Главная Сервисы для юристов ... База решений “Протокол” Ухвала КАС ВП від 24.02.2019 року у справі №760/2626/17 Ухвала КАС ВП від 24.02.2019 року у справі №760/26...
print
Друк
search Пошук

КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ":

Історія справи

Ухвала КАС ВП від 24.02.2019 року у справі №760/2626/17



УХВАЛА

22 лютого 2019 року

Київ

справа №760/2626/17

адміністративне провадження №К/9901/4545/19

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:

судді-доповідача - Гімона М.М.,

суддів: Стародуба О.П., Мороз Л.Л.,

перевіривши касаційну скаргу Міністерства оборони України на рішення Солом'янського районного суду м. Києва від 13.09.2018 та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 17.12.2018 у справі № 760/2626/17 за позовом ОСОБА_2 до Міністерства оборони України, Черкаського обласного військового комісаріату, Адміністрації Державної прикордонної служби України про визнання дій протиправними та покладання обов'язку вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

15.02.2019 нарочно до Верховного Суду надійшла касаційна скарга Міністерства оборони України на рішення суду першої та апеляційної інстанції у справі щодо оскарження дій суб'єкта владних повноважень щодо призначення одноразової грошової допомоги.

З матеріалів касаційної скарги вбачається, що оскаржувана постанова апеляційного суду прийнята за результатами апеляційного перегляду рішення суду першої інстанції ухваленого в порядку скороченого провадження.

Відповідно до частини 9 та 10 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції чинній на день прийняття рішення щодо розгляду справи в порядку скороченого провадження; далі - КАС України) постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною. У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, судове рішення апеляційної інстанції по такій справі є остаточним і оскарженню не підлягає.

Крім цього, згідно із пунктом 3 частини 6 статті 12 КАС України (у редакції чинній на день ухвалення оскаржуваного рішення та подання касаційної скарги) для цілей пунктом 3 частини 6 статті 12 КАС України справами незначної складності є справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

З огляду на наведене, колегія суддів вважає, що вищезгадану касаційну скаргу подано на судові рішення у справі незначної складності.

Відповідно до пункту 2 частини 5 статті 328 КАС України, судові рішення у справах незначної складності не підлягають касаційному оскарженню, крім випадків, якщо: а) касаційна скарга стосується питання права, яке має фундаментальне значення для формування єдиної правозастосовчої практики; б) особа, яка подає касаційну скаргу, відповідно до пункту 2 частини 5 статті 328 КАС України позбавлена можливості спростувати обставини, встановлені оскарженим судовим рішенням, при розгляді іншої справи; в) справа становить значний суспільний інтерес або має виняткове значення для учасника справи, який подає касаційну скаргу; г) суд першої інстанції відніс справу до категорії справ незначної складності помилково.

Обґрунтовані посилання на існування обставин передбачених підпунктами "а"-" г" пункту 2 частини 5 статті 328 КАС України у касаційній скарзі відсутні.

Тому, виходячи з положень КАС України чинних, як на день прийняття рішення про розгляд справи в порядку скороченого провадження так і на день ухвалення оскаржуваних судових рішень, колегія суддів вважає, що рішення суду першої та апеляційної інстанції у цій справі не підлягають касаційному оскарженню.

Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 333 КАС України, суд касаційної інстанції відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційну скаргу подано на судове рішення, що не підлягає касаційному оскарженню.

З огляду на наведене, колегія суддів вважає, що у відкритті касаційного провадження за поданою касаційною скаргою слід відмовити.

На підставі вищенаведеного та керуючись статтями 12, 328, 333, 359 КАС України,

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Міністерства оборони України на рішення Солом'янського районного суду м. Києва від 13.09.2018 та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 17.12.2018 у справі № 760/2626/17.

Копію ухвали разом з касаційною скаргою та доданими до неї матеріалами направити заявникові.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.........................................

М.М. Гімон

О.П. Стародуб

Л.Л. Мороз,

Судді Верховного Суду
logo

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст

Приймаємо до оплати