор юридичних документів, працює за схожим принципом заповнення анкети, який реалізований у системі «Електронний суд». Вся необхідна для складання документу інформація вводиться покроково: від назви суду до додатків, які треба подати разом з позовом.

Кожне поле для вводу містить інструкції та підказки, які дозволяють користувачу зрозуміти, яку саме інформацію треба ввести.

У конструкторі реалізовані механізми захисту від помилок. Наприклад, якщо у конструкторі позову про стягнення аліментів буде введено вік дитини, який виключає можливість стягнення аліментів, система попередить про це, а якщо у заявника немає жодної дитини підходящого віку – не дасть можливості скачати шаблон, аби не допустити помилкову оплату коштів за документ, який клієнту насправді не потрібен. Якщо ж клієнт має дітей відповідного віку, то така валідація дозволить йому повернутись на потрібний крок та ввести коректні дані про вік дитини.

Звісно, наведені механізми будуть удосконалюватись по ходу розвитку платформи.

Заповнивши усі необхідні поля, на останньому кроці клієнт бачить кнопку оплати. Розрахунок за створений шаблон відбувається за допомогою системи Liqpay. Після здійснення оплати, клієнт отримує архів, у якому вкладено:

  • готову позовну заяву, автоматично сформовану відповідно до введених клієнтом даних;
  • письмову інструкцію щодо того, як оформити документ та додатки до нього, а також яким чином подати позов до суду (до канцелярії або поштою).

Клієнт отримує файл архіву із готовими документами шляхом:

  • завантаження через браузер клієнта (залежно від налаштувань браузера – автоматично або після того, як клієнт надасть дозвіл на завантаження);
  • надсилання на електронну адресу клієнта, якщо він зазначив її перед кнопкою оплати (повідомлення електронної адреси не є обов’язковим, але ми роз’яснюємо, що це бажано);
  • зареєстровані користувачі у своєму кабінеті мають сторінку «Мої документи», у якій є посилання на усі створені документи клієнта, за якими їх можна завантажити повторно (посилання є активним протягом року після створення документу).

Створення яких документів забезпечує платформа?

EasyDocs розпочали із конструктору створення позовних заяв у галузі сімейного права (16 шаблонів): розірвання шлюбу, стягнення аліментів на дітей та подружжя, стягнення пені по аліментам. Окрім того, є 2 безкоштовних шаблони інформаційного запиту та клопотання про витребування доказів.

Однак, у подальшому заплановано розширення переліку категорій шаблонів.

Якщо жоден із запропонованих шаблонів клієнту не підходить – на ресурсі реалізована традиційна система прийому замовлень на створення документу. Форма заявки виконана у вигляді короткої анкети-опитування, у якій клієнт стисло повідомляє про свою проблему та яких результатів вирішення він хоче досягти.

Безкоштовний сервіс – калькулятор пені за заборгованість по аліментам

Також варто звернути увагу, що EasyDocs полегшили завдання для стягувачів аліментів, створивши безкоштовний онлайн-калькулятор пені по аліментам.

Технічні характеристики калькулятору:

  • можливість додавати необмежену кількість місяців, за які допущено прострочення платежу із зазначенням суми такого платежу;
  • можливість додавати необмежену кількість дат та сум погашень, якщо такі були;
  • передбачено введення сум штрафів, якщо вони були застосовані до боржника відповідно до ч. 14 ст. 71 Закону України «Про виконавче провадження», на розмір яких має зменшуватись нарахована пеня;
  • результати розрахунку імпортуються у текстовий файл MsWord та можуть бути використані як додаток до позовної заяви про стягнення пені;
  • текстовий файл з розрахунком містить QR-код, відсканувавши який можливо відновити введені користувачем дані у калькуляторі, відкоригувати їх або додати нові (навіть якщо користувач не зареєстрований на сайті);
  • користування калькулятором є безкоштовним та не потребує реєстрації на сайті!

Калькулятор пені реалізований і як окремий сервіс, і як один із кроків конструктору позовної заяви про стягнення пені по аліментам: результати розрахунку калькулятору автоматично враховуються при створенні готової позовної заяви.

За створення позову потрібно буде заплатити, але ціна помірна, а результати розрахунку відомі користувачу до моменту проведення оплати – тож, кожен має змогу оцінити, чи доцільні такі витрати відносно суми пені, що може бути заявлена до стягнення.

Алгоритм калькулятору побудований на основі принципів розрахунку аліментів, зазначених у ст. 196 Сімейного кодексу України, а також у постанові Великої Палати Верховного Суду від 03.04.2019 по справі №333/6020/16.

Єдине – доведеться попередньо зібрати необхідний перелік документів для правильного розрахунку пені:

  • розрахунок заборгованості зі сплати аліментів, що видається виконавцем, який виконує рішення суду про стягнення аліментів;
  • документи на підтвердження дат та сум погашень боргу по аліментам (затверджена форма вказаного розрахунку не передбачає зазначення конкретних дат): інформація про дати зарахування коштів від виконавця або виписка по банківському рахунку стягувача аліментів;
  • постанови виконавця про накладення на боржника штрафів, відповідно до ч. 14 ст. 71 Закону України «Про виконавче провадження».

Відтак, калькулятор пені по аліментам може стати у нагоді як стягувачам аліментів, так і колегам, які можуть безкоштовно його використовувати під час підготовки відповідних позовів.

Сподіваємось, платформа EasyDocs стане корисною не лише клієнтам, але і нашим колегам.

Автор статті: Бєрьозка Юрій Володимирович

  • 8232

    Переглядів

  • 2

    Коментарі

  • 8232

    Переглядів

  • 2

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    как подать на необоснованое привлечении к админнаказанию работников ДПС.

    02.03.2021 14:57

    Вітаю, Андрію! Конструктор документів працює з конкретними типовими випадками. Якщо Вам потрібна допомога, пишіть мені за моїми контактами у особистому кабінеті.

    02.03.2021 22:29

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні аналітичні статті

    Дивитись усі статті
    Дивитись усі статті
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст