Головна Сервіси для юристів ... Закони Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Стаття 20. Загальні гарантії діяльності Уповноваженого Стаття 20. Загальні гарантії діяльності Уповноваже...

Стаття 20. Загальні гарантії діяльності Уповноваженого

Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (ЗМІСТ) Інші закони
 • 1251

  Переглядів

 • 1251

  Переглядів

 • Додати в обране

  Втручання органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та їх посадових і службових осіб у діяльність Уповноваженого забороняється.

  Уповноважений не зобов'язаний давати пояснення по суті справ, які закінчені або перебувають у його провадженні.

  Уповноважений користується правом недоторканності на весь час своїх повноважень. Він не може бути без згоди Верховної Ради України притягнутий до кримінальної відповідальності або підданий заходам адміністративного стягнення, що накладаються в судовому порядку, затриманий, заарештований, підданий обшуку, а також особистому огляду. Повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення може бути здійснено Уповноваженому лише Генеральним прокурором. За порушення законодавства щодо гарантій діяльності Уповноваженого, його представників та працівників секретаріату винні особи притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

  {Частина третя статті 20 із змінами, внесеними згідно із Законами № 4652-VI від 13.04.2012 , № 1798-VIII від 21.12.2016 }

  Після закінчення строку повноважень, на який особу було обрано на посаду Уповноваженого, їй надається робота (посада), на якій вона працювала до призначення і яка зберігається за нею на час виконання нею обов'язків Уповноваженого, а в разі неможливості надання цієї роботи (посади) - інша рівноцінна робота (посада) на тому ж або, за її згодою, іншому підприємстві, в установі, організації.

  Уповноважений і його представники, які працюють на постійній основі, підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

  {Частина п’ята статті 20 в редакції Закону № 77-VIII від 28.12.2014 }

  Попередня

  17/19

  Наступна
  Додати в обране
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст