Головна Сервіси для юристів ... Закони Про судоустрій і статус суддів Стаття 107. Звернення з дисциплінарною скаргою щодо судді Стаття 107. Звернення з дисциплінарною скаргою щод...

Стаття 107. Звернення з дисциплінарною скаргою щодо судді

Про судоустрій і статус суддів (ЗМІСТ) Інші закони
  • 2190

    Переглядів

  • 2190

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Право на звернення із скаргою щодо дисциплінарного проступку судді, з повідомленням про вчинення дисциплінарного проступку суддею (дисциплінарною скаргою) має будь-яка особа. Громадяни здійснюють зазначене право особисто або через адвоката, юридичні особи - через адвоката, органи державної влади та органи місцевого самоврядування - через своїх керівників або представників.

    Адвокат зобов’язаний перевірити факти, що можуть тягнути за собою дисциплінарну відповідальність судді, до подання відповідної дисциплінарної скарги.

    {Частина перша статті 107 в редакції Законів № 193-IX від 16.10.2019 , № 1629-IX від 13.07.2021 }

    2. Дисциплінарна скарга подається у письмовій формі та повинна містити такі відомості:

    1) прізвище, ім’я, по батькові (найменування) скаржника, його місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв’язку;

    2) прізвище, ім’я, по батькові та посада судді (суддів), щодо якого (яких) подано скаргу;

    3) конкретні відомості про наявність у поведінці судді ознак дисциплінарного проступку, який відповідно до частини першої статті 106 цього Закону може бути підставою для дисциплінарної відповідальності судді;

    4) посилання на фактичні дані (свідчення, докази), що підтверджують зазначені скаржником відомості.

    Дисциплінарна скарга підписується скаржником із зазначенням дати її підписання.

    3. Вища рада правосуддя затверджує та розміщує на офіційному веб-порталі судової влади зразок дисциплінарної скарги.

    4. Не допускається зловживання правом звернення до органу, уповноваженого здійснювати дисциплінарне провадження, у тому числі ініціювання питання відповідальності судді без достатніх підстав, використання такого права, як засобу тиску на суддю у зв’язку зі здійсненням ним правосуддя.

    5. За подання адвокатом завідомо безпідставної дисциплінарної скарги такий адвокат може бути притягнений до дисциплінарної відповідальності згідно із законом.

    6. Дисциплінарну справу щодо судді не може бути порушено за скаргою, що не містить відомостей про наявність ознак дисциплінарного проступку судді, а також за анонімними заявами та повідомленнями.

    7. У разі наявності обставин, що спричиняють виникнення сумнівів у існуванні або достовірності підпису особи, яка подала дисциплінарну скаргу, відповідний орган Вищої ради правосуддя має право запросити таку особу для підтвердження скарги.

    {Частину восьму статті 107 виключено на підставі Закону № 193-IX від 16.10.2019 }

    Попередня

    273/333

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати