Історія справи
Ухвала КАС ВП від 01.02.2018 року у справі №826/2163/16

ВЕРХОВНИЙ СУДУХВАЛА28.02.2018 Київ К/9901/10804/18 826/2163/16Верховний Суд у складі судді Касаційного адміністративного суду Шипуліної Т.М. розглянув матеріали заяви Державної податкової інспекції у Дарницькому районі Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 07.11.2017 у справі №826/2163/16 за позовом ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Дарницькому районі Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві про скасування податкового повідомлення-рішення,ВСТАНОВИВ:Державна податкова інспекція у Дарницькому районі Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві звернулася до Верховного Суду України про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 07.11.2017 у справі №826/2163/16 за позовом ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Дарницькому районі Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві про скасування податкового повідомлення-рішення з підстав, передбачених пунктом 1 частини 1 статті
237 Кодексу адміністративного судочинства України.Ухвалою Верховного Суду від 01.02.2018 заяву Державної податкової інспекції у Дарницькому районі Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 07.11.2017 у справі №826/2163/16 за позовом ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Дарницькому районі Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві про скасування податкового повідомлення-рішення залишено без руху у зв'язку з невідповідністю вимогам статті 239 та
239-1 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме до заяви не додано документ про сплату судового збору та належним чином завірений документ про повноваження представника.Заявнику надано строк для усунення недоліків заяви до 14.02.2018. Зазначена ухвала отримана заявником 05.02.2018, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.На виконання вимог ухвали від 01.02.2018 заявником подано до Верховного Суду заяву від 14.02.2018про продовження строку на усунення недоліків щодо сплати судового збору.В обґрунтування вказаної заяви відповідач посилається на те, що здійснення видатків податкового органу за всіма видами платежів зупинено.
У підтвердження наведених обставин заявником надано копію листа Управління Державної казначейської служби України у Дарницькому районі міста Києва від12.02.2018.Відповідно до рішення Європейського суду з прав людини від 19.06.2001 справ "Креуз проти Польщі" "право на суд" не є абсолютним, воно може обмежуватися державою різноманітними засобами, в тому числі фінансовими.Статтею
129 Конституції України однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.Відповідно до частини 2 статті
239-1 Кодексу адміністративного судочинства України до заяви додається документ про сплату судового збору. За подання і розгляд заяви з підстав, встановлених частини 2 статті
239-1 Кодексу адміністративного судочинства України, судовий збір не сплачується.Згідно з положеннями Закону України "
Про судовий збір" органам фіскальної служби не надано пільг щодо сплати судового збору.
Органи доходів і зборів є державними органами, що здійснюють адміністрування податків, зборів, платежів, тобто суб'єктами, що реалізують свою владну компетенцію.Фінансування витрат на оплату судового збору для державних органів із державного бюджету передбачено за кодом економічної класифікації 2800 "Інші поточні платежі", розмір яких щорічно затверджується відповідним кошторисом.Органи доходів і зборів як особа, що утримується за рахунок Державного бюджету України, має право в межах бюджетних асигнувань здійснити розподіл коштів, якими можна було б забезпечити сплату судового збору.Податковим органом не надано доказів вчинення дій, спрямованих на отримання достатнього для сплати судового збору фінансування з Державного бюджету України у справі №826/2163/16, зокрема доказів щодо безпосереднього звернення до органу казначейства з обґрунтуванням необхідності виділення коштів з метою перегляду ухвали Вищого адміністративного суду України від 07.11.2017 у цій справі.До того ж, заявником не зазначено в який строк недоліки заяви можуть бути усунуті.
З огляду на викладене, суд не вбачає підстав для задоволення заяви про продовження строку для усунення недоліків заяви щодо надання документу про сплату судового збору.Крім того, на момент постановлення даної ухвали вимоги ухвали Верховного Суду від 01.02.2018 про залишення заяви без руху в частині надання належним чином завіреного документу на підтвердження повноважень представника також не виконано.Згідно з пунктом 1 частини 4 статті
239-2 Кодексу адміністративного судочинства України заява повертається заявнику, якщо заяву подано без додержання вимог пунктом 1 частини 4 статті
239-2 Кодексу адміністративного судочинства України і заявник не усунув її недоліки протягом установленого строку.Враховуючи викладене, керуючись підпунктом 1 пункту 1 Перехідних положень
Кодексу адміністративного судочинства України, -УХВАЛИВ:
1. Відмовити Державній податковій інспекції у Дарницькому районі Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві в задоволенні заяви про продовження строку для усунення недоліків заяви про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 07.11.2017 у справі №826/2163/16.2. Заяву Державної податкової інспекції у Дарницькому районі Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 07.11.2017 у справі №826/2163/16 за позовом ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Дарницькому районі Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві про скасування податкового повідомлення-рішення - повернути.Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.судді Суддя Т.М.Шипуліна