Головна Сервіси для юристів ... Закони Про фінансові механізми стимулювання експортної діяльності Стаття 6. Види та умови діяльності Експортно-кредитного агентства Стаття 6. Види та умови діяльності Експортно-креди...

Стаття 6. Види та умови діяльності Експортно-кредитного агентства

Про фінансові механізми стимулювання експортної діяльності (ЗМІСТ) Інші закони
 • 238

  Переглядів

 • 238

  Переглядів

 • Додати в обране

  1. ЕКА провадить діяльність із страхування, перестрахування та надання гарантій відповідно до цього Закону та нормативно-правових актів, прийнятих для реалізації положень цього Закону, статуту ЕКА, внутрішніх документів ЕКА, що включає такі види діяльності:

  1) страхування та перестрахування експортних кредитів;

  2) страхування та перестрахування факторингу;

  3) страхування та перестрахування зовнішньоекономічних договорів (контрактів);

  4) страхування та перестрахування прямих інвестицій з України;

  5) страхування та перестрахування акредитивів;

  6) страхування та перестрахування договірних банківських гарантій;

  7) надання зустрічних гарантій банкам українських експортерів;

  8) участь у реалізації програм часткової компенсації відсоткової ставки за експортними кредитами;

  9) консультаційна діяльність;

  10) інші види діяльності із страхування та перестрахування, що не суперечать меті діяльності ЕКА та визначаються відповідно до вимог частини другої цієї статті.

  ЕКА не має права одночасно надавати гарантії та укладати договори страхування щодо одних і тих самих ризиків/об’єктів.

  2. Перелік видів діяльності ЕКА визначається статутом ЕКА згідно з положеннями цього Закону та міжнародними договорами України.

  ЕКА має право додатково до переліку видів діяльності із страхування та перестрахування, зазначених у частині першій цієї статті, відповідно до ринкових потреб українських експортерів розширити перелік видів діяльності із страхування та перестрахування після погодження з Національним банком України відповідних змін до статуту ЕКА.

  3. Передача виконання окремих функцій або бізнес-процесів ЕКА (крім ключових функцій ЕКА) спеціалізованим юридичним та/або фізичним особам на договірних умовах здійснюється за рішенням правління з урахуванням обмежень, встановлених Національним банком України.

  4. При здійсненні діяльності із страхування базові страхові тарифи встановлюються ЕКА з урахуванням політичного ризику країни місцезнаходження іноземного покупця. Класифікація держав за рівнем політичного ризику здійснюється з урахуванням інформації, що надається Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) і Міжнародним союзом страховиків кредитів та інвестицій (Бернський союз).

  5. Страхова сума за договором страхування або сума коштів грошового забезпечення (покриття) за гарантією ЕКА не може перевищувати 85 відсотків суми зовнішньоекономічного договору (контракту).

  6. Відмова страхувальника (перестрахувальника, бенефіціара за гарантією) від грошових претензій та прав вимоги за угодами, пов’язаними з договорами страхування (перестрахування, гарантії), без згоди ЕКА звільняє ЕКА від виплати відшкодування.

  7. Гарантія виконання зобов’язань експортерами під час участі у міжнародних тендерах надається тільки за наявності договору між ЕКА та експортером із зобов’язанням експортера щодо відшкодування ним можливих збитків.

  8. Страхування прямих інвестицій з України здійснюється виключно за умови спрямування таких інвестицій на створення інфраструктури, необхідної для розвитку експорту товарів (робіт, послуг) українського походження.

  {Стаття 6 в редакції Закону № 2154-IX від 24.03.2022 }

  Попередня

  6/13

  Наступна
  Додати в обране
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст