1. З урахуванням матеріального та сімейного стану платника аліментів суд може відстрочити або розстрочити сплату заборгованості за аліментами.
2. За позовом платника аліментів суд може повністю або частково звільнити його від сплати заборгованості за аліментами, якщо вона виникла у зв'язку з його тяжкою хворобою або іншою обставиною, що має істотне значення.
{Частину третю статті 197 виключено на підставі Закону № 1404-VIII від 02.06.2016 }
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.
Аналізуйте судовий акт: Виключення запису про батьківство позивача є підставою для звільнення його від сплати заборгованості за аліментами, яка утворилась за період, коли він був записаний батьком (ВС/КЦС у справі № 477/1165/20 від 21.07.2021)
Обов’язок батьків утримувати своїх дітей визначений статтею 180 Сімейного кодексу України.
Так, згідно вказаної норми батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Таким чином, обов’язок утримання дитини напряму залежить від факту батьківства.
Отже, як випливає зі змісту названої норми у разі, якщо суд визнає, що особа фактично не є батьком дитини, така особа звільняється від сплати аліментів. Читати повністю