Главная Сервисы для юристов ... База решений “Протокол” Ухвала КАС ВП від 02.02.2020 року у справі №320/2935/19 Ухвала КАС ВП від 02.02.2020 року у справі №320/29...
print
Друк
search Пошук

КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ":

Історія справи

Ухвала КАС ВП від 02.02.2020 року у справі №320/2935/19



УХВАЛА

30 січня 2020 року

Київ

справа №320/2935/19

адміністративне провадження №К/9901/2519/20

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:

судді-доповідача - Гончарової І. А.,

суддів: Олендера І. Я., Ханової Р. Ф.,

перевіривши матеріали касаційної скарги Головного управління ДФС у м. Києві на рішення Київського окружного адміністративного суду від 03.09.2019 та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 17.12.2019 у справі №320/2935/19 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Фора" до Головного управління ДФС у м. Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,

УСТАНОВИЛ:

20.01.2020 до Верховного Суду надійшла касаційна скарга Головного управління ДФС у м. Києві на рішення Київського окружного адміністративного суду від 03.09.2019 та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 17.12.2019.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Фора" (далі - ТОВ "Фора", позивач) звернулося до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління ДФС у м. Києві (далі - ГУ ДФС у м. Києві), яким просив визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 18.02.2019 №0007021409.

Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 03.09.2019, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 17.12.2019, адміністративний позов задоволено повністю.

Судами попередніх інстанцій встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Фора" є юридичною особою, згідно з витягу ЄДРПОУ від
10.06.2019 основним видом діяльності товариства є роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями тютюновими виробами.

Головним управлінням ДФС у м. Києві проведено фактичну перевірку ТОВ "Фора", за результатами якої складено акт фактичної перевірки від 31.01.2019 №0164/26/15/14/32294897. В акті перевірки вказано, що при проведенні фактичної перевірки, посадовими особами податкового органу встановлено факт роздрібної торгівлі алкогольними напоями в час доби, реалізація яких обмежена шляхом заборони їх реалізації з 23:00 до 10:00 годин відповідно до вимог п. 1 рішення Київської міської ради VI сесії VIII скликання від 27.09.2018 № 1529/5593 "Про встановлення обмеження продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових в м. Києві", а саме, 24.10.2018 о 08 год. 23 хв. здійснено продаж горілки "Хлібний Дар" та пива "Арсенал Міцне"

На підставі акту фактичної перевірки, за порушення статті 153 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального", 18.02.2019 ГУ ДФС у м. Києві прийняло податкове повідомлення-рішення № 0007021409, яким до ТОВ "Фора" застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 6800,00 грн.

Вирішуючи спір по суті, суди попередніх інстанцій дійшли висновку, що оскаржуване податкове повідомлення-рішення від 18.02.2019 № 0007021409 є протиправним та підлягає скасуванню.

Головне управління ДФС у м. Києві, не погодившись із судовими рішеннями, звернулося до Верховного Суду з касаційною скаргою, в якій просить скасувати рішення судів попередніх інстанцій у справі №320/2935/19 та ухвалити нове рішення, яким повністю відмовити в задоволенні позовних вимог.

Перевіривши матеріали касаційної скарги, суд дійшов висновку про відмову у відкритті касаційного провадження, виходячи з наступного.

Згідно з частиною 1 статті 13 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції, що діє з 15.12.2017) учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право на апеляційний перегляд справи та у визначених законом випадках - на касаційне оскарження судового рішення.

Відповідно до частини 1 статті 328 Кодексу адміністративного судочинства України учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право оскаржити в касаційному порядку рішення суду першої інстанції після апеляційного перегляду справи, а також постанову суду апеляційної інстанції повністю або частково у випадках, визначених частини 1 статті 328 Кодексу адміністративного судочинства України.

Аналіз наведеного законодавства дозволяє зазначити про те, що особи, які беруть участь у справі, у разі, якщо не погоджуються із ухваленими судовими рішеннями після їх перегляду в апеляційному порядку, можуть скористатися правом їх оскарження у касаційному порядку лише у визначених законом випадках.

Відповідно до частини 3 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Згідно з пунктом 2 частиною 5 статті 328 Кодексу адміністративного судочинства України не підлягають касаційному оскарженню судові рішення у справах незначної складності, крім випадків, якщо:

а) касаційна скарга стосується питання права, яке має фундаментальне значення для формування єдиної правозастосовчої практики;

б) особа, яка подає касаційну скаргу, відповідно до пунктом 2 частиною 5 статті 328 Кодексу адміністративного судочинства України позбавлена можливості спростувати обставини, встановлені оскарженим судовим рішенням, при розгляді іншої справи;

в) справа становить значний суспільний інтерес або має виняткове значення для учасника справи, який подає касаційну скаргу;

г) суд першої інстанції відніс справу до категорії справ незначної складності помилково.

Відповідно до пункту 6 частини 6 статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України для цілей пункту 6 частини 6 статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України справами незначної складності є справи щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно з пунктом 24 частини 1 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб - розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який вираховується станом на 1 січня календарного року, в якому подається відповідна заява або скарга, вчиняється процесуальна дія чи ухвалюється судове рішення.

Станом на 01.01.2019 прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 1921
гривень
(стаття 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" від
07.12.2017 № 2246-VIII).

Отже, справи щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що не перевищує 192100 грн., відносяться до категорії справ незначної складності (за винятком випадків, передбачених пунктом 2 частини 5 статті 328 Кодексу адміністративного судочинства України).

З матеріалів касаційної скарги та оскаржуваних судових рішень вбачається, що предметом позову у справі №320/2935/19 є визнання протиправними та скасування податкового повідомлення - рішення від 18.02.2019 № 0007021409 у розмірі 6
800,00 грн.


За таких обставин, з огляду на положення пункту 6 частини 6 статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України, рішення Київського окружного адміністративного суду від 03.09.2019 та постанова Шостого апеляційного адміністративного суду від 17.12.2019 у справі №320/2935/19 не підлягають касаційному оскарженню.

Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 333 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційну скаргу подано на судове рішення, що не підлягає касаційному оскарженню.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для відмови у відкритті касаційного провадження.

Керуючись статтею 333 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИВ:

У відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Головного управління ДФС у м. Києві на рішення Київського окружного адміністративного суду від
03.09.2019 та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від
17.12.2019 у справі №320/2935/19 відмовити.

Надіслати особі, яка подала касаційну скаргу, копію ухвали про відмову у відкритті касаційного провадження разом з касаційною скаргою та доданими до скарги матеріалами.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання й оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач І. А. Гончарова

Судді І. Я. Олендер

Р. Ф. Ханова
logo