Історія справи
Ухвала КАС ВП від 19.02.2018 року у справі №283/619/17

ВЕРХОВНИЙСУДУХВАЛА12.02.2018 м. Київпровадження К/9901/10510/18справа № 283/619/17Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:судді-доповідача - Анцупової Т. О.,суддів - Кравчука В. М., Стародуба О. П.,перевіривши матеріали заяви ОСОБА_2 про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 25 вересня 2017 року в адміністративній справі № 283/619/17 (К/800/31033/17) за позовом ОСОБА_2 до Коростенського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про зобов'язання вчинити дії,
установив:26 жовтня 2017 року ОСОБА_2 звернувся до Верховного Суду України з заявою про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 25 вересня 2017 року з підстав, встановлених п.
1 ч.
1 ст.
237 Кодексу адміністративного судочинства України (далі -
КАС України) в редакції Закону України від 13 липня 2017 року № 2136-VIII (далі - ~law21~).Ухвалою судді Верховного Суду України від 30 жовтня 2017 року заяву відповідно до вимог ч.
2 с. 239-2
КАС України в редакції ~law22~ було залишено без руху та надано строк для усунення її недоліків до 24 листопада 2017 року.Ухвалою судді Верховного Суду України від 30 листопада 2017 року ОСОБА_2 продовжено строк для усунення недоліків заяви до 22 грудня 2017 року.У строк встановлений судом, заявником усунуто недоліки заяви.
Питання про допуск справи до провадження судом відповідно до ст.
240 КАС України в редакції ~law23~ не вирішувалось.Згідно з п. 7 Прикінцевих та перехідних положень
Закону України "Про судоустрій і статус суддів" від 02 червня 2016 року № 1402-VIII (далі-Закон № 1402-VIII), який набрав чинності з 30 вересня 2016 року, з дня початку роботи Верховного Суду у складі, визначеному
Закону України "Про судоустрій і статус суддів" від 02 червня 2016 року № 1402-VIII (далі-Закон № 1402-VIII, Верховний Суд України, Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищий господарський суд України, Вищий адміністративний суд України припиняють свою діяльність та ліквідуються у встановленому законом порядку.
Законом України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України
Цивільного процесуального кодексу України
Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" від 03 жовтня 2017 № 2147-VIII року (далі-Закон № 2147-VІІІ), який набрав чинності 15 грудня 2017 року, внесено зміни до
КАС України, шляхом викладення його у новій редакції.Згідно з пп. 1 п. 1 Розділу VII "Перехідні положення"
КАС України (в редакції, що діє з 15 грудня 2017 року) заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України в адміністративних справах, які подані та розгляд яких не закінчено до набрання чинності цією редакцією Кодексу, передаються до Касаційного адміністративного суду та розглядаються спочатку колегією у складі трьох або більшої непарної кількості суддів за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. Такі заяви розглядаються без повідомлення та виклику учасників справи, за винятком випадку, коли суд з огляду на обставини справи ухвалить рішення про інше.Розпорядженням керівника апарату Верховного Суду України від 11 січня 2018 року № 17/0/19-18 вказану заяву передано до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 29 січня 2018 року для розгляду справи № 283/619/17 визначено судову колегію у складі суддів: Анцупова Т. О. (доповідач), Кравчук В. М., Стародуб О. П.Колегія суддів Касаційного адміністративного суду, вирішуючи питання про допуск справи до провадження, перевірила наведені у заяві доводи і дійшла висновку про таке.Вищий адміністративний суд України ухвалою від 25 вересня 2017 року на підставі п.
1 ч.
5 ст.
214 КАС України в редакції ~law27~ відмовив у відкритті касаційного провадження за скаргою ОСОБА_2 на постанову Житомирського апеляційного адміністративного суду від 13 вересня 2017 року.Не погодившись із ухвалою Вищого адміністративного суду України від 25 вересня 2017 року, ОСОБА_2 звернувся із заявою про її перегляд Верховним Судом України з підстав, передбачених п.
1 ч.
1 ст.
237 КАС України в редакції ~law28~.Як видно зі змісту заяви, ОСОБА_2 посилається на неоднакове застосування судом касаційної інстанції ч.
4 ст.
183-2 КАС України в редакції ~law29~.
Заявник вказує, що суддя Вищого адміністративного суду України приймаючи одноособово рішення про відмову у відкритті касаційного провадження у порушення вимог ч.
4 ст.
183-2 КАС України в редакції ~law30~, не витребував справу у суду першої інстанції та не надав оцінки повідомлених ним обставинам, що унеможливило усунення порушень у застосуванні ст.
37-1 Закону України "Про державну службу" від 16 грудня 1993 року № 3723-XII, допущених судом апеляційної інстанції.На обґрунтування заяви надано копії ухвал Вищого адміністративного суду України від 18 липня 2017 року (справа № К/800/24217/17) та від 27 березня 2017 року (справа № К/800/9142/17), які, на думку заявника, підтверджують неоднакове застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах.Відповідно до п.
1 ч.
1 ст.
237 КАС України в редакції ~law32~ заява про перегляд судових рішень в адміністративних справах може бути подана з підстав неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що спричинило ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах.Проте аналіз зазначених судових рішень не дає підстав для висновку про наявність неоднакового застосування судом касаційної інстанції норм матеріального права.Так у справах, судові рішення в яких надано на порівняння, суд касаційної інстанції відмовляючи у відкритті касаційного провадження погодився з висновками судів попередніх інстанцій щодо наявності підстав для перерахунку позивачам щомісячного грошового утримання судді.
У справі, рішення в якій просить переглянути заявник, Вищий адміністративний суд України відмовляючи у відкритті касаційного провадження виходив із того, що особою, яка подає касаційну скаргу, оскаржується рішення суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду постанови суду першої інстанції, прийнятої у скороченому провадженні, яке відповідно до ч.
10 ст.
183-2 КАС України в редакції ~law33~ касаційному оскарженню не підлягає.Відповідно до п.
1 ч.
1 ст.
236 КАС України в редакції ~law34~ сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають право подати заяву про перегляд судових рішень в адміністративних справах після їх перегляду в касаційному порядку.Згідно з ч.
9,
10 ст.
183-2 КАС України в редакції ~law35~ постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною. У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, судове рішення апеляційної інстанції по такій справі є остаточним і оскарженню не підлягає.Оскільки рішення судів першої та апеляційної інстанцій в касаційному порядку не переглядались, а оскаржувана ухвала Вищого адміністративного суду України не містить висновків щодо правомірності застосування норм матеріального права, Верховний Суд позбавлений можливості переглянути судові рішення у цій справі з підстави, передбаченої п.
1 ч.
1 ст.
237 КАС України в редакції ~law36~.Крім того, в ухвалі, про перегляд якої подано заяву, Вищий адміністративний суд України виходив із того, що заявник оскаржив рішення апеляційного суду за наслідками перегляду постанови суду першої інстанції, прийнятої у скороченому провадженні, яка відповідно до ч.
10 ст.
183-2 КАС України в редакції ~law37~ касаційному оскарженню не підлягає.
Тоді як зі змісту наданих на порівняння ухвал Вищого адміністративного суду України не встановлено, що вони прийняті у справах, які були розглянуті судами першої інстанції у порядку скороченого провадження.Зазначене дає підстави для висновку про необґрунтованість поданої заяви та відсутності підстав для відкриття провадження у справі.Керуючись ст.
236,
240 КАС України в редакції ~law38~, пп. 1 п. 1 Розділу VII "Перехідні положення"
КАС України в редакції ~law39~, -постановив:Відмовити у допуску до провадження Верховного Суду справи № 283/619/17 за позовом ОСОБА_2 до Коростенського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про зобов'язання вчинити дії, для перегляду ухвали Вищого адміністративного суду України від 25 вересня 2017 року.
Копію ухвали разом із копією заяви надіслати особам, які беруть участь у справі.Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.Суддя-доповідач Т. О. АнцуповаСудді В. М. КравчукО. П. Стародуб