Головна Сервіси для юристів ... Закони Митний кодекс України Стаття 471. Недекларування товарів, що переміщуються через митний кордон України громадянами Стаття 471. Недекларування товарів, що переміщують...

Стаття 471. Недекларування товарів, що переміщуються через митний кордон України громадянами

Митний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 19354

    Переглядів

  • 19354

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Недекларування валютних цінностей, що переміщуються громадянами через митний кордон України, в сумі, що перевищує дозволену законодавством України для їх переміщення без письмового декларування, -

    тягне за собою накладення штрафу в розмірі 20 відсотків суми, що перевищує дозволену законодавством України для переміщення валютних цінностей без письмового декларування, згідно з офіційним курсом Національного банку України на день вчинення порушення митних правил.

    2. Недекларування товарів (крім зазначених у частинах першій та/або третій цієї статті), що переміщуються через митний кордон України громадянами, -

    тягне за собою накладення штрафу в розмірі 30 відсотків вартості цих товарів.

    3. Недекларування товарів (крім валютних цінностей), що підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та які переміщуються громадянами, -

    тягне за собою накладення штрафу у розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією таких товарів або без такої.

    Примітка. Недекларуванням у цій статті вважається незаявлення громадянином за встановленою формою точних та достовірних відомостей, перелік яких визначений цим Кодексом, про товари, які переміщуються (пересилаються) таким громадянином через митний кордон України (у тому числі при проходженні (проїзді) ним каналом, позначеним символами зеленого кольору ("зелений коридор")".

    {Стаття 471 в редакції Закону № 2058-IX від 16.02.2022 }

    Попередня

    574/700

    Наступна
    Додати в обране
    КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

    Аналізуйте судовий акт: Якщо працівником митного органу не надалась можливість заповнити письмову декларацію, є підстави для висновку, що відбулось усне декларування товарів (Постанова Волинського апеляційного суду від 26.12.2019р  по справі №163/2175/19)

    Дана справа відноситься до категорії порушення митних правил при переміщенні товарів із-за кордону на територію України.
    Наш Клієнт порушив порядок проходження митного контролю в зоні спрощеного митного контролю, переміщуючи понад неоподатковану норму зарядних пристроїв загальною вартістю 418 172, 81 гривень, чим вчинив правопорушення, передбачене ст.471 МК України.
    Представник митниці заявив, що вважає винуватість нашого Клієнта у вчиненні обох порушень митних правил та просив також накласти стягнення в межах санкції ст.472 МК України.
    Адвокатом було встановлено з досліджених доказів, що під час митного контролю наш Клієнт заявив про переміщувані товари і пред’явив їх до митного контролю, що дає підстави для виcновку про усне декларування. Письмова митна декларація Клієнту для заповнення не надавалась.
    Відтак системний аналіз ст.ст.257, 366, 472 МК України приводить до висновку, що за умови усного декларування переміщуваних товарів при проходженні митного контролю на «зеленому коридорі» і ненаданні можливості чи відсутності вимоги зі сторони працівника митного органу заповнити письмову декларацію немає підстав для кваліфікації дій особи додатково за ст. 472 МК України, оскільки відсутні підстави для висновку як щодо факту недекларування товарів, так і щодо заявлення неточних чи недостовірних відомостей про них.

    Аналізуйте судовий акт: Дипломати – контрабандисти або перекваліфікація зі ст. 483 МК –«переміщення товарів з приховуванням від МК» на ст. 471 МК –«порушення порядку проходження МК в зонах (коридорах) спрощеного МК» (АС Закарпатської області, № 308/6713/16-п)

    Справа про дипломатів Оксани та Сергія Ліщишиних, які під виглядом дипломатичної пошти перевозили через кордон на автомобілі з дипномерами цигарки. Цікавіть нас в першу чергу перекваліфікацією судом апеляційної інстанції адміністративного правопорушення зі статті 483 МК України, санкція якої передбачає 100% штраф вартості контрабандного товару та конфіскацію цього товару і транспортного засобу ( як вирішив суд першої інстанції) на ст. 483 МК України, санкція якої передбачає всього  лише штраф до сто неоподатковуваних мінімумів без конфіскації. На думку суду апеляційної інстанції правопорушник – дипломат випадково помилився із незадекларованими речами пішов по «зеленому» коридору, а повинен був піти по червоному, а не свідомо намагався перевести через кордон чималу партію цигарок прикриваючись дипломатичним імунітетом.  

    ГАНЬБА! Але постанова суду апеляційної інстанції оскарженню не підлягає. 

    Читайте статтю:  Пригоди "дипломатів-контрабандистів": як виправдати себе і відсудити 900 тисяч у держави

    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати