Головна Сервіси для юристів ... Закони Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Стаття 9. Припинення повноважень та звільнення з посади Уповноваженого Стаття 9. Припинення повноважень та звільнення з п...

Стаття 9. Припинення повноважень та звільнення з посади Уповноваженого

Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (ЗМІСТ) Інші закони
 • 1806

  Переглядів

 • 1806

  Переглядів

 • Додати в обране

  Повноваження Уповноваженого припиняються у разі:

  1) відмови його від подальшого виконання обов'язків шляхом подання заяви про складення своїх повноважень;

  2) набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо нього;

  3) набрання законної сили рішенням суду про визнання особи, яка обіймає посаду Уповноваженого, безвісно відсутньою або про оголошення її померлою;

  4) складення присяги новообраним Уповноваженим;

  5) смерті особи, яка обіймає посаду Уповноваженого;

  6) набрання законної сили рішенням суду про визнання активів Уповноваженого або активів, набутих за його дорученням іншими особами або в інших передбачених статтею 290 Цивільного процесуального кодексу України випадках, необґрунтованими та їх стягнення в дохід держави.

  {Частину першу статті 9 доповнено пунктом 6 згідно із Законом № 263-IX від 31.10.2019 }

  Верховна Рада України приймає рішення про звільнення з посади Уповноваженого до закінчення строку, на який його було обрано, у разі:

  1) порушення присяги;

  2) порушення вимог щодо несумісності діяльності;

  3) припинення громадянства України;

  4) неспроможності протягом більше чотирьох місяців підряд виконувати обов'язки через незадовільний стан здоров'я чи втрату працездатності;

  5) порушення вимог Закону України "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)" у частині подання, дотримання строків подання декларації про контакти.

  {Частину другу статті 9 доповнено пунктом 5 згідно із Законом № 1780-IX від 23.09.2021 }

  Висновок щодо наявності підстави для звільнення з посади Уповноваженого повинна дати тимчасова спеціальна комісія Верховної Ради України.

  Верховна Рада України за наявності зазначених у цій статті підстав розглядає питання і приймає відповідну постанову про звільнення з посади Уповноваженого за поданням Голови Верховної Ради України або не менш як однієї четвертої народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради України.

  Уповноважений вважається звільненим з посади, якщо за це проголосувала більшість народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради України.

  Припинення повноважень та звільнення з посади Уповноваженого оформляються відповідною постановою Верховної Ради України.

  Попередня

  5/19

  Наступна
  Додати в обране
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст