Історія справи
Ухвала КАС ВП від 26.11.2019 року у справі №320/1794/19

УХВАЛА21 листопада 2019 рокуКиївсправа № 320/1794/19адміністративне провадження № К/9901/31106/19Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:судді-доповідача - Юрченко В. П.,суддів: Васильєвої І. А., Пасічник С. С.,розглянувши матеріали касаційної скарги Головного управління ДФС у Київській області на рішення Київського окружного адміністративного суду від 22.05.2019 та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 15.10.2019 у справі № 320/1794/19 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "МВМ12" до Головне управління ДФС у Київській області про визнання протиправним та скасування рішення,
УСТАНОВИЛ:Товариство з обмеженою відповідальністю "МВМ12" звернулось до суду з позовом до Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправним та скасування рішення відповідача від 04.12.2018 №77/5405/38379156 про анулювання свідоцтва платника єдиного податку та зобов'язання відповідача поновити реєстрацію позивача, як платника єдиного податку третьої групи з 01.10.2018 та включити його до реєстру платників єдиного податку.Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 22.04.2019, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 15.10.2019 у справі № 320/1794/18 позов задоволено повністю.Вважаючи, що рішення судів першої та апеляційної інстанцій прийняті з порушенням норм матеріального та процесуального права, скаржник звернувся до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду з даною касаційною скаргою.При вирішенні питання про відкриття касаційного провадження за зазначеною касаційною скаргою Суд виходить з такого.
Статтею
129 Конституції України визначено, що однією із основних засад судочинства є забезпечення права на апеляційний перегляд справи та у визначених законом випадках - на касаційне оскарження судового рішення.Згідно з частиною 1 статті
13 Кодексу адміністративного судочинства України учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право на апеляційний перегляд справи та у визначених законом випадках - на касаційне оскарження судового рішення.Відповідно до частини 1 статті
328 Кодексу адміністративного судочинства України учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право оскаржити в касаційному порядку рішення суду першої інстанції після апеляційного перегляду справи, а також постанову суду апеляційної інстанції повністю або частково у випадках, визначених частини 1 статті
328 Кодексу адміністративного судочинства України.Аналіз наведеного законодавства дозволяє дійти висновку про те, що особи, які беруть участь у справі, у разі, якщо не погоджуються із ухваленими судовими рішеннями після їх перегляду в апеляційному порядку, можуть скористатися правом їх оскарження у касаційному порядку лише у визначених законом випадках.Відповідно до частини 3 статті
3 Кодексу адміністративного судочинства України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Відповідно до пункту 2 частини 5 статті
328 Кодексу адміністративного судочинства України не підлягають касаційному оскарженню судові рішення у справах незначної складності, крім випадків, якщо:а) касаційна скарга стосується питання права, яке має фундаментальне значення для формування єдиної правозастосовчої практики;б) особа, яка подає касаційну скаргу, відповідно до пункту 2 частини 5 статті
328 Кодексу адміністративного судочинства України позбавлена можливості спростувати обставини, встановлені оскарженим судовим рішенням, при розгляді іншої справи;в) справа становить значний суспільний інтерес або має виняткове значення для учасника справи, який подає касаційну скаргу;г) суд першої інстанції відніс справу до категорії справ незначної складності помилково.
Суд першої інстанцій, згідно його рішення від 22.04.2019, відніс справу до категорії незначної складності, розглянувши позов Товариства з обмеженою відповідальністю "МВМ12" у порядку спрощеного позовного провадження. Випадків, які б виключали можливість застосування положень пункту 2 частини 5 статті
328 Кодексу адміністративного судочинства України не вбачається.Отже, постанова Шостого апеляційного адміністративного суду від 15.10.2019, ухвалена за результатами апеляційного перегляду рішення Київського окружного адміністративного суду від 22.04.2019 у справі № 320/1794/19, прийнятого в порядку спрощеного провадження, не підлягає касаційному оскарженню.Згідно з пунктом 1 частини 1 статті
333 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції відмовляє у відкритті касаційного оскарження у справі, якщо касаційну скаргу подано на судове рішення, що не підлягає касаційному оскарженню.Враховуючи зазначене, у відкритті касаційного провадження слід відмовити.Керуючись статтею
333 Кодексу адміністративного судочинства України,
УХВАЛИВ:Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Головного управління ДФС у Київській області на рішення Київського окружного адміністративного суду від 22.04.2019 та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 15.10.2019 у справі № 320/1794/19.Копію ухвали про відмову у відкритті касаційного провадження разом з касаційною скаргою та доданими до скарги матеріалами направити скаржнику, а копію касаційної скарги залишити в суді касаційної інстанції.Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню не підлягає.........................................В. П. Юрченко
І. А. ВасильєваС. С. ПасічникСудді Верховного Суду