Головна Сервіси для юристів ... Закони Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України Стаття 8. Захист виборчих прав громадян України на тимчасово окупованій території Стаття 8. Захист виборчих прав громадян України на...

Стаття 8. Захист виборчих прав громадян України на тимчасово окупованій території

Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України (ЗМІСТ) Інші закони
 • 740

  Переглядів

 • 740

  Переглядів

 • Додати в обране

  1. Під час проведення виборів Президента України, народних депутатів України, всеукраїнського референдуму голосування громадян України на тимчасово окупованій території не організовується і не проводиться.

  2. Громадянам України, які проживають на тимчасово окупованій території, створюються умови для вільного волевиявлення під час виборів Президента України, народних депутатів України та всеукраїнського референдуму на іншій території України.

  3. Громадяни України, які проживають на тимчасово окупованій території, мають право реалізувати своє право голосу на виборах або референдумі, передбачених частиною другою цієї статті, шляхом зміни місця голосування без зміни виборчої адреси згідно з частиною третьою статті 7 Закону України "Про Державний реєстр виборців".

  {Частина третя статті 8 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2217-IX від 21.04.2022 }

  4. У разі дострокового припинення повноважень народного депутата України, обраного в одномандатному виборчому окрузі, утвореному на тимчасово окупованій території, проміжні вибори народного депутата України в цьому окрузі не проводяться.

  {Частина четверта статті 8 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2217-IX від 21.04.2022 }

  5. На тимчасово окупованій території вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів, будь-які інші вибори і референдуми не проводяться.

  {Частина п'ята статті 8 в редакції Закону № 2138-IX від 15.03.2022 }

  6. Органи ведення Державного реєстру виборців, утворені на тимчасово окупованій території, ведення Державного реєстру виборців не здійснюють. Порядок доступу до записів про виборців, виборча адреса яких відноситься до території, на яку поширюються повноваження цих органів ведення Державного реєстру виборців, а також актуалізації цих записів встановлюються Центральною виборчою комісією.

  {Частина шоста статті 8 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2217-IX від 21.04.2022 }

  Попередня

  32/46

  Наступна
  Додати в обране
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст