Головна Сервіси для юристів ... Закони Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів Стаття 13. Особливості страхування цивільно-правової відповідальності окремих категорій громадян України Стаття 13. Особливості страхування цивільно-правов...

Стаття 13. Особливості страхування цивільно-правової відповідальності окремих категорій громадян України

Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (ЗМІСТ) Інші закони
 • 2864

  Переглядів

 • 2864

  Переглядів

 • Додати в обране

  13.1. Учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності та особи з інвалідністю внаслідок війни, що визначені законом, особи з інвалідністю I групи, які особисто керують належними їм транспортними засобами, а також особи, що керують транспортним засобом, належним особі з інвалідністю I групи, у її присутності, звільняються від обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності на території України. Відшкодування збитків від дорожньо-транспортної пригоди, винуватцями якої є зазначені особи, проводить МТСБУ у порядку, визначеному цим Законом.

  {Пункт 13.1 статті 13 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2443-VIII від 22.05.2018 }

  {Офіційне тлумачення положень пункту 13.1 статті 13 див. в Рішенні Конституційного Суду № 7-рп/2014 від 23.12.2014 }

  13.2. Розмір страхового платежу за одним внутрішнім договором страхування зменшується на 50 відсотків, за умови, що страхувальником є громадянин України - учасник війни, особа з інвалідністю II групи, особа, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесена до I або II категорії, пенсіонер, а забезпечений транспортний засіб має робочий об'єм двигуна до 2500 сантиметрів кубічних включно та належить цьому громадянину на праві власності. Зазначена пільга надається за умови особистого керування таким транспортним засобом особою, яка належить до визначених у цьому пункті категорій громадян України, без мети надання платних послуг з перевезення пасажирів або вантажу.

  {Пункт 13.2 статті 13 в редакції Закону № 3045-VI від 17.02.2011 ; із змінами, внесеними згідно із Законами № 5090-VI від 05.07.2012 , № 2443-VIII від 22.05.2018 }

  {Стаття 13 в редакції Закону № 2902-IV від 22.09.2005 }

  Попередня

  18/66

  Наступна
  Додати в обране
  КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

  Аналізуйте судовий акт: Суд стягнув компенсацію за смерть годувальника і шкоду з МТСБУ, оскільки цивільно-правова відповідальність водія (учасника бойових дій) не була застрахована. (ВС КЦС, справа № 686/1866/22 від 31.05.2023 р.)
   Водій автомобілю, будучи учасником бойових дій, не застрахував свою цивільно-правову відповідальність. На жаль, сталася ДТП, внаслідок якої він допустив наїзд на пішохода, яка переходила дорогу по переходу. Жінка, яка мала трьох дітей, двоє із яких були на її утриманні, померла від травм. 

  Батько наймолодшого (неповнолітнього), і донька, що була повнолітньою, але ще продовжувала навчатися подали позов до водія та до Моторного (транспортного) страхового бюро України (далі - МТСБУ) просили стягнути з водія відшкодування майнової та моральної шкоди, завданої у зв`язку із смертю матері, а також, стягнути з МТСБУ відшкодування моральної шкоди, завданої смертю матері та компенсації разовим платежем на відшкодування майнової шкоди, завданої у зв`язку зі смертю годувальника.

  Суд першої інстанції частково задовольнив їх вимоги, зменшивши дещо суму відшкодувань - але фактично залишивши їх по суті. Апеляційний суд, нагадав про нормативно встановлений ліміт стягнення з МТСБУ у 200 тис грн. з одного потерпілого - і ще зменшив суми компенсацій та відшкодування. МТСБУ подало касаційну скаргу, вимагаючи взагалі відмовити у задоволенні позову. Однак, ВС КЦС зазначив:

  Відносини у сфері обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів регулюються Законом України «Про обов`язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» (далі - Закон№ 1961-IV), який спрямований на забезпечення відшкодування шкоди, заподіяної життю, здоров`ю та майну потерпілих при експлуатації наземних транспортних засобів на території України. Читати повністю

  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст