Головна Сервіси для юристів ... Закони Про регулювання містобудівної діяльності Стаття 27. Будівельний паспорт забудови земельної ділянки Стаття 27. Будівельний паспорт забудови земельної ...

Стаття 27. Будівельний паспорт забудови земельної ділянки

Про регулювання містобудівної діяльності (ЗМІСТ) Інші закони
  • 1602

    Переглядів

  • 1602

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Забудова присадибних, дачних і садових земельних ділянок може здійснюватися на підставі будівельного паспорта забудови земельної ділянки (далі - будівельний паспорт).

    Будівельний паспорт визначає комплекс містобудівних та архітектурних вимог до розміщення і будівництва індивідуального (садибного) житлового будинку, садового, дачного будинку не вище двох поверхів (без урахування мансардного поверху) з площею до 500 квадратних метрів, господарських будівель і споруд, гаражів, елементів благоустрою та озеленення земельної ділянки.

    {Абзац другий частини першої статті 27 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2628-VIII від 23.11.2018 }

    Будівельний паспорт складається з текстових та графічних матеріалів.

    За наявності плану зонування території розроблення будівельного паспорта здійснюється на його підставі.

    2. Проектування на підставі будівельного паспорта здійснюється без отримання містобудівних умов та обмежень. Для об’єктів, зазначених у частині першій цієї статті, розроблення проекту будівництва здійснюється виключно за бажанням замовника.

    3. Надання будівельного паспорта здійснюється уповноваженим органом містобудування та архітектури на безоплатній основі протягом десяти робочих днів з дня надходження відповідної заяви та пакета документів, перелік яких визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.

    4. Порядок видачі будівельного паспорта визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.

    {Частина четверта статті 27 із змінами, внесеними згідно із Законом № 199-IX від 17.10.2019 }

    Попередня

    40/60

    Наступна
    Додати в обране
    КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

    Аналізуйте судовий акт: Такий вид санкції або відповідальності суб'єктів містобудівної діяльності як скасування будівельного паспорта чинним законодавством не передбачено (ВС КАС справа № 823/994/18 від 19.08.2021 р.)
     Вищенаведену позицію, яку висловив суд першої інстанції, скасовуючи рішення інспектора ДАБІ, фактично підтримав ВС КАС у своєму рішенні - навівши доводи можливості видачі будівельного паспорту навіть на будівництво житлового будинку у межах домоволодіння у випадку розташування на території останнього інших житлових будинків.

    Власник земельної ділянки вирішив провести реконструкцію літньої кухні з добудовою під житловий будинок. Фактично він вирішив добудувати  ще один житловий будинок на ній. Для цього звернувся до міської ради - щоб отримати будівельний паспорт. Департамент архітектури та містобудування міської ради (надалі - «Департамент») видав йому будівельний паспорт на цю реконструкцію.

    Згодом, інспектором ДАБІ було проведено перевірку і виявлено - нібито - порушення - будівництво на одній земельній ділянці іншого будинку з вже існуючим житловим будинком. За результатами перевірки інспектор прийняла рішення скасувати дію будівельного паспорта.

    Департамент звернувся до суду з позовом до інспектора ДАБІ про скасування її рішення, у якому  просив скасувати таке. Читати повністю

    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст