Главная Сервисы для юристов ... Законы Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Стаття 9. Припинення повноважень та звільнення з посади Уповноваженого Стаття 9. Припинення повноважень та звільнення з п...

Стаття 9. Припинення повноважень та звільнення з посади Уповноваженого

Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие законы
  • 1605

    Просмотров

  • 1605

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    Повноваження Уповноваженого припиняються у разі:

    1) відмови його від подальшого виконання обов'язків шляхом подання заяви про складення своїх повноважень;

    2) набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо нього;

    3) набрання законної сили рішенням суду про визнання особи, яка обіймає посаду Уповноваженого, безвісно відсутньою або про оголошення її померлою;

    4) складення присяги новообраним Уповноваженим;

    5) смерті особи, яка обіймає посаду Уповноваженого;

    6) набрання законної сили рішенням суду про визнання активів Уповноваженого або активів, набутих за його дорученням іншими особами або в інших передбачених статтею 290 Цивільного процесуального кодексу України випадках, необґрунтованими та їх стягнення в дохід держави.

    {Частину першу статті 9 доповнено пунктом 6 згідно із Законом № 263-IX від 31.10.2019 }

    Верховна Рада України приймає рішення про звільнення з посади Уповноваженого до закінчення строку, на який його було обрано, у разі:

    1) порушення присяги;

    2) порушення вимог щодо несумісності діяльності;

    3) припинення громадянства України;

    4) неспроможності протягом більше чотирьох місяців підряд виконувати обов'язки через незадовільний стан здоров'я чи втрату працездатності;

    5) порушення вимог Закону України "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)" у частині подання, дотримання строків подання декларації про контакти.

    {Частину другу статті 9 доповнено пунктом 5 згідно із Законом № 1780-IX від 23.09.2021 }

    Висновок щодо наявності підстави для звільнення з посади Уповноваженого повинна дати тимчасова спеціальна комісія Верховної Ради України.

    Верховна Рада України за наявності зазначених у цій статті підстав розглядає питання і приймає відповідну постанову про звільнення з посади Уповноваженого за поданням Голови Верховної Ради України або не менш як однієї четвертої народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради України.

    Уповноважений вважається звільненим з посади, якщо за це проголосувала більшість народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради України.

    Припинення повноважень та звільнення з посади Уповноваженого оформляються відповідною постановою Верховної Ради України.

    Предыдущая

    5/19

    Следующая
    Добавить в избраное
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст