Главная Блог ... Новости Державні реєстри включатимемо поступово за необхідністю, залежно від регіонів, - усі бази даних збережено Державні реєстри включатимемо поступово за необхід...

Державні реєстри включатимемо поступово за необхідністю, залежно від регіонів, - усі бази даних збережено

Отключить рекламу
Державні реєстри включатимемо поступово за необхідністю, залежно від регіонів, - усі бази даних збережено - aad91362fb8aae72bafbaf1cf8672700.jpg

В умовах воєнного стану Уряд України дозволив реєструвати шлюби з військовослужбовцями без їхньої присутності. У таких випадках наречений (наречена) подає заяву про державну реєстрацію шлюбу безпосередньому командиру (керівнику), який засвідчує справжність підпису на заяві та забезпечує її передачу до відділу державної реєстрації актів цивільного стану. Така заява одночасно є підтвердженням згоди на шлюб.

Згадайте новину: Продавати і купувати нерухомість поки що не можна - Мінюст обмежив роботу реєстрів

«Безумовно, система, яку ми запропонували, прийняли, – забезпечує законність процедури укладення шлюбу, адже згоду військовослужбовця у будь-якому випадку посвідчує командир відповідного військового підрозділу при поданні вищевказаної заяви. Потім цю заяву буде передано до того чи іншого відділу ДРАЦС, який зареєструє шлюб і видасть свідоцтво про одруження», – розповів Міністр юстиції України Денис Малюська під час єдиного телемарафону UAразом.

За його інформацією, є кілька варіантів реєстрації таких шлюбів:

1) шлюб реєструє відділ ДРАЦС, при цьому військовослужбовець відсутній через участь у війні;

2) акт про укладання шлюбу складають командири військового формування, де перебувають наречені;

3) акт про укладення шлюбу складає керівник закладу охорони здоров’я, у якому перебувають або працюють під час війни наречені.

Акти скріплюються печаткою відповідного органу чи установи (військового формування чи лікарні).

В умовах війни не всі державні установи можуть повноцінно працювати. Через це виникає чимало питань, як в цей час реєструвати факти народження та смерті.

«Єдине правило у таких випадках – необхідно звернутися до місцевого відділу ДРАЦС. Там вже працівники нададуть усі необхідні роз’яснення. Більше того, за всі реєстраційні дії нині ми прибрали плату. Дистанційну реєстрацію народження та смерті, на жаль, зараз неможливо провести, адже не всі реєстри та ІТ-системи працюють. У неспокійних регіонах країни, де тривають воєнні дії, коло доступних реєстраційних дій обмежене», – зазначив Міністр юстиції України.

Згадайте новину: В Україні створили реєстр нотаріусів, які працюють у військовий час

Через це нині також обмежений доступ до реєстру нерухомості, аби уникнути випадків незаконної перереєстрації майна. Як говорить Денис Малюська, можна спробувати укладати нотаріальні угоди щодо купівлі-продажу. Втім, перевірити власника нерухомості у реєстрі нотаріус не зможе. Відповідно, укласти повноцінну угоду купівлі-продажу наразі неможливо.

«Ми очікуємо, що протягом цього тижня доступ до реєстру нерухомого майна буде надано окремим реєстраторам та нотаріусам на території, де не ведуться бойові дії, але з обмеженим функціоналом. Ми свідомо відключили реєстри та будемо включати за необхідністю. Усі вони та всі бази даних збережені», –запевнив очільник Мін’юсту України.

Джерело: Мін’юст

 • 2320

  Просмотров

 • 1

  Коментарии

 • 2320

  Просмотров

 • 1

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  Реестры заблокированы. Являюсь инвалидом 2 группы. При пересечении границы у меня всплыло , что оказывается мне выезд запрещенс 2019 года по причине неуплаты алиментов. Я об этом узнал на границе , и бывшая супруга с сыном ( которой я типа задолжал , тоже была удивлена.Но самое интересное , что проблему оказалось решить невозможно, так как погран служба требует удаление из реестра , а удалить невозможно ни как ни решением суда и ничем , и все разводят руками. Исполнительные службы переживали за моих детей , как Путин за Украину. Мой город в Луганской области находиться в эпицентре боев. Моего жилья нет. И чиновники за это не переживают.

  29.03.2022 11:40

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст