Главная Сервисы для юристов ... Законы Сімейний кодекс України Стаття 122. Визначення походження дитини від матері та батька, які перебувають у шлюбі між собою Стаття 122. Визначення походження дитини від матер...

Стаття 122. Визначення походження дитини від матері та батька, які перебувають у шлюбі між собою

Сімейний кодекс України (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие кодексы
  • 5951

    Просмотров

  • 5951

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    1. Дитина, яка зачата і (або) народжена у шлюбі, походить від подружжя.

    Походження дитини від подружжя визначається на підставі Свідоцтва про шлюб та документа закладу охорони здоров'я про народження дружиною дитини.

    2. Дитина, яка народжена до спливу десяти місяців після припинення шлюбу або визнання його недійсним, походить від подружжя.

    {Частина друга статті 122 із змінами, внесеними згідно із Законом № 524-V від 22.12.2006 }

    3. Подружжя, а також жінка та чоловік, шлюб між якими припинено, у разі народження дитини до спливу десяти місяців після припинення їх шлюбу, мають право подати до органу державної реєстрації актів цивільного стану спільну заяву про невизнання чоловіка (колишнього чоловіка) батьком дитини. Така вимога може бути задоволена лише у разі подання іншою особою та матір'ю дитини заяви про визнання батьківства.

    Якщо дитина народилася до спливу десяти місяців від дня припинення шлюбу внаслідок смерті чоловіка, походження дитини від батька може бути визначене за спільною заявою матері та чоловіка, який вважає себе батьком.

    {Частина третя статті 122 в редакції Закону № 524-V від 22.12.2006 }

    Предыдущая

    122/300

    Следующая
    Добавить в избраное
    КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ":

    Аналізуйте судовий акт: ДНК-тест є єдиним науковим методом точного встановлення батьківства стосовно конкретної дитини (ВС/КЦС у справі № 676/1200/20 від 06.04.2021).
     У відповідності до діючого законодавства України, якщо особа, яка записана батьком дитини має сумніви у кровній спорідненості із дитиною, він може звернутись до суду і оспорити даний факт. Однак, лише самих слів в суді не вистачить. ВС вкотре роз’яснив, які докази перш за все має досліджувати суд у даній категорії справ.

    До суду із позовом до колишньої дружини звернувся чоловік та просив суд виключити запис про його батьківство.

    Позивач вважав, що народжений у шлюбі спільний син зовсім і не спільний. Незважаючи на те, що дитина з’явилась під час шлюбу, позивач зазначав, що в цей період мав непостійні відносини з відповідачкою, неодноразово на тривалий час виїжджав за межі України на роботу.

    Також позивач стверджував, що відповідачка в зазначений період мала близькі стосунки з іншим чоловіком, який на його думку і є справжнім батьком дитини. Читати повністю

    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати